rss
04/05/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Наша духовність \ На Фанарі вперше служили українською мовою

У неділю, 1 грудня, в храмі святителя і чудотворця Миколая у Стамбулі вперше звершувалася Божественна літургія українською мовою.

Про це повідомляє Православна церква України на своїй сторінці у Facebook.

«Вперше українською мовою звершувалася Божественна літургія ієрархами Православної церкви України: митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом та архієпископом Чернігівським і Ніжинським Євстратієм у співслужінні архімандрита Харлампія, який опікується українською громадою в Стамбулі, протоієрея Володимира Вакіна, ректора Волинської православної богословської академії, та диякона Михайла Омельяна, старшого викладача Київської православної богословської академії», – йдеться у повідомленні.

Разом зі священнослужителями молилася українська громада Стамбула, а також представники держави – заступник Міністра закордонних справ Василь Боднар, посол у Туреччині Андрій Сибіга та генеральний консул у Стамбулі Олександр Гаман.

Звертаючись до присутніх після Божественної літургії, митрополит Михаїл подякував Вселенському Патріарху Варфоломію за велику турботу, яку він має про Україну, не лише надавши Томос про автокефалію Української церкви, але продовжуючи й далі трудитися для того, щоби Православна церква України увійшла у повне спілкування з іншими Помісними церквами.

«Вчора був той самий день, коли 6 років тому, під час Революції гідності, наша Церква відчинила свої двері, щоби захистити свій народ від насильства і неправди. І за ці роки ми пересвідчилися, як багато робить віра і правда. І те, про що кілька років тому ми могли лише мріяти, – сьогодні є вже реальністю. Чи можна було б уявити 28 або навіть 6 років тому, що нині ми тут, у цьому святому константинопольському храмі, всі разом – українці, греки, болгари, всі діти єдиної Христової Церкви – будемо молитися і звершувати літургію? Тож ми дякуємо Богові, вдячні й Вселенському Патріарху за всі благодіяння для України», – сказав у промові архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Своєю чергою, єпископ Галікарнаський Адріан від імені Вселенського Патріарха привітав українську громаду Стамбула, яка перебуває під опікою Його Всесвятості та має можливість у цьому храмі святителя і чудотворця Миколая проводити богослужіння рідною мовою.

«Український народ є дуже богомільний і близький до Бога, і є честю для всіх нас те, що ми тут разом є вірними дітьми Вселенської Патріархії», – зазначив єпископ.

На завершення слово мав заступник Міністра закордонних справ Василь Боднар, який зазначив, що тут у спільній молитві рідною мовою українці отримали ще одну нагоду відчути дух єднання, навіть живучи за кордоном.

Інститут східнохристиянських студій імені митрополита Андрея Шептицького отримав найвищу нагороду УГКЦ

Зимового Миколая

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com