rss
03/30/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Діаспора \ Науковою лекцією та концертом вшановано пам’ять жертв Голодомору

У суботу, 16 листопада, зусиллями Фундації Українського вільного університету (ФУВУ), Академії св. Юра та Українського Народного дому в Нью-Йорку відбулася надзвичайно важлива подія – в сенсі науковому і виховному.

Захід, присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років, складався з двох частин: наукової доповіді відомого історика, проф. Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Володимира Сергійчука, а також – мистецької програми.

Значна частина переповненої зали Українського дому в Нью-Йорку були студенти Академії св. Юра в Нью-Йорку. Тож програма вечора дала нагоду, насамперед молоді, усвідомити, глибше зрозуміти, а для когось і відкрити для себе цей злочин тоталітарного сталінського режиму і його масштаби, передусім, серед дітей.

Title 
 Після заходу достойні
гості вирішили сісти до групової фотографії
з учасниками хору Академії св. Юра в Нью-Йорку
Title 
 Співає Максим Лозинський

Через тотальне замовчування факту Голодомору совєтським режимом, строгу засекреченість документів, систематичні їх знищення, покарання тих, хто смів говорити правду, дотепер невідомі не те що конкретні імена загиблих, невідома навіть точна їхня кількість. Тому встановлення хоч би реальної кількості цього злочину большевицького режиму є одним із пріоритетних завдань української історичної науки. Попередні спроби оцінки масштабів цього злочину будувалися на порівняннях офіційних даних переписів населення, які – через те, що вони створювалися цим же злочинним режимом, – були викривлені і сфальсифіковані. А конкретні записи за цей період у сільських радах, лікувальних закладах чи загсах були просто знищені, а тому – відсутні.

Проте, кілька років тому В. Сергійчук зміг отримати доступ до даних, які совєтські кати не здогадалися знищити, а саме – записи про кількість учнів у початкових і середніх школах.

Title 
  З лекцією виступає проф. Київського
національного університету ім. Тараса Шевченка
Володимир Сергійчук (зліва), лекцію англійською
мовою перекладав голова Фундації Українського
вільного університету Аскольд Лозинський (справа)

Пан Сергійчук у своїй доповіді висвітлив страшенну картину, яка склалася внаслідок Голодомору в школах Совєтської України, позаяк Голодомор особливо тяжко вдарив саме по дітях. У більшості випадків у період від 1933-го до 1940 років у сільських початкових школах кількість дітей була мало не вдвоє (!) меншою, ніж у вересні 1932 року. Проаналізувавши велетенські масиви архівних даних, В. Сергійчук підрахував, що тільки дітей в УРСР внаслідок Голодомору померло понад 3.5 мільйона.

Захід відкрив, модерував, а також синхронно перекладав лекцію В. Сергійчука англійською мовою голова ФУВУ д-р Аскольд Лозинський. Серед гостей на вечорі були присутні митрополит Філадельфійський Української католицької церкви Борис Ґудзяк, єпископ Стемфордський Павло Хомницький, котрий провів вступну молитву, а також парох церкви св. Юра в Нью-Йорку отець Емілян Дорош.

Після лекції присутні хвилиною мовчанки вшанували пам’ять загиблих дітей – жертв Голодомору. Опісля з вітанням звернувся директор Академії св. Юра Андрій Стасів, а бард Максим Лозинський виступив з низкою гострих та емоційних пісень.

Title 
 Співає хор Академії св. Юра в Нью-Йорку.
Справа – художній керівник Анна Бачинська

Проте, мабуть, кульмінаційним був момент, коли хор Академії св. Юра – близько 70 юнаків та юначок різного етнічного походження – вийшов на сцену співати українських пісень. Громада Нью-Йорка має бути гордою і щасливою, що в серці міста існують така українська школа і такий чудовий хор. Велика подяка за це її художньому керівникові Анні Бачинській та директору Андрієві Стасіву.

На завершення до присутніх звернувся митрополит Борис Ґудзяк, який, зокрема, запросив хор Академії св. Юра виступити в Українському катедральному соборі у Філадельфії, а В. Сергійчук приватно відповідав на питання багатьох присутніх.

Прес-служба УВУ

 

Благодійна «Видавнича спілка» Віктора Приходька

Святкування 75-річчя ЗУАДК

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com