rss
06/01/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ «Від гріха подалі»: нерухомість та компанії Дубневича перед арештом відійшли синові

332 голоси – за зняття депутатської недоторканності. 241 голос – за згоду на затримання. 229 – за арешт. Нардеп Ярослав Дубневич став першим нардепом нового скликання Верховної Ради, якого його ж колеги дозволили затримати силовикам.

Одного з «галицького королів», як братів Дубневичів називають ЗМІ, підозрюють в організації корупційної схеми і заволодінні коштами «Укрзалізниці».

2 листопада Вищий антикорупційний суд обрав Ярославові Дубневичу запобіжний захід – заставу у 100 мільйонів гривень. За 5 днів Апеляційний суд змінив заставу, «знизивши» суму до 90 мільйонів. Разом з цим, суд арештував цілу низку активів, які належать нардепу. Щоправда, до переліку арештованого дивним чином потрапило не все. Далеко не все.

Що арештували?

57 земельних ділянок загальною площею у майже 14 гектарів у Пустомитівському районі, Львівської області, пів будівлі очисної споруди, котельню, нежитлову будівлю в селі Зубра, на Львівщині, пів квартири, нежитлові приміщення у Львові та будинок там же. Ще – квартиру у старенькому будинку на вулиці Китайській, також у Львові.

Це – перелік майна, на яке Антикорсуд наклав арешт. Не густо як для звання «галицького короля».

Авжеж. Бо решта майна під арешт не потрапила.

Що «вивели» з-під арешту?

У день сплати застави і виходу Ярослава Дубневича зі слідчого ізолятора його 20-річний син Юрій отримав цілу низку цінних подарунків.

«Перлиною» колекції подарованого є житловий будинок з офісними приміщеннями на вулиці Франка у центрі Львова загальною площею майже 1 000 квадратних метрів. Будинок складається з дванадцяти житлових кімнат, чотирьох кухонь, мансарди, підвалу та офісних приміщень на першому поверсі.

Також у власності Юрія Дубневича опинилося елітне помешкання на 440 квадрів в тому ж таки селі Зубра, на Львівщині, і нежитлові приміщення на вулиці Антоновича.

«Ми нічого протизаконного не робимо. Ми розпоряджаємося власним майном так, як ми вважаємо за потрібне. Є певні позиції, де я є зараз власником. В реєстрі можете це чітко побачити. А чому, як, – це наша особиста справа», – коментує подарунки сам Юрій.

Юрист Володимир Марусяк пояснює – після позитивного оголошення вироку суддями арештоване майно особи чи корпоративні права компанії можуть перейти у власність держави. Наприклад, якщо особі інкримінують привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Ця стаття передбачає таку санкцію. І це, до слова, якраз випадок Ярослава Дубневича.

«Особи часто списують із себе майно, щоб у майбутньому не було питання про конфіскацію. Якщо вирок буде через рік, два, п’ять, а власник не буде мати цього майна чи корпоративних прав у компанії, відповідно, конфіскувати це майно буде неможливо. Це вони такі запобіжні заходи для себе роблять», – зазначає юрист.

Окрім нерухомості, Юрій Дубневич та його двоюрідний брат Павло отримали від батьків – Ярослава та Богдана Дубневичів – бізнес. Наприклад, «Агропромислове підприємство «Львівське». Кінцевими бенефіціарами тут раніше були Ярослав та Богдан Дубневичі. Нині ж товариство належить Юрію та Павлові Дубневичам.

«А яка вам справа до того? Будьте здорові і не телефонуйте більше», – так пояснив зміни бенефіціарів компанії екснардеп Богдан Дубневич.

У той же час син Ярослава Юрій Дубневич зазначив: «У реєстрі все чітко вказано. Договір був підписаний ще задовго до подій, які сталися з моїм батьком. Він дійсно подарував мені ці активи. В бізнесі найважливіше – довіра. Якщо мені людина довірила ці активи, я – непоганий кандидат, який може показати непогану роботу. А все решта – наша особиста справа».

За інформацією з реєстру Міністерства юстиції, зміни у компанії «Агропромислове підприємство «Львівське» відбулися двічі 31 жовтня 2019 року. Тобто, через два дні після обшуків у будинках Дубневичів. А, отже, – не «задовго», як стверджує Юрій. Тоді ж внесені відомості про «зміни складу або інформації про засновників». Корективи до установчих документів юридичної особи у пункті «зміна місцеперебування, зміна органу управління» були зроблені 1 листопада.

Юрист Володимир Марусяк пояснює, факт перепису компаній – це не порушення закону, однак є декілька причин, навіщо так роблять підозрювані особи: «Є об’єктивні причини. Якщо власники, бенефіціари будуть затримані, стоїть питання, хто буде керувати компанією, хто буде підписувати договори, проводити діяльність. Якщо глянути з іншого боку – це один із шляхів уникнення майнової відповідальності. Наприклад, ця фірма була причетна до якихось схем, оборудок, у випадку її відчуження на користь іншої особи буде важче арештувати це майно. Такі угоди повинні бути визнані недійсними за позовом прокурора чи слідчого як такі, що спрямовані на уникнення відповідальності».

Товариство «Агропромислове підприємство «Львівське» є засновником «Корпорації КРТ». 15 листопада у Держреєстр були внесені зміни – корпорація належить синам Дубневичів – Павлові та Юрію. Цікаво, що за версією слідства саме «Корпорації КРТ» завищувала ціни на продукцію на 20% і була посередником під час закупівель стрілочної продукції між «Укрзалізницею» та «Дніпровським стрілочним заводом». А Ярослав Дубневич, будучи головою транспортного комітету Верховної Ради, сприяв таким закупівлям у 2015-2017 роках.

Джерело: BIHUS.INFO
(https://bihus.info/vid-grikha-podali-nerukhomist-ta-kompanii-dubnevicha-pered-areshtom-vidiyshli-sinu)

Фіктивні вечері на мільйони: керівництво «Укрспецекспорту» підозрюють у привласненні коштів через ресторан

Прокуратура взялась за безплатну передачу оточенню Добкіна землі на 250 мільйонів

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com