rss
07/07/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Наша духовність \ Соборна панахида за жертвами Голодомору-33
Title 
 Соборна панахида в церкві св. Андрія.
Зліва направо: о. Василь Петрів, о. Олег Сацюк,
о. Іван Фатенко.Ветерани (зліва направо):
М. Бойсюк, М. Компанієць, Є. Томашоский

У неділю, 17-го листопада 2019 р., українська громада в південно-західній Флориді гідно вшанувала пам’ять жертв Голодомору-геноциду 1932-33 рр.

У церкві св. Андрія в Норт-Порті відбулася соборна панахида у співслужінні отців української православної та української греко-католицької громад. Члени Громадського комітету тримали запалені свічки, а ветерани прибули з прапорами – американським, українським та місцевим (пост 40).

Після урочистої панахиди присутні були запрошені до зали Осередку імені святого Андрія, де їх привітала голова Товариства української мови Віра Боднарук. Вона згадала, що українці в діаспорі впродовж багатьох років старалися донести до свідомості вільного світу, що Голодомор був штучним голодом-геноцидом українського народу, під час якого згинули від 7 до 10 мільйонів невинних українців. Тема, яка була заборонена в Радянській Україні довгі роки, нарешті вийшла на поверхню у незалежній Україні.

Title 
 Члени Громадського комітету тримають свічки

На сьогодні в Америці вже близько половини штатів визнали Голодомор 1932-33 років в Україні геноцидом. Але штат Флорида ще цього не ухвалив. Тому докладається великих зусиль, щоби протягом найближчого часу у штаті Флорида Голодомор в Україні 1932-33 років було визнано актом геноциду. Також порушуємо питання про те, щоби тема про Голодомор-геноцид вивчалася у шкільній програмі навчальних закладів Флориди на рівні з Голокостом!

Присутні були запрошені на перегляд короткого фільму: «Stalin’s Secret Genocide», а опісля – на перекуску. В залі на великій дошці була розміщена карта України з 2010 року, де були позначені пам’ятники жертвам Голодомору по всій Україні. Також були вивішені фотографії пам’ятників жертвам Голодомору в різних містах Америки та Канади.

Щира подяка членам Громадського комітету за проведення заходу такого рівня – вшанування пам’яті жертв великої трагедії України, зокрема, ветеранам: Євгенові Томашоскому, Мар’янові Бойсюку, Миколі Компанійцю, В. Бистряник;

Title 
 Благословення перекуски.
Отець Олег Сацюк (УПЦ)
та отець Василь Петрів (УГКЦ)

членам Товариства української мови: Вірі Боднарук (голова), Нелі Лехман, Іванці Олесницькій, Богданові Боднаруку;

членам Осередку імені святого Андрія: Вікторові Лісничому (голова), Дарії Томашоскій, Галині Лісничій, Кларі Шпічці;

членам Союзу Українок Америки: Лесі Попель (голова), Ромі Гуран;

членам Ukrainian American Club: Одарці Горбачевській, Каті Стецюк;

парафіянам парафії святої Марії: Ларисі Шпон, Оксані Лев.

Фото Віктора Лісничого

Введення в храм Пресвятої Богородиці

Подяка

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com