rss
11/27/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наука \ Освіта \ Літературний вечір Ліни Костенко
Title 
 Віра Боднарук, голова Товариства
української мови, відкриває вечір Ліни Костенко
 Title
Ведучі вечора (зліва направо):
Оля Бабчук, Ліда Білоус і Лариса Шпон

Українська громада в Норт-Порті, Флорида, мала велику приємність почути на вечорі 9-го листопада 2019 р. в Осередку імені святого Андрія про творчість та життєвий шлях талановитої української письменниці Ліни Костенко – громадської діячки та сильної української патріотки.

Вечір розпочався коротеньким фільмом під заголовком «Я вибрала долю собі сама», де показано портрети Ліни Костенко з різних періодів її життя під звуки приємної музики.

Віра Боднарук, голова Товариства української мови (ТУМ), привітала гостей вечора і підкреслила роль Ліни Костенко під сучасну пору як опікунки і захисниці сумління 20-го сторіччя усіх українців. Сценарій пера Ліди Білоус, побудований на біографічних данях і творчості Ліни Костенко, виконували ведучі вечора Лариса Шпон, Оля Бабчук та Ліда Білоус. Їхня розповідь була ілюстрована відеофільмами «Мій перший вірш написаний в окопі» та «Крила» у виконанні Богдана Ступки.

Декламаторами віршів Ліни Костенко були: Юля Лопанчук («Кобзарю»), Ігор Раковський («Біль єдиної зброї»), Оля Гронь («Доля»), Леся Попель («Моя любов»). Вони з великим і щирим почуттям передавали сутність поетичних рядків Ліни Костенко.

Title 
 Декламатори (зліва направо): Леся Попель,
Оля Гронь, Ігор Раковський та Юля Лопанчук

У другій частині вечора жіночий гурт під супровід на акордеоні Володимира Шпічки виконав три козацькі пісні, які, можливо, були написані легендарною Марусею Чурай у часи визвольних боїв Богдана Хмельницького: «Їхав козак на війноньку», «Ой на горі та женці жнуть», «Засвистали козаченьки». Публіка гучно вітала виконавців.

Title 
 Жіночий гурт (зліва направо): Ксеня Раковська,
Неля Лехман, Романа Лотошинська,
Тамара Гелембин, Іванка Олесницька,
Зіна Ференц, Оксана Лев, Яра Літош (керівник)
та Рома Лонг

На завершення програми Віра Боднарук запросила присутніх на каву і солодке, запропонувала поділитися враженнями про почуте та оглянути виставку книжок Ліни Костенко. На згадку про вечір залишилася гарна програмка, виготовлена Лідою Білоус.

Щира подяка всім, хто спричинився до успіху вечора. Зокрема, за технічну допомогу дякуємо: Віктору Лісничому, Уляні Рондяк та Богданові Боднаруку; фотографу Хри­стині Шелдон; Дарії та Євгенові Томашоским, а також Кларі Шпічці.

Фото Христини Шелдон

Чи дійсно в Україні забагато університетів і що з ними робити?

Ігор Коцан, ректор СНУ імені Лесі Українки: «Коли ідей більше, ніж досягнень, потрібно і далі реалізовувати свої плани»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com