rss
06/01/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Здоров’я \ В Україні до 1,5 мільйона людей хворіють на псоріаз

За словами експертів, загалом, до проблем, пов’язаних із цією хворобою, мають стосунок майже 10% населення України.

Про це на пресконференції в «Укрінформі» з нагоди Всесвітнього дня псоріазу розповів завідувач кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика Олександр Літус.

«Псоріаз є однією з найбільш розповсюджених хвороб у світі. В Україні середньостатистично 1,5 млн людей із псоріазом, але якщо порахувати тих людей, які долучені до цієї проблеми – рідних, близьких, колег на роботі, то ми можемо говорити про 3-4 млн людей, які постійно мають справу з цією хворобою. Тобто, 10% населення України має стосунок до цієї проблематики», – розповів Літус.

Він наголосив, що до медичного супроводу хворого з псоріазом мають бути залучені не тільки фахівці-дерматологи, але й лікарі інших спеціалізацій. За його словами, часті випадки, коли люди роками лікують якусь хворобу, наприклад, мають проблеми зі суглобами і відвідують ревматолога, а насправді у них – псоріаз, який не має зовнішніх ознак. Тому, за словами експерта, лікарі повинні мати пересторогу щодо псоріазу.

Ще одна з проблем людей, які хворіють на псоріаз, – соціальна ізоляція, яка виникає через нерозуміння іншими природи цієї хвороби.

Як зазначив на пресконференції президент ГО «Українська асоціація псоріазу» Володимир Гришин, псоріаз не є заразною хворобою, але підходи до вирішення проблем хворих із псоріазом мають містити як медичну, так і соціальну, юридичну і психологічну допомогу, оскільки люди з псоріазом, які зазнають у суспільстві стигматизації, часто можуть перебувати в депресії, втрачають роботу, звужують коло спілкування, що негативно позначається як на їхньому психологічному, так і соціальному стані.

Зараз, за його словами, відновлює роботу «Українська асоціація псоріазу», яка була створена в 2008 році і яка має на меті надавати інформаційну, психологічну або юридичну підтримку пацієнтам, а також сприяти підвищенню кваліфікації лікарів.

«Створено сайт асоціації, на якому пацієнти вже можуть записатися онлайн до профільного лікаря, подивитися інформацію про медзаклад, рейтинги, рекомендації. Також ми провели низку шкіл для пацієнтів і плануємо найближчим часом провести школи в Донецькій, Луганській, Київській областях. Також плануємо проводити програми мотивації та лояльності для лікарів, це – допомога в стажуванні, вебінари, післядипломна освіта», – розповів Гришин.

За словами фахівців, до вирішення проблеми у лікуванні та супроводі пацієнтів із псоріазом потрібно підходити комплексно, поєднуючи як зусилля медичної спільноти, так і бажання самих пацієнтів дізнаватися про хворобу більше.

Також експерти наголосили на необхідності державної програми лікування псоріазу. За словами Літуса, така програма була презентована МОЗ шість років тому на громадське обговорення, але не була прийнята.

Відтак, громадські активісти та лікарі мають намір переглянути цю програму відповідно до сьогодення, а також підготувати регіональні програми для вирішення проблеми псоріазу.

«Зараз ми очікуємо прийняття бюджету, щоб подивитися видатки і прорахувати реальну потребу, і на початку наступного року будемо подавати ці програми як на розгляд Верховної Ради, так і обласним радам. Насамперед, ми будемо пропонувати створення реєстру пацієнтів із псоріазом, реімбурсацію дороговартісних препаратів, створення регіональних, обласних центрів, шкіл псоріазу», – наголосив Гришин.

Усього в світі на псоріаз хворіють 125 млн людей, на їхнє лікування та вирішення проблем, пов’язаних із псоріазом, в 2019 році було витрачено 135 млрд доларів.

Черепно-мозкова травма (ЧМТ)

«Альма-матер» львівської педіатрії

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com