rss
06/19/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Благодійний концерт в Українському Інституті модерного мистецтва Чикаго

Існує категорія людей, яких об’єднує бажання творити добро, і це бажання випромінюється з глибини серця.

Спільні зусилля таких людей виливаються в конкретну допомогу тим, хто її потребує. Щоб організувати цю допомогу, добродійники створюють благодійні організації, вишукують різні методи, щоб спонукати інших членів суспільства бути щедрими на добро.

З початком російської агресії на території України зародився великомасштабний волонтерський рух, який практично допомагав функціонувати українській армії в зоні АТО. Волонтери організовували допомогу від українців як на материку, так і в діаспорі. Однією з таких організацій в Америці є благодійна організація Revived Soldiers Ukraine, яка об’єднує понад 45 волонтерів у різних штатах Америки. Головна мета організації – конкретна допомога українським військовим, котрі отримали тяжкі поранення і потребують лікування за кордоном. Молоді й енергійні волонтери з різних штатів, котрих організувала навколо себе тендітна Ірина Ващук (Irina Vashchuk Discipio), докладають немало зусиль до збору коштів. Однією з гілок їхньої активної діяльності є організація благодійних концертів за участю найталановитіших артистів з України.

Title Title Title 

В п’ятницю, 1 листопада, в Українському Інституті модерного мистецтва (Чикаго) відбувся благодійний концерт, організований волонтерами фонду Revived Soldiers Ukraine за участю відомого віртуоза-скрипаля Олександра Божика. В цей же ж вечір подібний концерт за участю неперевершеної Оксани Мухи відбувся в містечку Баффало, штат Нью-Йорк. Знаменитим є те, що в травні минулого року саме в залі УІММ відбувся перший благодійний концерт під патронатом фонду Revived Soldiers Ukraine за участю Оксани Мухи. Тоді пані Мотря - президент УІММ, познайомилась із президентом та волонтером фонду Іриною Ващук.

Незважаючи на несприятливу погоду, зала в Українському Інституті модерного мистецтва була переповнена. Серед присутніх – представники громадських організацій українського Чикаго, духовенство різних конфесій на чолі з Преосвященним владикою Венедиктом, чиказькі волонтери, що спричинилися до організації цієї події, численні шанувальники таланту Олександра Божика. З вітальним словом до присутніх звернулася президент УІММ Мотря Мельник. Насамперед, пані Мотря привітала почесних гостей з України, серед яких – поранений військовослужбовець із батальйону «Донбас» Олег Івахнюк, що прибув до Чикаго на лікування, п’ятеро дітей, батьки яких загинули в Донецькому аеропорту. Місцеві волонтери привезли дітей загиблих героїв-кіборгів до США на осінні канікули, з ними приїхав отець Степан Сус – головний капелан України. Отець Степан тісно співпрацює з парохом церкви св. Йосифа Обручника Миколою Бурядником, котрий об’єднує українську громаду для допомоги пораненим військовослужбовцям. Олег Івахнюк разом з мамою Любою одразу з літака потрапили на концерт. Олег є восьмим військовослужбовцем, що перебуватиме під опікою отця Миколи Бурядника. Завдячуючи доктору Ярославові Дзвінику і його колегам лікарям-ортопедам, Олега будуть оперувати в Swedish Covenant Hospital.

Title Title 

 

Пані Мотря поділилася особистими враженнями після відвідин у вересні місяці реабілітаційного центру Next Step Ukraine, що розташований у містечку Ірпінь, Київської області.

«Все виглядає надзвичайно професійно і сучасно, з мого досвіду, навіть у США не кожен реабілітаційний центр має такі новітні тренажери, технології та можливості», – сказала пані Мотря. Під час свого візиту до України пані Мотря познайомилася з Олегом Івахнюком та його мамою Любою, котра просила передати глибоку подяку волонтерам та благодійникам фонду Revived Soldiers Ukraine. Але обставини склалися так, що Олег з пані Любою прийшли на концерт у Чикаго і самі змогли подякувати волонтерам.

Title Title  Title

Головний «двигун» благодійної організації Revived Soldiers Ukraine Ірина Ващук розповіла, що за чотири роки (від початку створення організації), зібрано понад 800 тисяч доларів. На лікування до США привезли 36 військовослужбовців, яким українська медицина не в силі допомогти. Понад 200 хлопців в Україні отримали грошову допомогу розміром у декілька тисяч доларів кожен. Проплачено рахунки багатьох поранених, котрі лікувалися в шпиталях країн Європи.

Головним досягненням благодійної організації є відкриття в Ірпіні реабілітаційного центру Next Step Ukraine, куди було завезено реабілітаційне обладнання зі США на 120 тисяч доларів, відремонтовано житло та придбано автомобіль для зручності пересування поранених хлопців.

Title Title 

Але українські волонтери в Америці на цьому не зупиняються. Вони дедалі активніше вливаються
в українську діаспору, вишукують жертводавців та донорів не тільки серед українців, а й серед американців. Завдяки донорам утримується реабілітаційний центр в Україні, потреби якого становлять п’ять з половиною тисячі доларів на місяць.

Наступним кроком буде створення сайта для меценатів. Власники бізнесів зможуть робити благодійні внески стабільно, списуючи їх на податки.

Наразі волонтери тісно співпрацюють з артистами з України, зокрема, вже відбулося вісім благодійних концертів за участю Олександра Божика та 21 концерт за участю Оксани Мухи.

Title Title 

Віртуозна гра маестро Божика впродовж усього концерту викликала бурхливі овації присутніх у залі. В концерті також взяли участь діти. Разом з музичним керівником Ольгою Допілко вони виконали патріотичні пісні.

Зібрані на концерті в Чикаго 8 тисяч 520 доларів будуть скеровані на потреби поранених військовослужбовців в Україні та утримання вищезгаданого реабілітаційного центру. Ірина Ващук подякувала всім людям, що долучилися до проведення благодійного концерту. Серед них – отець Степан Сус, Наталя Онисько, Христина Клим, Мар’яна Балаш, Тарас Білик-Береза, отець Микола Бурядник, Мотря Мельник, Адріана Кочман, Сашко Хрипливий, Мирон Левицький, Марта Фаріон, Володимир Кушнір, владика Венедикт (Алексійчук). Також пані Ірина висловила щиру подяку волонтерам благодійного фонду RSU за організацію концерту, Українському Інститутові модерного мистецтва за безкоштовно надане приміщення для концерту, Кредитній Спілці «Самопоміч», Українському Конгресовому Комітету Америки (відділ Іллінойс), УКУ, Фундації «Спадщина», пересилковій фірмі «Міст – Карпати», ресторану «Тризуб» та DVL Express Ink за спонсорську допомогу у проведенні благодійного концерту в Чикаго. Особлива подяка всім присутнім – прихильникам творчості Олександра Божика та благодійного фонду Revived Soldiers Ukraine.

До нових благодійних зустрічей, шановна українська діаспоро!

 

Школі українознавства «Барвінок» – 5 років

Благодійний бенкет на підтримку Українського католицького університету

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com