rss
08/12/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ Роман Труба: «Керівництво ЗСУ знало, що мокрі бронежилети пробиваються наскрізь»

Високопосадовці ЗСУ свідомо і умисно здійснили закупівлю неякісного речового майна для військових за завищеними цінами. Про це поінформував на брифінгу директор ДБР Роман Труба, – повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«За попередньою змовою ці особи здійснили закупівлю неякісного речового майна для ЗСУ за завищеними цінами, а також майна, яке не відповідає технічним вимогам. Йдеться про бронежилети першого та четвертого класів захисту, які прострілюються. Підозри оголошено», – сказав Труба.

За його словами, слідство встановило, що 31 січня цього року було оголошено тендер, а у подальшому проведено закупівлю 20 тисяч бронежилетів на суму 176 млн грн.

Коли проводився відбір зразків бронежилетів, а також їх приймання, у Міноборони виявили, що ці бронежилети не відповідають технічним вимогам. «А саме пластини – необроблені, захисні пакети – не зшиті. На частину партії не було лабораторних досліджень. Всі високопосадовці Міноборони включно з начальником Головного управління знали, що ці бронежилети не відповідають технічним вимогам. Вони знали про негативні результати досліджень. Але, незважаючи на це, керівництво дало вказівку якнайшвидше закупити бронежилети», – сказав Труба.

За його словами, слідство встановило, що керівництву було відомо про те, що за умов намокання всі бронежилети пробиваються наскрізь. Коли тканина пропускає вологу, вона втрачає свої непробивні властивості. Тому ці бронежилети треба було повернути і не підписувати акт приймання-передачі. «Проте, вони діяли навпаки, дали вказівку приймати подальші партії бронежилетів. Йдеться про 7 тисяч бронежилетів на суму 61 млн гривень. Таким чином вони завдали шкоду не лише державі, а й поставили під загрозу життя людей. І все це відбувалось в умовах особливого періоду», – наголосив Труба.

Він зауважив, що досудове провадження було розпочато у квітні. У червні проведено 43 обшуки у Головному управлінні ЗСУ, в кабінеті заступника міністра оборони, а також у Хмельницькій, Одеській, Харківській, Вінницькій областях та м. Київ. Було вилучено 200 тонн речового майна. «Все це робилось, аби запобігти знищенню речових доказів», – додав Труба.

Як повідомляв «Укрінформ», генерал-майору ЗСУ, начальникові Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Дмитрові Марченку, його двом заступникам та двом начальникам відділу 5 листопада оголошено підозри у постачанні у війська неякісних бронежилетів.

Про це поінформував на брифінгу представник Генінспекції ГПУ Микола Середа, – повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Провівши відповідну балістичну експертизу, ми виявили, що ті бронежилети, які були отримані, на 70% пробиваються. Було прийнято рішення про оголошення підозри особам, до цього причетним. Зокрема, це – генерал-майор Збройних сил України, начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Дмитро Марченко та його підлеглі», – сказав представник ГПУ.

Своєю чергою, директор ДБР Роман Труба додав, що йдеться лише про початок оголошення підозр. Наразі оголошено 5 підозр. «Це все – високопосадовці Міністерства оборони України. Це – керівник Головного управління. Це – два його заступники та два начальники відділу. Досудове розслідування у цьому провадженні ще триває», – сказав він.

Як повідомлялося раніше, ДБР провело в Міноборони обшуки, пов’язані з двома розслідуваннями, – про низьку якість бронежилетів та про організацію держзакупівель для армії й опублікувало деякі фрагменти розмов посадовців Міноборони.

Міноборони заперечило інформацію ДБР про закупівлю неякісних бронежилетів за завищеними цінами та наполягало на створенні «наглядової ради» у складі громадських діячів, депутатів, волонтерів та представників ЗМІ.

У 5-річного Кирила Тлявова влучила «рикошетна» куля поліцейського...

Віктор Гандзюк: «Катю убили, бо просто боялися її. З нею неможливо було домовитися»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com