rss
06/01/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Діаспора \ «Що за диво та бандура, що за диво, грім-бандура, струни-трави золоті!»

Осіння пора багата не лише весіллями та святами, багряними барвами і дощами. Осінь традиційно стала порою, коли до нашої Рідної школи приїжджають бандуристи чоловічої капели ім. Т. Шевченка, щоб нове покоління українців в діаспорі змалку виростало закоханим у рідну пісню.

Title  Title
 Ми любим бандуру! На сцені перед виступом

І ось у суботу, 5-го жовтня 2019 року, до нас знову завітала чоловіча капела бандуристів Північної Америки ім. Т. Шевченка під керівництвом маестро Олега Махлая. Учасники капели не лише заграли для всіх присутніх учнів, вчителів та батьків давні українські народні пісні, але й провели майстер-класи гри на бандурі. У підготованій бандуристами програмі також були виступи молодих бандуристів, які розповідали нашим школярам про особливість бандури – давнього національного інструменту нашого народу. Маестро Олег Махлай стисло, проте дуже цікаво розповів учням школи про еміграцію бандуристів на американський континент, їхню місію впродовж усіх років існування капели. Маестро наголосив, що колектив святкує вже сто років з часу свого заснування та 70 років з часу відродження капели в Детройті в повоєнні роки.

Title Title Title 
 Для Емілії з Дошкілля бандура трохи завелика Бандурист, випускник Рідної Школи Микола
Мурський демонструє інструмент учням
 Під час розповіді про літній табір бандури

Учні та учителі відчували гордість за тих бандуристів, які є випускниками Рідної школи. Це – Богдан Прийма, Осип Тобіянський, Микола Мурський, Адріан Квітковський. Бандурист Микола Мурський розповів про організацію дитячих таборів й заохотив дітей приїжджати на табори бандури, які проводяться на теренах Північної Америки впродовж літа.

Для багатьох школярів це було перше знайомство з інструментом, який сторіччями допомагав українцям зберігати власну історію та культуру. Особливо раділи молодші школярі відчували радість, торкнувшись чарівних струн бандури. Капеляни демонстрували техніку гри, розповідали про секрети звуків, а батьки мали можливість зафіксувати ці моменти на фотографіях.

Title 
 Для Емілії з Дошкілля бандура трохи завелика

Дирекція та адміністрація школи українознавства, всі учні та вчителі щиро дякують маестро Махлаю та всім капелянам за ті незабутні хвилини насолоди й гордості за наші національні надбання, якими вони змогли з нами поділитись, й посіяти зернятка любові до української музики в дитячі душі. Особливо дякуємо учням суботньої школи ім. Лесі Українки, яка існує при православному соборі Покрови Пресвятої Богородиці, що приєднались до нас з нагоди такого цікавого концерту. Подяку висловлюємо також батькові наших учнів панові Миколі Дейчаківському, який подбав про організаційні питання зустрічі у Рідній школі.

Навчання у школі закінчилось, а тема бандури ще довго обговорювалась серед захопленої дітвори.

Фото Ярини Баран

Ветеранка з Вінниці Ольга Бенда пробігла 10 кілометрів у США на протезі

Благодійний концерт Оксани Мухи в Норт-Порті, Флорида

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com