rss
08/14/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Міжнародний огляд \ Правозахисники РФ заявляють про рабську працю тисяч в’язнів на будівництві Nord Stream-2

Правозахисники РФ заявляють про рабську працю тисяч в’язнів на будівництві Nord Stream-2

Про це заявив засновник правозахисної організації «ГУЛАГу – НЕТ» Володимир Осєчкін на міжнародній конференції «Путінський газопровід «Північний потік-2» і його справжню вартість для Європи» у вівторок у Страсбурзі, – повідомляє власний кореспондент «Укрінформу».

«За практикою, яка застосовувалася у ГУЛАГ у колишньому СРСР, сьогодні російська влада й держкорпорації використовують примусову працю ув’язнених. Ми маємо дані від колишніх співробітників системи виконання покарань та родичів ув’язнених, що лише за попередній рік праця ув’язнених використовувалася для будівництва підстанції у рамках проєкту «Північний потік-2», – сказав правозахисник.

Осєчкін додав, що за останніх п’ять років до таких незаконних робіт залучалися тисячі ув’язнених.

Він наголосив, що ув’язнені працюють у важких умовах, без дотримання заходів безпеки, у результаті чого багато з них отримали виробничі травми.

Він повідомив, що його організація до кінця року оприлюднить восьму серію документального фільму «Хроніки ГУЛАГу», де розповідатиметься про використання рабської праці ув’язнених в Росії.

Як відомо, проєкт «Північний потік-2» передбачає будівництво нової гілки газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини на рівні з уже діючим «Північним потоком». Його потужність становитиме 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина – понад 1,2 тис. км. Загальна вартість проєкту оцінюється у 9,5 млрд євро.

Будівництво морської ділянки «Турецького потоку» розпочалося 7 травня 2017 року. Ним опікується компанія South Stream Transport. Перша гілка газопроводу призначена для енергопостачання турецького ринку, друга – для країн Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної з них – 15,75 мільярда кубометрів газу на рік.

Єврокомісія дозволила Хорватії приєднатися до Шенгену

Остаточне рішення про входження Хорватії у Шенгенську зону має одностайно погодити Рада ЄС. Про це у вівторок під час пресконференції за підсумками засідання Колегії Єврокомісії у Страсбурзі розповів Єврокомісар з питань міграції та внутрішніх справ Дімітріс Аврамополос, – повідомляє кореспондент «Укрінформу».

Єврокомісар зауважив, що входження Хорватії до Шенгенської зони було одним з головних питань зустрічі Єврокомісії у вівторок. Цей простір передбачає свободу руху, а також велику відповідальність країн-учасниць. Тож приєднання до цього «клубу» не є простим завданням.

«Хорватія оголосила про бажання розпочати процес оцінки щодо готовності до входження у Шенгенську зону у 2015 році. За нашим спостереженням та за підсумками уважного моніторингу й оцінки, протягом чотирьох років Хорватія постійно рухалася шляхом прогресу у виконанні необхідних умов. Сьогодні ми це визнали і привітали Хорватію з цією роботою. Ми дійшли висновку, що Хорватія виконала всі умови та забезпечила дотримання всіх Шенгенських регуляторних норм. Зараз від Ради ЄС залежить рішення про входження Хорватії до Шенгенської зони, яке має бути ухвалено одноголосно», – зауважив Єврокомісар.

Він наголосив, що у будь-якому випадку Хорватія має продовжувати докладати активні зусилля для вдосконалення контролю на зовнішніх кордонах, зокрема, на кордоні з Боснією і Герцеговиною.

«Майбутнє входження до Шенгену Хорватії, а також Болгарії і Румунії, є більш ніж доцільним, враховуючи поточні виклики у сфері безпеки. Ми зробили багато для зміцнення захисту наших зовнішніх кордонів... Після того, коли до Шенгенської зони увійде Хорватія, а також, сподіваємось, невдовзі – Болгарія і Румунія – нам буде легше разом захищати цей спільний простір та разом відповідати на спільні виклики, гарантувати безпеку громадян ЄС», – заявив Дімітріс Аврамополос.

Він зазначив, що за останні роки країни ЄС доклали значних зусиль з підвищення безпеки на зовнішніх кордонах ЄС, тож, на переконання Єврокомісара, зараз настав час повернутися до «нормального» функціонування Шенгенської зони без додаткових внутрішніх перевірок на національних кордонах, які практикують деякі європейські країни.

Єврокомісар нагадав, що завдяки утворенню Шенгенської зони сьогодні понад 400 мільйонів громадян ЄС можуть безперешкодно пересуватися у 22 європейських країнах і ще у 4-х асоційованих з ЄС країнах без необхідності проходити контроль на кордонах.

«Шенгенська зона є найбільшим простором вільного руху в світі, вона є великим, якщо не найбільшим досягненням європейської інтеграції», – додав Дімітріс Аврамополос.

Південна Корея підняла винищувачі через вторгнення шістьох військових літаків РФ

«Літак дальнього радіолокаційного виявлення та управління А-50, три винищувачі СУ-27 та два бомбардувальники ТУ-95 чотири рази входили в зону ідентифікації Корейської протиповітряної оборони (KADIZ) між 9:23 та 14:44 без попередження і пробули в зоні близько чотирьох годин перед тим, як покинути її близько 15:13», – йдеться у повідомленні Yonhap.

Як зазначається, російські літаки порушили зону над водами, що омивають Корейський півострів. Зокрема, йдеться про найбільш східні острови країни Докдо та Уллиндо у Східному морі, а також зону над південним містом Пхохан та островом Чечжу та районами у Жовтому морі.

На перехоплення російських літаків були спрямовані винищувачі F-15K ВВС Південної Кореї.

Водночас, жоден з літаків РФ не порушив територіальний повітряний простір Південної Кореї.

Загалом, цього року російські літаки 20 разів вторгалися в південнокорейську зону ідентифікації ППО.

Австралійські газети «замалювали» чорним шпальти на знак протесту

У понеділок провідні газети Австралії вийшли з повністю зафарбованим чорним маркером текстом на перших шпальтах на знак протесту проти обмеження свободи слова.

Про це повідомляє ВВС.

«Найбільші австралійські конкуруючі газети продемонстрували рідкісні приклади єдності, опублікувавши відредаговані обкладинки на знак протесту», – йдеться у повідомленні.

Заретушований текст на перших шпальтах супроводжується червоним штампом з написом «секретно».

Цей протест спрямований проти законів про національну безпеку, які, за словами журналістів, обмежують їхню роботу та створили «культуру секретності» в Австралії. ЗМІ вимагають припинити переслідування журналістів через закони про національну безпеку. Крім цього, вони наполягають на посиленні захисту для інформаторів.

Акцію підтримали понад два десятки видань, телекомпаній і сайтів новин, включаючи найпопулярніші газети Австралії, такі, як Daily Telegraph, Australian Financial Review, Sydney Morning Herald.

Прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон запевнив, що підтримує свободу преси, однак наголосив на необхідності підтримувати верховенство права.

Як повідомлялося, у червні поліція провела серію рейдів у штаб-квартирі мовної корпорації Australian Broadcasting Corporation (ABC) в Сіднеї і вдома у редакторів News Corporation. Причиною обшуків правоохоронці назвали розголошення національної таємниці.

У вбивстві словацького журналіста звинуватили чотирьох осіб

Йдеться про справу, яка викликала масштабні протести проти корупції високого рівня та змусила тодішнього прем’єр-міністра Роберта Фіцо подати у відставку.

«Головним обвинуваченим є Маріан Кочнер, підприємець, який володіє політичними зв’язками і який був ключовим суб’єктом під час висвітлення Куцяком теми корупції та кронізму у центральноєвропейській країні і який, як вважають прокурори, скоїв убивство», – повідомляє The Guardian з посиланням на заяву держпрокурора.

Кочнер відкидає усі звинувачення.

Серед інших обвинувачених – Мирослав Марчек, Томаш Шабо та Олена Шушова.

Як повідомлялося, Як Куцяк і його наречена Мартіна Кушнірова були застрелені в своєму будинку в селі Велька Мача, в Галантському районі, 21 березня 2018 року. У причетності до вбивства підозрюють і утримують під вартою Мирослава Марчека, Золтана Андруска і Маріана Кочнера, а також колишнього поліцейського Томаша Сабо та Олену Шушову.

Китай запустить приватну багаторазову ракету в 2021 році

«На Форумі Чжунгуаньцунь-2019 у Пекіні вперше була представлена китайська ракета-носій багаторазового використання, що працює на рідкому киснево-метанові паливі», – йдеться в повідомленні Xinhua.

Ракета, яка отримала назву «Гіпербола-2», буде запущена вперше в 2021 році.

Це може заповнити брак багаторазових ракет з рідинним ракетним двигуном у Китаї.

Зазначається, що «Гіпербола-2» була розроблена приватним розробником ракет i-Space, який базується в Пекіні.

За словами заступника гендиректора з технологій даної компанії Дун Яньміня, нова ракета-носій не лише задовольнить попит на запуск малих і середніх супутників, але й допоможе в наданні послуг екстрених запусків.

28-метрова ракета зі злітною масою 90 тонн здатна вивести на навколоземну орбіту 1,9 тонни корисного навантаження.

Яньмінь додав, що ця ракета-носій має низьку вартість і високу надійність і може забезпечити високоякісні запуски супутників.

Партія Трюдо перемогла на виборах у Канаді

Ліберальна партія Канади, очолювана чинним прем’єр-міністром Джастіном Трюдо, отримала перемогу в найбільшій кількості округів у країні. Як свідчать офіційні підрахунки, вона отримає, щонайменше, 156 мандатів із 338.

На другому місці опинилася Консервативна партія, яка проведе до парламенту 121 депутата, що на 24 більше, ніж у попередньому скликанні.

Суттєво збільшить своє представництво в канадському парламенті і Квебекський блок, який виступає за суверенітет провінції Квебек. Партія отримала перемогу в 32 одномандатних округах, хоча раніше мала лише 10 місць.

Натомість, Нова демократична партія втратила більшість народної підтримки й делегує до Оттави лиш 24 депутатів. Це на 16 осіб менше, ніж представляли партію раніше.

Великий успіх на виборах продемонструвала партія Зелених, яка втричі збільшила своє представництво у федеральному парламенті.

У попередньому скликанні парламенту Ліберальна партія мала 177 голосів і мала змогу одноосібно формувати уряд й ухвалювати більшість важливих рішень. Тепер їй доведеться формувати коаліції з іншими партіями. Найвірогідніше, Джастін Трюдо залишиться прем’єр-міністром Канади, але партії доведеться йти на поступки в інших питаннях, зокрема, урядових призначеннях.

Прикметно, що найбільше голосів по країні отримала Консервативна партія, хоча у загальному підрахунку консерватори здобули менше мандатів.

Результати голосування в одному окрузі ще досі підраховуються, але наразі лідером у ньому є представник Ліберальної партії.

Країни ЄС призупинять експорт зброї в Туреччину

Болгарія звинувачує у шпигунстві російського дипломата

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com