rss
06/16/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Чикаго за тиждень

В Іллінойсі до 2025 року на дороги витратять $23 млрд

Наступного року на будівництво автошляхів Іллінойсу буде витрачено понад $3,7 млрд. Про це заявили в адміністрації губернатора Дж. Р. Пріцкера.

Демократ опублікував щорічне оновлення до програми покращення транспортних перевезень у штаті. Пріцкер зауважив, що до 2025 року штат витратить понад $23 млрд, щоб відремонтувати та розширити 4200 миль (6,760 км) автошляхів та 9 млн кв. футів (836 000 кв. метрів) мостів.

За словами Пріцкера, програма благоустрою автомобільних доріг удвічі перевищує прогнозований розмір через схвалення минулого літа його програми капітального будівництва в Іллінойсі вартістю $45 млрд доларів.

У законопроєкті передбачені кроки, які дозволять відійти від застарілої практики. Чиновники кажуть, що це надасть можливість швидше обслуговувати дороги. Загалом, у губернаторському законопроєкті на реконструкцію та збереження доріг закладено 75% від усіх коштів.

У Чиказькій міськраді затвердили норми з продажу рекреаційної марихуани

Олдермени афро-американського походження заявили, що їхні громади мають обмежений доступ до користування програмою з використання рекреаційного канабісу.

Кокус із 20 чорношкірих олдерменів ради під час пресконференції висловив своє невдоволення новими нормами, згідно з якими перші ліцензії отримають окремі діючі медичні заклади.

«Усі ліцензії, які будуть надані протягом року, отримають білі мешканці міста Чикаго», – поскаржився олдермен Anthony Beale.

Олдермен із 17-го округу David Moore зазначив, що нові норми повинні були принести користь тим, хто найбільше постраждав від кримінальних переслідувань у минулому.

«Ми регулюємо місцерозташування та кількість, – зауважив олдермен, член комітету з питань зонування та будівельних норм Tom Tunney після голосування. – Соціальна справедливість – це окрема дискусія».

Нові норми суттєво обмежують використання рекреаційного канабісу. Олдермени все-таки зменшили так звану «заборонену зону», перемістивши її межу на три квартали ближче до проспекту Michigan, хоча Magnificent Mile все ще залишатиметься зоною, в якій не можна вирощувати марихуану.

«Якби я вчинив по-своєму, це були б значно ліберальніші норми, – каже олдермен Brendan Reilly. – Ми могли б мати значно більшу можливість отримати дохід у центрі наступного року».

Після голосування у міськраді мер Лайтфут заявила, що поділяє настрої, висловлені під час дебатів.

«Я буду вашим партнером у вирішенні питань щодо справедливого розподілу, які можуть бути вирішені у Спрингфілді», – пообіцяла вона.

Минулого тижня штат Іллінойс затвердив додаткові ліцензії на продаж канабісу. Йдеться, зокрема, про першу виділену ліцензію для медичного закладу в Чикаго – MedMar – за адресою: 3812 N. Clark. Власник цього закладу, Cresco Labs, заявив про намір перенести його на південь від Clark Street до колишньої локації John Barleycorn. Нові правила зонування, запроваджені в середу, можуть ускладнити цей процес.

Buttigieg повернув пожертву колишньому адвокатові, який, нібито, перешкоджав оприлюдненню відео вбивства Laquan McDonald

Кандидат на посаду президента від Демократичної партії Pete Buttigieg повернув пожертву колишньому чиказькому адвокатові Steve Patton, що свого часу, нібито, намагався не допустити оприлюднення відео, на якому зображено розстріл копом чорношкірого підлітка Laquan McDonald. Смерть підлітка від рук поліції кілька років тому стала причиною багатолюдних протестів і призвела до звільнення поліцейського.

Демократ був вимушений піти на такий крок після того, коли Associated Press повідомила про збір коштів, співорганізатором якого мав бути Patton. На Buttigieg посипався шквал критики в Інтернеті.

«Прозорість та справедливість для справи Laquan McDonald – важливіша, ніж внесок у кампанію, – заявив прес-секретар Chris Meagher. – Ми повертаємо кошти, які він вніс у кампанію, а також кошти, які він зібрав. Він більше не є співорганізатором збору коштів і не буде його відвідувати».

Patton керував юридичним департаментом Чикаго за колишнього мера Rahm Emanuel.

Протягом багатьох років Buttigieg перебував на посаді мера South Bend у штаті Індіана. Цього літа у місті білошкірий поліцейський розстріляв афроамериканця, через що там розпочалися масові протести.

Patton не відповів на багаторазові прохання прокоментувати ситуацію з Patton. Наразі незрозуміла і роль Patton у збиранні коштів для Buttigieg. Він пожертвував, максимум, $5600 у червні.

Смерть McDonald у жовтні 2014 року, а також зусилля поліції, яка намагалася приховати інцидент, спровокували масові протести.

Поліцейський Jason Van Dyke, який вбив підлітка, був засуджений майже до семи років ув’язнення, а троє інших копів були виправдані у суді.

Patton радив не оприлюднювати відео вбивства, допоки не буде завершено розслідування. Електронні листи, опубліковані міською владою, показують, що він безпосередньо був причетний до негативних наслідків приховування відео. Він також узгоджував заяви з міською незалежною наглядовою радою.

Один із заступників Patton нібито намагався змусити родину McDonald погодитись не оприлюднювати кадри вбивства під час переговорів про мирову угоду. Patton також зіграв певну роль у переговорах, коли місто погоджувалося виплатити сім’ї вбитого підлітка $5 млн, що було значно менше від тієї суми, яку вимагала сім’я McDonald.

Юридичний департамент, який він очолював, виявив, що Patton приховував докази понад 5 випадків правопорушень у поліції.

У Чикаго хочуть збільшити вартість поїздок до центру міста

Послуги Uber та Lyft у Чикаго незабаром можуть подорожчати.

Мер Чикаго Лорі Лайтфут оприлюднила пропозицію збільшити податки на одну поїздку в авто компанії, яка надає послуги райдшерингу, а також на поїздки, які починаються або закінчуються у центрі міста Чикаго.

За даними мера, користування послугами катання на велосипедах у Чикаго зросло на 271% з 2015 до 2018 років. Водночас, половина всіх поїздок у Чикаго починаються або закінчуються у центрі міста.

«Нові податки будуть запроваджені поетапно, щоб зменшити затори, а також стимулювати використання надійнішого транспорту», – зазначила Лайтфут.

Згідно з пропозицією мера, податок на наземний транспорт у Чикаго збільшиться на всі поїздки: з $0,60 до $1,13 за поїздку. Пропонується також виділити зону в центрі міста, що простягається від North Avenue до Roosevelt Road на півдні, від Lakeshore Drive до північного протоку річки Чикаго на півночі, вздовж Grand Avenue, а потім аж до Ashland Avenu на заході.

За поїздки, що починаються або закінчуються у цих межах, між 6 год. та 22 год. стягуватимуться додатково $1,75 за одну поїздку та $0,60 – за поїздку в авто компанії, яка надає послуги райдшерингу.

Для заохочення використання авто компанії, яка надає послуги райдшерингу, податок на наземний транспорт знизиться з $0,60 до $0,53 за поїздку.

«Мешканці нашого міста, як і багато інших людей у всій країні, відчули стрімкі темпи зростання заторів, що частково пояснюється швидким зростанням компаній, які пропонують прокат велосипедів. Це ускладнює життя тим, хто користується вулицями Чикаго, щоби проводити торгівлю чи транспортувати будь-що, і намагається доїхати до центру міста», – заявила Лайтфут.

«Використовуючи науково обґрунтований підхід для боротьби з проблемами перевантаженості, Чикаго здійснює перші кроки, щоб поліпшити мобільність та досягнути нашої мети – забезпечити стабільний, недорогий та надійний доступ до різних варіантів транспорту в кожному районі», – продовжила вона.

Жодних змін у платі за проїзд вартістю $5 за поїздку до або від аеропортів O’Hare та Midway, Navy Pier і McCormick Place не передбачено. Плата за доступність послуги – $0,10 та адміністративний збір вартістю $0,02 за поїздку також залишаться незмінними.

Очікується, що нова структура плати принесе місту $40 млн доходу. Частина цього доходу буде інвестована в громадський транспорт, – заявила Лайтфут. Йдеться, зокрема, про сім «пріоритетних зон автобусних перевезень», про які офіс мера оголосив минулого тижня.

Зазначені автобусні маршрути – це Halsted Street (№ 8), Western Avenue (№ 49), Pulaski Road (№ 53), 63rd Street (№ 63), Chicago Avenue (№ 66), Belmont Avenue (№ 77) та/або 79th Street (№ 79). У міськраді Чикаго кажуть, що, найімовірніше, рух на зазначених вулицях покращиться за рахунок нового фінансування у розмірі $20 млн.

У Чикаго триває страйк учителів

Профспілка вчителів Чикаго ніяк не може домовитися з чинною владою щодо нового контракту. Станом на вівторок переговори тривали вже четвертий день. Через страйк учителів заняття у школах було припинено.

Мер Чикаго Лорі Лайтфут та генеральний директор CPS Janice Jackson у листі, який надіслали у понеділок Jesse Sharkey, президентові CTU, закликали профспілку вчителів Чикаго припинити страйк і змусити вчителів повернутися у класи.

У листі Лайтфут та Jackson наголошували на труднощах, з якими змушені зіштовхуватися батьки та школярі через припинення шкільного процесу.

«Школярі та родини Чикаго не можуть дозволити собі більше не відвідувати школу. Ось чому ми просимо вас припинити страйк та закликаємо членів організації повернутися до роботи, поки перемовини тривають, – йдеться у листі. – Як і всі, хто стурбований успіхом наших учнів, ми сподіваємось, що ви побачите, наскільки необхідним є відкриття шкіл уже зараз».

«Я не впевнений, чи міський голова знає, як відбуваються перемовини щодо контракту... Ми не повернемося до роботи без юридично обов’язкової угоди», – відповів Sharkey.

Школи CPS залишаються відкритими, щоб школярі мали куди поїхати протягом дня. Проте Лайтфут наголосила, що ускладнюють становище скасовані спортивні змагання та позакласні заняття.

«Наші діти та сім’ї не можуть собі дозволити додаткові дні, проведені поза школою, щоб чекати, поки процес завершиться, – йдеться у листі. – Ми просимо CTU залишатися за столом переговорів і прискорити темп (перемовин), але закликаємо припинити страйк та повернутися до роботи».

На думку членів профспілки, увесь прогрес, якого вони досягли, зійшов на ніц. Про це під час прес-конференції у ніч на понеділок заявив Sharkey, президент CTU. За його словами, у профспілці вважають, що за столом переговорів уже не вдасться досягти швидкого та справедливого врегулювання конфлікту.

«Мер каже, що вона хотіла написати письмові зобов’язання, але, мабуть, у її ручці закінчилося чорнило, – зазначив Sharkey. – Це – лише напівфабрикат. Як кажуть учителі, сідайте, «двійка».

Хоча члени профспілки все ще готові продовжувати перемовини, у CTU заявили, що угода є малоймовірною, оскільки місто не готове «запропонувати ґрунтовні зміни».

Помпео готовий застосувати війська проти Туреччини в разі потреби

Чикаго за тиждень

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com