rss
06/16/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Діаспора \ Конференція у Бостоні зібрала українських музейників і бібліотекарів США та Канади

У Бостоні відбулася триденна конференція за участі представників українських музеїв, бібліотек та архівів зі США і Канади.

Про це повідомила кураторка Українського Національного Музею в Чикаго Марія Климчак у Facebook.

«Три надзвичайно цікаві дні, наповнені лекціями, майстер-класами, екскурсіями, знайомством з найкращими науковцями, дослідниками, істориками. Об’єднані в консорціум (Консорціум української спадщини Північної Америки – ред.), бібліотекарі, музейники, архівісти США та Канади 17-19 жовтня зустрілися в Гарвардському університеті, щоб поділитися успіхами, обдумати плани співпраці на майбутнє», – йдеться у дописі.

Конференцію приймав Український науковий інститут Гарвардського університету (УНІГУ, англ. Ukrainian Research Institute, Harvard University, також Harvard Ukrainian Research Institute – HURI) – дослідницький інститут у Гарварді, який займається українськими студіями: історією, мовою, літературою.

Як зазначила Марія Климчак, зустрічатися раз на два роки у різних містах США, де діють українські музеї та бібліотеки, стало доброю традицією, започаткованою 14 років тому музеєм-архівом у Клівленді.

Title Title 

«Велика подяка організаторам, усім вам, наші друзі, за таку потрібну і своєчасну конференцію. Ми з вами пишаємося роботою кожної установи, яка виконує свою місію служби українській справі», – додала кураторка Українського національного музею, яка разом з екскурсоводом Тетяною Червінською представляла цей заклад на конференції.

Марія Климчак від усіх учасників заходу подякувала науковій співробітниці Гарварду й організаторці цьогорічної конференції Ользі Алексіч, професорові Любомиру Гайді та всій команді Українського наукового інституту Гарвардського університету.

Title 

Слова вдячності було висловлено Консорціуму української спадщини Північної Америки (Ukrainian Heritage Consortium of North America) та Любові Волинець – головній кураторці Українського музею та бібліотеки у Стемфорді, завідувачці колекції народного мистецтва Українського Музею в Нью-Йорку, авторці видань та статей з етнографії, історії України, українського образотворчого та ужиткового мистецтва, кураторці багатьох виставок, майстрині традиційної української вишивки, почесному члену Союзу Українок Америки та організації Пласт, просвітниці та активній діячці культури української діаспори в США.

За традицією, конференція завершилася молитвою в українській церкві, – зазначила Марія Климчак у дописі. У Бостоні це була греко-католицька церква Христа-царя, розташована в історичному місці. Учасників конференції вітав місцевий парох о. Ярослав Налисник.

Консорціум української спадщини Північної Америки (Ukrainian Heritage Consortium of North America) – це коаліція українських музеїв, архівів та бібліотек у Північній Америці, метою якої є обмін досвідом та знаннями для сприяння спільної мети: зберігати та робити доступними експонати, документи історії й матеріальної культури України та українців в Америці.

Фото зі сторінки кураторки УНМ Марії Кличак у Facebook, а також з сайту uhcna.org

 

Волинь, Полтавщина, Канада й ментальний український хутір Любов Василів-Базюк: листи, спомини, рефлексії…

У школі св. Миколая відбувся благодійний показ нової колекції Оксани Караванської

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com