rss
07/10/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Поради фахівців \ «Дорогі» навички: за які вміння роботодавці готові підвищувати зарплату

Знання іноземної мови, передусім, англійської, – одна з ключових вимог у сучасному глобалізованому світі. Проте, володіння мовою належить до hard-skills. А наразі побутує думка, що у недалекому майбутньому акцент при зарахуванні на роботу переміститься в царину soft-skills, які дозволяють краще орієнтуватись у світі, що швидко змінюється.

А, згідно з доповіддю Всесвітнього економічного форуму Future of Jobs, найактуальніші навички 2020 року – це вирішення комплексних завдань, критичне мислення, креативність, таланти керівника, комунікаційні навички, емоційний інтелект, здатність приймати рішення, клієнтоорієнтованість, навички проведення переговорів і когнітивна гнучкість.

Експерти hh.ua|grc дослідили, які вміння цікавлять українських роботодавців та чи впливає їх наявність на розмір заробітної плати.

Аналіз бази вакансій, розміщених на hh.ua|grc протягом 2019 року, показує, що найбільш популярним є вміння проводити переговори – така вимога висувається у 6% пропозицій про роботу. Така навичка актуальна для фахівців із продажів, маркетологів і PR-менеджерів, розробників ПЗ, працівників логістичної сфери та сфери нерухомості. Популярна вона і серед пошукачів – уміння проводити переговори декларують 5% кандидатів (що ставить цю навичку на 4-е місце). Хоча володіння таким скілом не надто підвищить заробітну плату. Якщо протягом 2019 року, в середньому, у вакансіях ішлося про заробітки від 10 000 грн., то у пропозиціях про роботу, де потрібна була навичка проведення переговорів, фігурувала зарплата від 11 800 грн.

На другому місці за популярністю серед роботодавців – креативність, вона згадується у 5% вакансій. Працюєте у профсферах «Маркетинг», «Мистецтво, медіа», «ІТ, телеком», «Продажі» чи «Адміністративний персонал»? Задумайтесь над тим, щоб покращити ваші творчі здібності. Адже у пропозиціях про роботу саме для цих спеціалістів найчастіше фігурує креативність. Та й наявність такого скіла може забезпечити +30% до заробітної плати.

Замикає трійку лідерів уміння керувати проєктами. Про нього пишуть 4% роботодавців і найчастіше висувають таку вимогу розробникам ПЗ, маркетологам, спеціалістам із продажу, консультантам і працівникам виробництва та АПК. Управлінська навичка непогано впливає й на заробітну плату – у пропозиціях про роботу, де потрібна така навичка, фігурувала зарплата на 132% вища, ніж середня початкова.

По 1% припадає на вакансії, де фігурують комунікативні навички, гнучкість та вміння приймати рішення. Причому, останні дві дають підстави розраховувати на зарплату на 33% вищу. А от вміння налагоджувати комунікації – на 76%.

Окрім перелічених навичок, варто звернути увагу на комп’ютерні навички, базові навички програмування, digital skills – в умовах «цифровізації» світу та економіки такі вміння є необхідними.

Джерело: «HeadHunter Україна»

Ще раз про shop around

Budget. Як багато у цьому слові...

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com