rss
08/12/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Здоров’я \ Живіт – як повітряна кулька: що викликає здуття та як його позбутися?

Після прийому їжі живіт розпирає настільки, що не можете застебнути ґудзик на штанах? Зранку живіт – плаский, проте під кінець дня виглядаєте як жінка на шостому місяці вагітності?

Якщо регулярно потерпаєте від скупчення газів у кишківнику, вам відомо, наскільки це може бути некомфортно, незручно, а часом і боляче. Здуття псує якість життя, негативно впливає на самооцінку, та й, загалом, не приносить користі організму.

«Здуття – ознака запалення. Однією з головних причин здуття є кишкова інфекція, відома як синдром надмірного бактеріального росту у тонкому кишківнику», – пояснює доктор медицини Емі Маєрс (США), що спеціалізується на здоров’ї кишківника, дисфункції щитовидної залози та аутоімунних захворюваннях.

Кишківник є «домівкою» для трильйонів мікроорганізмів, які відіграють важливу роль у процесі травлення, роботі імунної системи і навіть… формуванні настрою. Більшість бактерій, які населяють шлунково-кишковий тракт, локалізуються в ободовій і товстій кишці. Невелика кількість живе також у тонкому кишківнику. Якщо внаслідок певних факторів у кишківнику виникне дисбаланс (дисбактеріоз), чисельність колонії бактерій в ободовій і товстій кишці може суттєво зрости. І тоді ці мікроорганізми, завойовуючи життєвий простір, почнуть мігрувати у тонкий кишківник, що спричиняє розлади травлення, а згодом – почне впливати на здоров’я всього організму.

10 ознак синдрому

– метеоризм, здуття і діарея;

– спазми та біль у животі;

– закреп (нечастий симптом порівняно з діареєю);

– діагностований синдром подразненого кишківника або запальних захворювань у кишківнику;

– несприйняття окремих продуктів, які містять, зокрема, глютен (клейковину), казеїн, лактозу, фруктозу та особливо гістамін;

– хронічні захворювання, такі, як фіброміалгія, синдром хронічної втоми, діабет, нейром’язові розлади та аутоімунні недуги;

– дефіцит вітамінів і мінералів, зокрема, вітамінів А, В12, D і Е;

– порушення всмоктування жирів (дає про себе знати знебарвленими, об’ємними випорожненнями, що мають різкий неприємний запах);

– розацеа та інші шкірні висипи;

– синдром дірявого кишківника (підвищеної проникності кишківника).

Чому синдром виникає?

– нездорові харчові звички: надмір цукру та вуглеводів у раціоні, зловживання алкоголем (бактерії обожнюють ці продукти і ростуть на них, «як на дріжджах»);

– гіпотиреоз (гіпотиреоїдизм), який може спричинити сповільнення метаболізму і накопичення бактерій у тонкому кишківнику;

– знижена кислотність шлунка (незасвоєна їжа стає поживою для бактерій);

– медикаменти, які порушують баланс бактерій (зокрема, антибіотики, протизаплідні засоби і стероїди);

– стрес, який негативно впливає на процес травлення і викликає дисбактеріоз;

– фізична обструкція (непрохідність) кишківника у випадках дивертикул, післяопераційних рубців та хвороби Крона, що може призвести до патологічного накопичення бактерій у ньому;

– порушення моторики, спричинене діабетом, склеродермією чи неврологічними станами, як-от хвороба Паркінсона, боковий аміотрофічний або розсіяний склероз.

Що спричиняє здуття?

Якщо у тонкому кишківнику скупчується надмірна кількість бактерій, вони починають споживати неперетравлену їжу, найбільш активно налягаючи на вуглеводи. Вуглеводи бродять і (як побічний продукт цього процесу) утворюється водень. А вже він є поживою для одноклітинних організмів (археїв), які населяють тонкий кишківник. Споживаючи водень, археї продукують газ метан. Результатом надлишку газу в кишківнику є сильне здуття, відрижка та метеоризм.

Як назавжди позбутися цієї проблеми?

Передусім, необхідно здати відповідні аналізи і підтвердити, що здуття спричинене синдромом надмірного бактеріального росту в тонкому кишківнику. Наступний етап – лікування, що передбачає встановлення контролю над бактеріями та відновлення природного їх балансу в кишківнику.

Крок 1: Змусьте бактерії «голодувати»

Виключіть зі свого раціону продукти, які «годують» бактерії у тонкому кишківнику, а саме – цукор, алкоголь і вуглеводи. Крім очевидних «підозрюваних», таких, як хліб, тістечка, печиво, тортики чи солодкі коктейлі, необхідно також відмовитися від складних вуглеводів, зокрема, цілого зерна і бобових. Ці продукти розпадаються у кишківнику на цукри, «годуючи» бактерії як звичайний цукор.

Споживайте якомога більше овочів, які не містять крохмалю, листяну зелень, прості білки і здорові жири. Споживання фруктів зведіть до мінімуму.

Задовольнити потяг до солодкого допоможуть ягоди (до їхнього складу входить мало вуглеводів та цукрів).

Крок 2: Усуньте надмір бактерій

Зробити це можна за допомогою відповідних антибіотиків, які прицільно атакуватимуть «погані» бактерії залежно від того, який тип газу – водень чи метан – ці мікроорганізми продукують більш активно, при цьому не зачіпаючи їхніх «хороших» сусідів, без яких процес травлення не відбувся б. Не займайтеся самолікуванням – вибір препарату довірте лікарю!

Крок 3: Відновіть баланс корисних мікроорганізмів

Так ви зміцните імунну систему, оптимізуєте процес травлення і всмоктування поживних речовин. Під час лікування синдрому слід виявляти максимальну обережність, оскільки, застосовуючи певні пробіотики, можете тим самим «докинути дров у багаття».

Типовими бактеріями, які виявляють активність під час цього захворювання, є лактобацили та біфідобактерії, а більшість пробіотичних біологічних домішок містять бактерії саме цих видів. Тож, незважаючи на те, що пробіотики корисні для людей, які не хворіють на синдром надмірного бактерійного росту в тонкому кишківнику, вони можуть сприяти надмірному бактеріальному росту в хворих, у яких діагностували цю проблему.

Автор: Андрій Гелий

Джерело: «Високий Замок»
(https://wz.lviv.ua/article/397661-zhyvit-iak-povitriana-kulka)

Пийте каву – й не спіть удень…

Ірина Кондрацька: «Цукрового діабету 2-го типу можна позбутися на ранніх стадіях. Треба змінити спосіб життя – більше рухатися і менше їсти»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com