rss
07/12/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Помер український письменник і літературознавець Володимир Панченко

Український письменник, літературознавець та критик, засновник і шеф-редактор видання «ЛітАкцент» Володимир Панченко помер на 66-му році життя.

Про це повідомляється на сайті «ЛітАкценту».

«14 жовтня 2019 року о 18:50 не стало Панченка Володимира Євгеновича», – йдеться у повідомленні.

Український ПЕН також відгукнувся на цю сумну звістку. «Важка новина для ПЕН-спільноти. Не стало видатного літературознавця, письменника, професора Києво-Могилянської академії, нашого колеги, друга і вчителя Володимира Панченка», – йдеться у дописі PEN Ukraine у Facebook.

Письменник Михайло Слабошпицький у Facebook зазначив, що всі книжки Панченка «дуже схожі на нього – вони розумні, літературно артистичні, і за кожною, як і за ним особисто, вгадується ціла бібліотека».

«Він мужньо йшов до кінця своїх днів, все знаючи наперед. Тільки кілька разів сумно обмовився про те, що нині вийшов на особливу творчу «форму», і в нього було багато оригінальних задумів», – написав Слабошпицький.

Володимир Панченко народився 2 вересня 1954 року, в селі Демидівка, Одеської області. Автор низки статей, монографій, підручників на літературну та історичну тематику, доктор філологічних наук, член Національної спілки письменників України, член Українського ПЕН, народний депутат України I скликання. Мав звання заслуженого діяча науки і техніки України.

У 1995 році він став лауреатом премії імені Володимира Винниченка Українського фонду культури, у 1996-му – лауреатом літературної премії «Благовіст», у 1998-му – лауреатом літературної премії імені Олександра Білецького, у 2016-му – лауреатом літературної премії ім. Євгена Маланюка.

У квітні 2018-го з’явилося повідомлення про хворобу Панченка. Його дружина Людмила збирала кошти на операцію та лікування.

Перемога і небажання поразки

День Покрови в Україні

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com