rss
07/10/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ АМКУ залишив купу «заточок» на закупівлях карет «швидкої допомоги» за сотні мільйонів

Адміністративна колегія АМКУ з розгляду тендерних скарг з початку року розглянула більше, ніж двадцять скарг ТОВ «Бріорсон Моторс» на умови проведення публічних закупівель автомобілів швидкої медичної допомоги в окремих регіонах, однак не стала зобов’язувати замовників викидати з тендерних документів більшу частину вимог з ознаками дискримінаційності.

Про це повідомляється в системі «Прозорро».

У 2019 році державні заклади охорони здоров’я в Україні оголосили сумарно 130 закупівель автомобілів швидкої допомоги на загальну суму 1,29 млрд грн.

Окремі замовники вносили у тендерну документацію однакові вимоги, які один з учасників ринку, ТОВ «Бріорсон Моторс», розцінив як дискримінаційні (йдеться про замовників з Вінницької, Полтавської, Тернопільської, Київської, Миколаївської, Херсонської, Харківської, Хмельницької, Кіровоградської, Запорізької областей).

Йдеться про вимоги до самих автомобілів швидкої допомоги та медичного устаткування, яке має бути встановлено.

Тендерна колегія АМКУ відмовляла у задоволенні або частково задовольняла скарги компанії, назвавши дискримінаційними, зокрема, такі вимоги:

– наявність додаткової захисної кришки на матраці;

– основна частина каркасу нош виготовлена з нержавіючої сталі;

– «дошка для дорослих повинна мати (…) максимальне навантаження не менше, ніж 200 кг»;

– наявність USB (тип В) роз’єму в Оксиметрі.

Однак, ще низку оскаржуваних вимог в АМКУ залишили в силі.

КУ «Територіальне медичне об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (закупівлі вартістю 220,10 млн грн.) дозволили зберегти таку вимогу: «Вага нош не більша, ніж 40 кг». Тоді як за ДСТУ з посиланням на EN 1865:2000 ноші можуть важити до 45 кг.

Станції швидкої медичної допомоги м. Рубіжне (3 млн грн.) дозволили: «Дошка для дорослих повинна мати (…) максимальне навантаження не менше, ніж 200 кг». Тоді як за ДСТУ максимальне навантаження на одну особу становить 25 кг, а в складі штату повністю укомплектованої бригади швидкої допомоги разом з водієм – 4 особи.

КНП «Старосамбірська центральна районна лікарня» (2,36 млн грн.) дозволили «вагу вакуумного матраца не більше, ніж 10 кг», тоді як за ДСТУ з посиланням на EN 1865:2000 дозволено до 15 кг).

КНП «Міловська центральна районна лікарня» (2,30 млн грн.) дозволили: «Тип акумуляторної батареї дефібрилятора – літійіонна, маркування панелей має бути українською або російською мовою».

Однак, панелі та кнопки маркуються загальними медичними термінами латиною. Внесення такої вимоги у парі з умовою щодо типу акумуляторної батареї, яка жодним чином не впливає на кількість розрядів, час набору енергії та зарядки, може обмежувати конкуренцію.

Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня (3,20 млн грн.) вимагає «наявність USB (тип В) роз’єму в Оксиметрі з розмірами 170х70х30+5 мм». Цій вимозі підходить лише один виробник.

Деякі замовники називають передній привід більш надійним, прямо прописуючи дану умову в тендерних документаціях: «Привід на передню вісь».

Ця вимога може допомогти відсіяти неугодних учасників на тернопільських тендерах загальною вартістю 105,08 млн грн. Як це зробили у Полтаві на тендері вартістю 158,7 млн грн. Так само вимогу до приводу – «на передню вісь» – встигли прописати у Краматорську.

На противагу іншим, київські медики – менш прискіпливі до учасників торгів. І цю ж вимогу формулюють наступним чином: «постійний повний 4х4, або такий, що включається примусово з 4х2 на 4х4 водієм за кермом, або 4х2 з приводом на задню чи на передню вісь».

ТОВ «Бріорсон Моторс» зареєстроване наприкінці 2017 року, кінцевим бенефіціаром компанії є Вадим Котляренко. У 5-му скликанні ВРУ він був помічником регіоналів Сергія Клюєва та Ореста Муца, а у 6-му – бютівця Олександра Буджерака.

Компанія вийшла на ринок публічних закупівель з каретами «швидких» на базі Hyundai. Зазначимо, що ТОВ «Хюндай Мотор Україна» входить до складу групи «Богдан» Олега Свинарчука (Гладковського), а керівником є його син, Ігор Гладковський.

ТОВ «Автоспецпром» входить до пулу компаній братів Фісталів, чий батько – відомий донецький професор Еміль Фісталь – пов’язаний дружніми стосунками з уже колишньою головою комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяною Бахтєєвою (відома як представник Партії регіонів, а у межах минулого скликання була головою підкомітету з питань медичного страхування цього комітету, презентувала «Опозиційний блок»).

«Наші гроші» неодноразово фіксували виграші на торгах «Автоспецпрому» та «ВІДІ Юнікомерс» (із групи «ВіДі» Віталія Джуринського) при взаємній конкуренції. За даними «Прозорро», у згаданих компаній – 95 спільних закупівель у період зі середини 2016 року. Також додамо, що протягом останніх трьох років «Автоспецпром» підписав договорів на загальну суму 462,72 млн грн., а «ВІДІ Юнікомерс» – на 590,16 млн грн. (з них 202 млн грн. – за постачання карет швидкої допомоги).

Автор: Юлія Костюк

Джерело: «Наші гроші» (http://nashigroshi.org/2019/10/15/amku-zalyshyv-kupu-zatochok-na-zakupivliakh-karet-shvydkoi-dopomohy-za-sotni-mil-yoniv/ )

Від Котенка до Василишина. Чим закінчуються гучні корупційні скандали в медицині

Комунальники не отримали котельні, за які заплатили 40 мільйонів з подвійною переплатою

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com