rss
02/28/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Спорт \ Хто така Ярослава Магучіх?

Легка атлетика

На чемпіонаті світу з легкої атлетики в Досі Україна виборола першу медаль. «Срібло» у стрибках у висоту виграла 18-річна Ярослава Магучіх. При цьому вона двічі оновлювала власний рекорд і рекорд світу U-20 – 2.02 і 2.04 м. Її успіх не слід вважати сенсацією, адже українка вже кілька років стрімко прогресує, бере титули і встановлює рекорди.

Спорт на першому місці

Ярослава народилася в Дніпрі. Нині вона є студенткою першого курсу Дніпровського вищого училища фізичної культури, її тренер – Тетяна Степанова. У 15 років Магучіх виграла чемпіонат світу серед дівчат U-18 і Європейський юнацький фестиваль. Через рік – чемпіонат Європи U-18 та юнацькі Олімпійські ігри.

У нинішньому сезоні Ярослава в своїх 17 років завоювала «золото» на Європі U-20 та перемогла на етапі «Діамантової ліги» в Досі (наймолодша переможниця етапу в історії легкої атлетики). 19 вересня їй виповнилось 18 років, і менше, ніж за два тижні, вона стала другою на дорослому чемпіонаті світу з фантастичним результатом – 2.04 м.

Title 

Як бачимо, кар’єра українка розвивається блискавично. При цьому сама Ярослава залишається скромною і постійно усміхненою дівчиною. Каже, зараз у 18 років спорт для неї на першому місці. Тому тренування і змагання забирають увесь час. Ну і ще трохи часу йде на навчання. За її словами, за останній рік вона суттєво підтягнула англійську й основні предмети для здачі ЗНО. Спортивна мета № 1 – стати олімпійською чемпіонкою. По завершенні кар’єри спортсменка планує стати тренером. А до пропозицій стати моделлю ставиться скептично.

Стрибка на 2.04 могло і не бути

«Коли я взяла 2.02 метра з першої спроби, то, напевно, адреналін заграв, і я захотіла стрибнути ще вище – 2.04. Чому ні? Хотіла спробувати. Спробувала – взяла. Коли я стрибнула 2.04, то зрозуміла – це вже круто. Взяла з третьої спроби. Досі не вірю в це. Чекала, що будуть такі високі результати у фіналі, це ж дорослий чемпіонат світу. Розуміла, що буде складно. Але я настільки задоволена після своїх стрибків! Перемогла саму себе, напевно. Два особисті рекорди», – так доволі сумбурно й емоційно розповіла про свій виступ на ЧС сама Магучіх.

За словами тренера Магучіх – Тетяни Степанової – подвійного рекорду в Досі могло і не бути: «Я хотіла, щоб Ярослава закінчила змагання після подолання висоти 2.02 метра. Але вона захотіла стрибати на 2.04, і я не заперечувала. А ось далі змагання вирішили не продовжувати, щоб поберегти її. Адже Ярославі 19 вересня виповнилося лише 18 років».

Головний тренер збірної України з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник впевнений, що Ярослава правильно зробила, коли пішла на підкорення другого рекорду: «Коли Магучіх стрибнула 2.02, то це був божевільний вибух емоцій. Те, що зробила Магучіх, це просто фантастика! Вона вже зраділа, коли взяла 2.02. Було зрозуміло, що вона з медаллю і ніхто її не відбере. Вони з тренером ще думали стрибати 2.04 чи ні. Я кажу: звичайно ж, стрибати і спробувати. Вона пішла і взяла цю висоту. Два світові рекорди серед юніорів».

Title 

Конкуренція і боротьба зі собою

Сьогодні Ярослава Магучіх разом з іншою талановитою стрибункою у висоту Юлією Левченко вважаються нашими медальними надіями на Олімпіаді-2020 в Токіо. На думку Тиртишника, Магучіх і Левченко – потенційні лідери світової легкої атлетики на найближчі роки.

«По-перше, треба говорити про те, що Магучіх реально суперталановита дівчинка, як і Юля Левченко. Плюс – вони правильно з тренером підбирають роботу для цього віку, форсують навантаження. Я знаю, як вони тренуються: там немає наднавантажень. Робота проводиться грамотна, достатньо спокійна, планомірна. Форсажу немає, і за це не переживаємо.

У легкій атлетиці бувають «скоростиглі» і, найчастіше, це досягається за рахунок непомірних навантажень для даного віку. Але в Ярослави Магучіх і Юлії Левченко цього немає. Тому ми з оптимізмом дивимося в майбутнє: невдовзі ці дівчата почнуть домінувати в світі. Звичайно, Маша Ласіцкене сильна спортсменка, але на нещодавній матчевій зустрічі Іра Геращенко і Юля Левченко її обіграли. Тому вона також не залізна», – розповів Тиртишник.

До речі, коли Магучіх запитали про конкуренцію з боку Левченко і Ласіцкене, то вона відповіла, що кожні змагання для неї це, насамперед, боротьба зі собою. Вважатимемо це прихованою оцінкою неймовірних власних можливостей.

Автор: Святослав Василик, Київ

Джерело: «Укрінформ»
(https://www.ukrinform.ua/rubric-sports/2790950-hto-taka-aroslava-magucih.html)

Італійський знак якості «Шахтаря»

Теніс

Бокс#2020-09 (02/26/2020)
Боротьба#2020-08 (02/19/2020)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com