rss
07/09/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Керівника «Запоріжгазу» не покарали за завищення втрат газу у трубопроводах на 26 мільйонів

Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя ухвалою від 3 вересня звільнив від відповідальності голову правління ПАТ «Запоріжгаз» Олега Мізіка через терміни давності та відмову від обвинувачення ПАТ «Запоріжгаз». Про це пишуть «Наші гроші. Запоріжжя».

Згідно з матеріалами справи, заступник голови правління з постачання та обліку природного газу ПАТ «Запоріжгаз» (згодом т. в. о. правління та голова правління) Мізік з вересня 2014 р. до грудня 2015 р. завищив на 3,9 млн куб. м. втрату газу від несприятливих погодних умов та аварійних ситуацій на розподільчих газопроводах. Для цього він вказав підлеглим розробити необхідні документи, які потім підписав. Кінцевою метою такого завищення було списання спожитого газу «невстановленим особам». Ці ж списані втрати на 26,6 млн грн. ПАТ «Запоріжгаз» потім покрило з власних обігових коштів.

З огляду на це, слідчі у 2015 р. відкрили кримінальне провадження № 42015080000000192 за ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) та ст. 366 (службове підроблення) кримінального кодексу, а згодом прокуратура звернулася до суду з відповідним обвинувальним актом.

Уже під час підготовчого засідання захисник обвинуваченого заявив клопотання про звільнення Олега Мізіка від кримінальної відповідальності за висунутий злочин ч. 1 ст. 366 КК України та закриття провадження, у зв`язку з закінченням термінів давності. Суд це клопотання задовольнив, оскільки з часу вчинення злочину минуло більше, ніж чотири роки.

Окрім цього, представник потерпілого АТ «Запоріжгаз» заявив клопотання про закриття кримінального провадження за ч. 2 ст. 364-1 КК у зв`язку з відмовою потерпілого від обвинувачення. Прокурор проти цього клопотання заперечував, оскільки у справі є й інші потерпілі (не вказувалося, які саме). Втім, суд клопотання все ж задовольнив, оскільки дійсно потерпілий відмовився від підтримання обвинувачення.

Окремо суд залишив без розгляду цивільний позов ПАТ «НАК «Нафтогаз України» через закриття провадження. Також суд роз’яснив, що у такому випадку можна подати позов у порядку цивільного судочинства.

Також суд залишив без задоволення заяву невказаної особи про залучення як потерпілого – через закриття кримінального провадження. Вочевидь, йдеться про Юрія Щукліна. Колишній кандидат у нардепи, голова однієї з громадських організацій, в одному з коментарів вказував, що «вважає досягненням своєї організації передання справи щодо голови «Запоріжгаз» до суду.

Прокуратура вказувала, що буде подавати апеляцію на це рішення.

На етапі досудового слідства зазначалося, що невказаний інженер планово-виробничого відділу «Запоріжгазу» відмовився підписувати розрахунки аварійного витоку природного газу за жовтень, листопад, грудень 2014 року через завищенні обсяги у них. Згодом він через тиск з боку керівництва ПАТ «Запоріжгаз» звільнився.

Також вказувалося, що у документах підписи головного інженера ПАТ «Запоріжгаз» підробили, що підтвердила експертиза.

У 2016 р. в інтерв’ю виданню «Цензор» Мізік відповідав на питання журналістів стосовно звинувачень у незаконному списанні газу, що таких аварій завжди було багато і лише зараз їх почали оформляти.

ПАТ «Запоріжгаз» контролюється структурами Дмитра Фірташа, також 25% акцій товариства належить НАК «Нафтогаз України». Олег Мізік нині – голова правління «Запоріжгаз».

Джерело: «Наші гроші»
(http://nashigroshi.org/2019/10/08/kerivnyka-zaporizhhazu-ne-pokaraly-za-zavyshchennia-vtrat-hazu-u-truboprovodakh-na-26-mil-yoniv/)

Вийти із замкненого простору: зв’язок між зовнішньою торгівлею та економічним відставанням в Україні

Проти продажу землі – 73% українців

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com