rss
08/11/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ В Україні понад 33 тисячі дітей мають статус постраждалих унаслідок воєнних дій

Про це під час пресконференції в «Укрінформі» повідомив заступник директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України Володимир Вовк.

«Сьогодні такий статус мають 33 тисячі 175 дітей, з них 87 – унаслідок поранення, контузії, каліцтва й одна дитина – через фізичне й сексуальне насильство. Всі інші діти – через психологічне насилля. Не надали такий статут і офіційно відмовили 340 дітям», – поінформував він.

За словами спікера, отримання такого статусу допоможе державі розпочати серйозну, обґрунтовану фінансову роботу з надання гарантій і пільг таким дітям.

«Наразі, відповідно до наших досліджень, ми бачимо, що певні можливості у таких дітей є через причину, завдяки якій вони потрапили в такий статус, а причиною може бути внутрішнє переміщення, загибель батьків або проживання у так званій сірій зоні. Тому наразі на часі – комплексний закон про підтримку таких дітей», – зауважив Вовк.

Водночас він підкреслив, що сьогодні такий статус може надавати ОТГ (об’єднана територіальна громада).

«Зокрема, з цих 33 тисяч дітей, які вже отримали статус, понад 7 тисяч отримують, за даними місцевих органів виконавчої влади, соціальні послуги. Сьогодні ми вже маємо з 900 ОТГ в Україні майже 200 служб у справах дітей. Тобто, майже у кожній 5-й ОТГ вони діють», – повідомив заступник директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики.

В Україні має бути державна політика щодо захисту прав дітей, які постраждали внаслідок конфлікту на Донбасі, – заявила юрист і автор дослідницького звіту «Діти, яких зачепив збройний конфлікт в Україні» Ірина Лоюк.

«Необхідна окрема суцільна державна програма щодо дітей, яких зачепив конфлікт. Де мають визначатися заходи допомоги, де має бути визначений певний бюджет для того, щоб допомагати цим дітям, де мають координуватися дії місцевих органів влади і надаватися їм певні рекомендації, як їм працювати з цими дітьми, щоб не було дисбалансу, який існує зараз. І ми погоджуємося з тим, що необхідно вносити зміни до закону», – сказала експерт.

Вона нагадала, що нині діє Закон України «Про охорону дитинства», до якого у 2016 році прийняті зміни, що встановлюють певний статус для дітей, які постраждали через воєнні дії та збройний конфлікт.

«У своєму звіті ми розширили поняття таких дітей і взяли за основу поняття «діти, яких зачепив конфлікт». Ми розділили їх на дві категорії. Перша категорія – діти з районів бойових дій, окупації... До другої категорії ми додали дітей комбатантів. До таких дітей ми додали дітей-членів сімей осіб, які загинули, діти учасників бойових дій», – наголосила експерт.

Представник Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Сергій Мокренюк зауважив, що для відомства пріоритетом є створення умов для отримання медичної допомоги, доступу до освітніх послуг дітям, які проживають на тимчасово окупованих територій і які є внутрішньо переміщені та були дотичні до конфлікту.

Посадовець наголосив, що дуже важливо зосередитися на допомозі дітям. «Дійсно, варто, як пропонують у цьому дослідженні експерти, класифікувати дітей залежно від тієї ситуації, в якій вони перебували, бо для нас важливо, як саме з ними працювати надалі», – пояснив Мокренюк.

Дослідницький звіт підготовано у межах проєкту «Розвиток соціальної згуртованості в Україні шляхом посилення регіонального та місцевого соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та інших осіб, які постраждали від конфлікту», котрий реалізується організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Як відомо, для дітей, які постраждали через воєнні дії та збройні конфлікти, передбачено спеціальний статус. Отримання такого статусу сприятиме формуванню державної політики у сфері захисту дітей. Цей статус надається довічно, тому певні пільги можуть бути надані у майбутньому.

Джерело: «Укрінформ»
(https://www.ukrinform.ua)

Маленький Дмитрик потребує нашої допомоги!

Фотоперепис дельфінів

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com