rss
08/12/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Це цікаво \ Дзеркало, яке підкаже моду. IFA-2019

У Берліні 59-й раз відчинила свої двері найбільша виставка побутової техніки та електроніки.

Нас майже перестали дивувати досягнення технічного прогресу. Він, прогрес, рухається швидше, ніж ми встигаємо за ним. Технічні новинки та вдосконалення з’являються так швидко і в без того швидкоплинному часі, що мозок не встигає «переварювати» інформацію про них, через що ті нерідко залишаються непоміченими широкою публікою неекспертного рівня.

Ні, я не кажу про глобальні прориви на кшталт польоту до інших планет (хоча, мабуть, і цим сьогодні вже не всіх проб’єш, а колись космонавтів знали поіменно). Йдеться про прилади, які настільки щільно ввійшли в наше повсякденне життя, що їхнє сусідство ми сприймаємо як щось само собою зрозуміле. Йдеться про побутову техніку та електроніку.

Адже виробники постійно вдосконалюють свою численну продукцію і прагнуть поділитися новинками з професіоналами і споживачами. Чудова можливість зробити це – на виставці IFA-2019, яка проходить у Берліні 6-11 вересня.

 Title

Від А до Z

IFA – найбільша профільна виставка такої техніки в Європі. Як мінімум. Взагалі-то, самі організатори стверджують, що в світі. Цілком ймовірно, адже у вересні до німецької столиці з’їжджаються всі провідні гравці на ринку від A(cer) до Z(TE). Втім, є один виняток: ніколи не бере участі в берлінському шоу Apple. Ну от така в них ексклюзивна позиція.

Інші конкуренти з радістю готові влаштовувати прем’єри і нагадувати про «старі» добрі моделі, заманюючи потенційних покупців.

За традицією, найбільші павільйони – у Samsung (відзначає на виставці свій 50-річний ювілей), Sony, Phillips. Безумовно, є тут Bosсh, Acer, Razer, Huawei, LG, Nokia, TCL і багато-багато інших.

Модельний ряд усіляких продуктів – дуже широкий: від смартфонів, які вже мало не в трубочку можна скручувати (Samsung Galaxy Fold, який, нарешті, має з’явитися у продажу в Європі, починаючи зі середини вересня) і «розумних» годинників, до телевізорів, які вже не просто ультрапласкі і технології QLED 8K, але й прозорі (перший подібний у світі презентував Phillips).

Українці, як експоненти, на виставці – наразі екзотика.

Title 

Цього року у списку учасників є київські Hansa Ukraine (Hansa – добре відомий європейський бренд побутової техніки, доступний у більш, ніж 20 країнах, який також є найбільш бажаним брендом на ринках Східної Європи. Бренд з’явився у 1997 році завдяки німецькій компанії Magotra Handelsgeselshaft, яка запустила виробництво побутової техніки на базі заводів польської компанії Amica у 1957 році) і Foxtrot Hope Appliances (входить в Euronics International, заснованої у 1990 році п’ятьма групами з Німеччини, Італії, Іспанії, Бельгії і Нідерландів, представлені у більш, ніж 35 країнах).

Крім них, виробник кухонних витяжок з Тернополя «Module ETP» заявлений у програмі IFA Global Markets (унікальний в Європі майданчик для зустрічей виробників, дистриб’юторів і роздрібних продавців, заснований у 2016 році, він став найважливішою платформою пошуку споживчої електроніки та цифрових продуктів на ринку побутової електроніки і побутової техніки в Європі і за її межами, буде працювати з 8 до 11 вересня).

Водночас, фізично і дуже симпатично представлена компанія з Одеси «Copra Sound». Це її перша участь у берлінському шоу.

Молодий фізик Максим Чижов, розробник і автор технологічних ідей, і Олександр Корзун, розробник електроніки, вперше приїхали на берлінську виставку з 2 акустичними системами.

«Іонна система – звук виникає з нізвідки і без видимих процесів, прямо в повітрі. Чудовий звук. Це – не просто технологія, а річ у собі», – розповідає Чижов, якому ідея створення подібної системи прийшла в голову 15 років тому, коли він ще був учнем 9-го класу.

 Title

Система вже одержала патенти США та ЄС, була показана на виставці СЕЅ у Лас-Вегасі у 2017 році. Сьогодні вона продається в Україні, а в Берліні компанія сподівається відкрити для себе шлях на європейські ринки.

Нещодавно з’явився ще один унікальний продукт з тієї ж ідеї з використанням кокосового горіха, він теж представлений на стенді. «Це – абсолютно різні технології і... купа патентів», – каже з гордістю їхній автор.

Від ІІ до 5G

Три основні тенденції IFA-2019 – штучний інтелект, голосове керування гаджетами і зв’язок 5G. Саме вони, як вважають організатори, формують споживчу електроніку і побутову техніку.

Крім того, мотивом виставки є розумні будинки, віртуальна реальність і нова мобільність (кількість коліс у таких нових засобах пересування вже скоротилася до одного, а кермо взагалі стало атавізмом).

Звичайно, представлені цілком традиційні плити, холодильники, пральні і кавомашини, праски тощо. Хоча не назвеш зовсім уже «традиційними», наприклад, плиту, керовану з мобільного телефону, або дзеркало, яке підкаже тому, хто в ньому відображений, у що йому краще одягнутися і якою косметикою скористатися...

Title 

Ну і, природно, – комп’ютери, включно з ігровими. Куди ж без них. Нові процесори Intel 10-го, Acer Swift 3 і 5, Razer Blade Stealth 13 GTX з графічною картою NVIDIA GeForce GTX 1650... Усі ці назви – насолода для вуха досвідченого геймера.

До речі, для вух на виставці пропонується найширший вибір навушників – як дротяних, так і тих, що працюють з Bluetooth. Це – цьогорічна «фішка» Sony.

«Історія успіху IFA заснована на постійних інноваціях у наших галузях і їхній здатності реагувати на потреби споживачів. IFA продовжує залишатися найважливішою у світі платформою для побутової електроніки і побутової техніки і є ключовим чинником зростання наших галузей та інновацій», – заявив Ганс-Йоахім Камп, голова наглядової ради Consumer & Home Electronics GmbH, організатора IFA.

«У нашої команди IFA дві мети: продемонструвати найкращі інновації і стимулювати спільні інновації. Те, що ви бачите тут, у Берліні, – це передові технології, і вони готові для споживачів напередодні найважливішого торговельного сезону – від Чорної п’ятниці до Кібер-понеділка та Різдва», –доповнює його Крістіан Геке, генеральний директор Messe Berlin, на чиїх площах проходить виставка.

 Title

Перспективи обнадіюють

Славна історія IFA починається у 1924 році. Починалася вона спочатку як радіовиставка і залучала різного часу чимало відомих людей, серед яких був і Ейнштейн. Цьогорічне експо – вже 59-е. І протягом усіх цих років кількість як експонентів, так і відвідувачів лише зростає. Цього разу у німецькій столиці представлені 1939 виробників та брендів, на досягнення яких прийдуть подивитися, за оцінками організаторів, близько 250 тисяч осіб, зокрема, 145 тисяч фахівців.

Навіть незважаючи на торговельні війни (головна з яких розгортається зараз на наших очах між США і Китаєм), Brexit і глобальний економічний спад, експерти оцінюють перспективи ринку як цілком сприятливі.

Хоча з упевненістю говорити зараз доволі складно, загальний обсяг продажів на світовому ринку технічних споживчих товарів прогнозується на найближчий рік на рівні 1,011 трлн євро.

Щодо побутової електроніки, галузь очікує глобальні продажі в розмірі 740 мільярдів євро, тобто, на рівні близько 1,8%. Значно швидше обіцяє зростати світовий ринок побутової техніки: дослідники ринку очікують, що зростання виробництва невеликих електроприладів складе близько 9,4% і наблизиться до 90 млрд євро, тоді як продажі великих електроприладів зростуть на 2,2% до трохи менше, ніж 182 млрд євро.

...Варто зізнатися, дуже часто міняти дорогу побутову техніку, звичайно ж, марнотратство. І чимало з нас користуються приладами, зробленими в ті часи, коли слово «гаджет» ще навіть не народилося. Але, погодьтеся, як приємно придбати плиту, яка не лише не спалить вечерю, але ще й підкаже, як смачніше її приготувати; «розумне і доброзичливе» дзеркало; «уважну» до ваших зубів щітку; годинник, який відслідковує ваші життєві показники; маленьку коробочку, яка подбає про економію електрики і тепла у вашій оселі... та й просто подивитися на всю цю красу – вже задоволення.

Автор: Ольга Танасійчук, Берлін

Джерело: «Укрінформ»
(https://www.ukrinform.ua/rubric-technology/2774898-dzerkalo-ake-pidkaze-modu-ifa2019.html)

Скільки Gram буде в одній Libra?

Ліки з комп’ютера. Як штучний інтелект сприяє підбору медичних препаратів

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com