rss
08/03/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Організації, установи, товариства \ Діяльність «Просвіти» в Україні

Просвітяни України невтомно продовжують свою важливу працю в сфері утвердження української мови як державної у щоденному житті.

Вони присвячують багато уваги вихованню нового покоління, щоб воно знало свою історію, свої традиції і пишалося своєю спадщиною. Багато уваги присвячується виданню книжок, журналів та газет українською мовою та заохочується молодь брати участь у творчих фестивалях, дописувати до українських газет чи журналів та брати участь у відзначенні важливих подій в історії України.

До Товариства української мови ім. Шевченка в США (ТУМ), яке співпрацює з обласними «Просвітами» від 1990 року, надходить багато привітань та подяк за моральну і фінансову підтримку за всі ті роки. Цьогорічні привітання з нагоди 28-ї річниці Незалежності України надійшли від головної Управи «Просвіти» в Києві, якій ТУМ надає фінансову допомогу від 1991 року і яка друкує часопис «Слово Просвіти». В цім часопису друкуються важливі статті просвітян з різних областей України.

Новини від просвітян Луганщини, які хоч і переселені, але часто їздять на Луганщину та інформують про сучасний стан території в гарячій боротьбі за свої кордони. Вони також привозять дуже потрібне друковане українське слово воїнам України.

Полтавська «Просвіта» в минулі роки організовувала успішні фестивалі для молоді усієї України під заголовком «Мазепа-Фест». Ці популярні фестивалі несли красу української пісні і музики по всій Україні. Останні роки полтавська «Просвіта» започаткувала друкувати серію книжок під назвою «Просвітницька книгозбірня», і вже побачила світ та була презентована в обласній бібліотеці книга № 15 – Іван Котляревський. «Енеїда» на світлу пам’ять про Котляревського з нагоди 250-річчя батька української літератури. Перед тим побачили світ та були передані до бібліотек і шкіл книжки: «Мемуари» Софії Русової та «Вибране» Людмили Старицької-Черняхівської.

Title Title 
 Відзнака Будівничого України (Київ)
та почесне членство
 Книги, видані в Полтаві
 Title Title
 Книги, видані в Херсоні та Рівному Книги, видані у Рівному

Херсонська «Просвіта» активно працює з молоддю, влаштовуючи фестиваль «Відлуння душі». У цім фестивалі талановита молодь має можливість висловитися словом чи піснею і таким способом відроджувати національну культуру і духовність. Члени «Просвіти» також заохочують молодь іти на вищі студії в університеті.

Просвітяни Хмельницької області до Дня Незалежності організували флешмоб та читали власні вірші в обласній універсальній науковій бібліотеці. В минулому видавали гарно ілюстровані дитячі книжки та брали активну участь у громадському житті. На 20-му Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Українська мова – мова єднання», який відбувся 22-25 серпня в Одесі, голова Віталій Михалевський отримав диплом.

Рівненська міська «Просвіта» вже довгі роки працює з молодим поколінням та перевидає важливі книги з історії, літератури і культури. Деякі з цих книг були заборонені і невідомі в Україні перед незалежністю. Влітку просвітяни організували для молоді виїзд на Козацькі могили, відвідини музею Пересопницького Євангелія, відвідини музею повстанських боїв. Старші школярі організували продаж саморобних виробів на допомогу хворим дітям.

Планується урочисте відзначення 250-річчя від дня народження Івана Котляревського та 200-річчя з дня народження Пантелеймона Куліша.

Просвітяни Самбірщини невтомно працювали на виборах, щоб перемогли проукраїнські сили, і це сталося. Вони також надсилають допомогу родинам загиблих на Донбасі. Нещодавно видали книжку пісень збірки Галини Кос та організували дві танцювальні групи. З вересня цього року буде працювати при «Просвіті» вокальна студія та фізико-астрономічна студія. В плані є відзначення 200-річчя з дня народження Пантелеймона Куліша.

Харківська «Просвіта» від початку свого існування видає і перевидає книжки з української історії та культури. Особливо важливим є журнал «Журавлик», в якому друкуються твори школярів і студентів з різних регіонів України.

Title  Title
 Самбір, зустріч з родинами
загиблих воїнів на Донбасі
 Самбір, покладання квітів на могилу воїнів УПА

З великою приємністю читаємо про успішну та дуже потрібну працю просвітян у різних частинах України для утвердження української мови та виховання свідомих українських громадян у демократичній незалежній Україні. Товариство української мови буде і надалі допомагати просвітянам у їхній важливій праці для добра українського народу.

Щира подяка членам Товариства української мови за їхню багаторічну підтримку. Особлива подяка належить фундації ім. Демус, фундації «Спадщина», фундації «Самопоміч» у Чикаго.

 

Фото Богдана Боднарука

У 250-у Річницю Котляревського

Пам’ятник першому космонавтові України

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com