rss
09/23/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Підпал чи детектив зі запитаннями?

Селище Гореничі розташоване впритул біля Києва. Тому є дуже привабливим місцем для вітчизняних віп-персон, котрі живуть там у розкішних будинках.

Один з них вночі 17 вересня згорів. Вщент. А коштував він ой як чимало: як кажуть, 12,5 мільйона зелених грошей.

Господиня в соцмережах написала: «Наш будинок під Києвом, у селищі Гореничі, спалили. Кинули пляшку із запалювальною сумішшю через паркан. Будинок повністю згорів. Пожежникам не вдавалося його навіть згасити. Це вже повне й остаточне свавілля! Я не знаю, куди мені звертатися».

Хто ж це так тяжко постраждав і від кого?

Ім’я фактичної (а будинок формально записаний не на неї) володарки широковідоме в Україні. Це – Валерія Гонтарева, колишня очільниця НБУ. Та сама, котра за президентства Петра Порошенка обвалила гривню так різко і масштабно, що тисячі українців, насамперед, тих, котрі взяли кредити у доларах, а заробляли в гривнях, опинились у страшних, для багатьох безвихідних, ситуаціях.

Бо заробити в гривнях, щоб купити долари за новим «гонтаревським» курсом 28 грн. за долар (а брали вони валютні кредити, коли долар був 8 грн.) було для багатьох катастрофою.

Подейкували, що без згоди тодішнього президента Порошенка такий колосальний обвал був би неможливим. І аргументували: он дивіться, мовляв, Гонтарева перед звільненням місяців 8 на роботу не виходила, а після звільнення швидко полетіла до Лондона, де й безвилазно сидить відтоді.

На цю подію миттєво зреагували. Зреагували по-різному.

Наприклад, Офіс президента України (уже не П. Порошенка, а В. Зеленського) пафосно заявив: «Пожежа в будинку колишньої очільниці НБУ – брутальний злочин, швидке розкриття якого має стати пріоритетом в роботі правоохоронних органів. В Україні всі мають почуватися захищеними, незалежно від колишніх або нинішніх посад та політичних поглядів. Право на безпеку та право на приватну власність мають бути непорушними (щодо останнього рішення може ухвалювати лише суд). Глава держави чекає від відповідних відомств якнайшвидшого розкриття цієї провокації».

Отже, констатуємо: слідчі ще не встигли приступити до розслідування, а зі самої гори, від президента, їм уже окреслили червоні лінії і напрямок висновків: брутальний злочин, провокація, пріоритетне розкриття.

Про пріоритетність висловився і глава фракції «Голос» у ВРУ Святослав Вакарчук: «Спалення будинку ексголови Нацбанку Валерії Гонтаревої – це подія, що вимагає негайної ефективної реакції правоохоронних органів та президента. Злочинці, які стоять за цим вчинком, повинні бути негайно знайдені правоохоронцями та покарані за рішенням суду.

Реформа банківського сектора, проведена Валерією Гонтаревою після Революції гідності, викликала чимало суперечок. Політичний та медійний тиск на Валерію Гонтареву не припинявся, а в останні місяці навіть посилився.

На цьому тлі зухвала атака на будинок, який належить ексголові Нацбанку, не може розцінюватися як звичайний «кримінал» – розслідування підпалу повинно стати пріоритетом для правоохоронців.

Недоторканність та захист власності – основа для будь-якого економічного зростання. Це також базова потреба будь-якого інвестора, про залучення яких так любить говорити президент у відеозверненнях та прем’єр-міністр на міжнародних форумах.

Якість та швидкість розслідування такого зухвалого злочину стане справжнім сигналом для бізнесу та інвесторів, а також справжнім іспитом для правоохоронних органів».

На що несподівано отримав масовий «відлуп» від користувачів соцмереж. Наведу характерне: «Igor Rinkov: А чому за спалений будинок така різка заява – «негайно знайдені, покарані, недоторканість та захист власності – основа будь-якого економічного зростання», а чому ж за мій розбитий будинок на Донбасі, за селян у Дніпропетровській обл., в яких рейдери забирають землю та спалюють врожай, за рейдерське захоплення житомирської кондитерської фабрики ви, Святославе, так не волаєте? Га???».

Оксана Соловей додала: «Славко, не розчаровуй так... Та з тими гонтаревими так і треба. А для чого тоді це все... Смертельні майдани, смерть героїв. Для чого ми змінювали владу? Чому досі не розкрита справа Гонгадзе, Чорновола, не вірю, що Кузьма просто загинув. Чому ми повинні негайно братись за розслідування бабки-гонтаревої, яка з порошенками обікрала державу?».

А Богдан Плахотнюк взагалі висловив усе, що лежить на серці тих, кого з головою «поховала» валютна «реформа» В. Гонтаревої: «І таки так, це – непорядок! Якщо палити будинок, то тільки з нею!».

Такі заклики, звичайно, не є добрі, але з пісні слів не викинеш.

Ось екснардеп свободівець Юрій Левченко вирішив розставити свої крапки над «і»: «Вистава продовжується... Саме про такий «хитрий» план корупціонерки я писав ще 12 днів тому.

Ось текст мого допису від 5 вересня 2019 року: «Минулого тижня ексголову Нацбанку викликали на допит, і Гонтарева повідомила, що в Лондоні її збила машина. Вчора стало відомо, що суд дав згоду на примусове прибуття Гонтаревої на допит, і «раптом» сьогодні вночі спалили автомобіль її невістки, і вона заявила, що це – «атака на її родину». Щось підказує, що найближчим часом відбудеться ще низка «таємничих подій», після яких корупціонерка заявить про її політичне переслідування в Україні і попросить політичного притулку за кордоном. До речі, між 5 вересням і сьогоднішнім «ритуальним спаленням будинку», 10 вересня Гонтарева вже прямо казала про політичний притулок: «Якщо наша країна буде гнобити свого ж реформатора – переслідувати політично і фізично – мені нічого не залишиться, як попросити політпритулку». Очевидно, зараз просто реалізується відповідний сценарій. Цікаво, що вона ще придумає, аби тільки отримати цей притулок, як ви думаєте? https://www.facebook.com/196763967121688/posts/1590763174388420

P.S. Вона – одна з найгірших та найкорупційніших голів Нацбанку в історії України, яка, безперечно, має сидіти у в’язниці після конфіскації всього її майна, але, на превеликий жаль, це дуже малоймовірно найближчим часом».

І Юрій Левченко не один так думає.

Проте, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков уже без розслідування назвав це тиском: «Нічний підпал будинку Гонтаревої – неприпустимий факт кримінального тиску. Той, хто замовив і виконав це у момент прибуття місії МВФ в Україну, не просто підпалювач, він – ворог, який шкодить своїй державі. Поліція розслідує цю справу і докладе всіх зусиль до пошуку злочинця».

Поліція, дійсно, почала розслідування. І станом на ту годину, коли я відправляв колонку до редакції, виявила дві цікаві обставини: про-перше, слідів пляшки зі сумішшю поки що не знайдено. По-друге, чомусь із шести охоронців, котрі постійно охороняли цей будинок, вночі був тільки один із них. Щоб комусь було легше вчинити підпал?

А що, 12 мільйонів – хіба це дорого за політпритулок? Тим більше, для особи, що «заробила» на українцях і, напевно ж, вивела за кордон дуже багато цих самих мільйонів!

Але остаточних висновків, на відміну від Офісу президента, нардепа С. Вакарчука, міністра Авакова, поки що не робимо. Слідкуємо за перебігом подій. Усе може бути. Але запитання є.

Діалоги про щастя серед нещасть і надій

Матьє Булеґ: «Франція може примушувати Київ поступитися більшим, ніж передбачалося, щоб «підіграти» Москві»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com