rss
02/25/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#369

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Поради фахівців \ Зарплата, і необов’язково «біла», – що важливо для пошукачів

При виборі роботи пошукачі більше звертають увагу на стабільність компанії, ніж на перспективи власного розвитку – такі результати показало дослідження hh.ua|grc. Окрім того, під час опитування з’ясувалось, що більше, ніж половина респондентів отримують повністю офіційну зарплату.

При оцінюванні значущості факторів вибору роботи найвищий бал отримав такий критерій, як «Конкурентний рівень заробітної плати». Другим за важливістю показником респонденти назвали стабільність компанії на ринку. Можливість власного кар’єрного зростання і цікаве наповнення робочого процесу – лише на 3 та 4 місцях відповідно.

А от офіційна зарплата набрала найнижчий бал серед решти факторів. І це підтверджує дані, які було отримано в результаті дослідження «Рейтинг роботодавців України 2018». Так, опитування показало, що респонденти, насамперед, з кола досить молодих фахівців, не вважають офіційне працевлаштування важливим фактором при виборі роботи. Зокрема, про значущість такого чинника заявило:

  • 4% респондентів з тих, хто декларує досвід роботи до 1 року;
  • 7% респондентів з тих, хто декларує досвід роботи від 3 до 5 років;
  • 16% респондентів з тих, хто декларує досвід роботи понад 10 років.

Абсолютна більшість учасників опитування мають роботу. З них 57% отримують виключно офіційну «білу» зарплату і лише 6% заявляють, що всі виплати здійснюються з ігноруванням чинного законодавства. Ще 15% «білими» одержують лише «мінімалку», а 5% зазначили, що бонуси та/або премії їм виплачують неофіційно (проте, не будемо забувати, що премії та бонуси одержують далеко не всі українці, які працюють).

Соціальні виплати респондентам, здебільшого (крім тих, хто отримує повністю «білу» або «чорну» зарплату чи взагалі не зазначив формат щомісячного розрахунку), виплачуються в межах заробітної плати (таких 40%) або на розгляд компанії-роботодавця (33%). На жаль, кожен 10 опитаний не має можливості одержувати соціальні виплати.

Нагадаємо, що згідно з минулорічними дослідженнями, у 2016 та 2017 роках про повністю «білу» зарплату заявляли 54% респондентів, що на 10% та 9% більше, ніж у 2014 та 2013 роках відповідно.

Джерело: «HeadHunter Україна» (http://www.hh.ua)

Чому і як роботодавці працюють зі студентами?

Українці у Німеччині: які пошукачі готові до релокації

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com