rss
06/02/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ До недоторкАнності, нарешті, доторкнулись!

У вівторок, 3 вересня 2019 року, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив другу сесію Верховної Ради України дев’ятого скликання. Майже повний склад – 393 народні депутати – зареєструвались для участі у ранковому пленарному засіданні.

Навіть непоінформованим телеглядачам достатньо було кинути погляд на ложі уряду, преси, гостьовий балкон, нарешті, на крісло президента України, яке розташоване збоку від столу президії ВРУ, як ставало ясно – очікується неабияке засідання.

І дійсно, інтрига була, проте, її довго не тримали. Відчувалося – рвалися у бій.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков оголосив, що у засіданні беруть участь президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, члени уряду, керівники центральних органів виконавчої влади, керівники судової гілки влади, присутні посадові особи, яких Верховна Рада обирає, призначає і надає згоду на призначення на посаду, представники громадських організацій.

Таке велелюддя також підтверджувало: очікується революційне рішення.

Після цього Д. Разумков оголосив другу сесію Верховної Ради України дев’ятого скликання відкритою. У залі прозвучав Гімн України.

Головуючий відкрив ранкове засідання Верховної Ради.

З трибуни парламенту присягу народного депутата України склали шестеро нових нардепів – один з Опоплатформи «За життя» і п’ятеро – з партії «Слуга народу».

Верховна Рада затвердила порядок денний засідання 3 вересня. Народні депутати були налаштовані тримати взятий ще 29 серпня темп: вони підтримали продовження пленарної роботи Верховної Ради до завершення розгляду питань порядну денного.

Іншими словами – готові працювати до ночі і за північ, як це і було 29 серпня.

Верховна Рада перейшла до розгляду проєкту Закону «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)» (№ 7203).

З трибуни Верховної Ради виступив Президент України Володимир Зеленський. Він наголосив, що розгляд питання зняття депутатської недоторканності давно назрів і постійно відкладався.

Він назвав цю схему «вічним двигуном» української політики: спочатку кандидати в нардепи обіцяють електорату, що знімуть зі себе недоторкАнність, потім, ставши нардепами, провалюють такі голосування, потім народ забуває, і на наступних виборах це «колесо обіцянок» повторюється.

Президент одразу ж відокремив «мухи від котлет»: він підтвердив, що недоторкАнність з нардепів не знімається повністю, а обмежується.

Я б визначив сутність прийнятого закону максимально лаконічно так: імунітет обмежується, індемнітет залишається.

Що це означає?

Індемнітет означає те. що нардеп не може бути притягнутий до відповідальності за свої голосування, виступи, заяви політичного характеру – тобто – за свою політичну позицію і політичну діяльність.

Навіть якщо він казатиме те, що не буде подобатися більшості суспільства.

А це, між іншим, означає, зокрема, і те, що В. Медведчук і його фракція отримують і надалі право говорити все, що вважають за потрібне. Зокрема, і те, що демократична громадськість називає проросійською позицією чи пропагандою.

А обмеження депутатської недоторкАнності полягає в тому, що нардеп може бути притягнутий до відповідальності за дії або причетність до дій кримінального характеру.

В такому випадку правоохоронні органи отримують повне право проводити щодо такого нардепа слідчі дії і притягувати його до відповідальності – якщо зуміють довести його провину.

Представник президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський, котрий представляв цей законопроект, підтвердив: «Зняття недоторканості – це не політичне переслідування».

Заступник голови Комітету з питань правової політики Ольга Совгиря повідомила, що Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді поданий президентом України як невідкладний проєкт Закону «Про зняття недоторканності з народних депутатів України» прийняти в цілому як Закон.

Федір Веніславський нагадав, щоб даний Закон був ухвалений, за нього мають проголосувати більше, ніж 300 народних депутатів, і висловив сподівання, що він буде прийнятий.

Сподівання ці підтвердилися. «За» прийняття цього закону проголосували 373 нардепи – на 75 голосів більше, ніж вимагає закон.

Президент перед голосуванням сказав, що знає про те, що напередодні протягом дня і ночі дехто намагався зірвати голосування за скасування депутатської недоторканності: «Я думаю, громадяни здогадаються, хто ці люди, коли побачать поіменний список голосування. Біля їхніх прізвищ буде, на жаль, написано «проти».

Однак, президент помилився – принаймні, частково. «Проти» не голосував ніхто. Боялися «спалитися» в очах виборців.

Але противники цього закону пішли іншим шляхом – вони просто не взяли участь у голосуванні.

Медведчуківська «Опоплатформа «За життя» всі 27 голосів присутніх у залі членів фракції не віддала ні «за», ні «проти», ні «утримався». Просто всі не голосували.

Хіба це щось міняє? Хіба в такій позиції не виглядають вуха тих, хто цю недоторкАнність хоче зберегти?

Так само не голосував один позафракційний, у порошенківській фракції «ЄС» троє утримались, зате «за» проголосували аж 24.

Сам Петро Олексійович під час свого виступу наголосив, що був ініціатором цього законопроєкту ще за часів свого президентства. Проте, скромно промовчав, що Артур Герасимов та інші члени його фракції 29 серпня кричали, намагаючись перешкодити проходженню цього законопроекту.

Фракції «Слуга народу», ВО «Батьківщина, «Голос» та депутатська група «За майбутнє» проголосували всім складом, присутнім у залі.

Це і склало підсумкові 373 голоси.

Вітаємо президента В. Зеленського з виконанням його серйозної обіцянки і чекаємо принципового продовження реалізації планів, що працюють на Україну та українців.

Сто днів

Мистецтво жити

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com