rss
12/08/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#365

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Спорт \ Софія Прийма: «Метрів за 100 до фінішу діти подарували квіти. Це так зворушливо!»

Тріатлон

У селі Сомин, Турійського району, що на Волині, як ми вже розповідали, втретє відбулися змагання «Polissia Challenge Cup 2019», у рамках яких визначилися й переможці та призери чемпіонату України з кросового тріатлону.

Спортсмени спершу плили 1 км озером, потім їхали велосипедом 20 км і, врешті, пробігли до фінішу 6 км. У змаганнях жінок впевнену перемогу здобула 21-річна львів’янка, представниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Софія Прийма. Таким чином вона стала «почесною» чемпіонкою Сомина, адже виграла «Polissia Challenge Cup 2019» утретє поспіль.

– Дуже цікаві змагання були, – зізнається тріатлоністка. – Тому що ми спочатку плили озером, далі велосипедна дистанція була не по колу, а від одного села до другого, і біг теж був по прямій. Конкуренція була доволі високою. Але, мабуть, я трішки була більш підготована і перемогла.

– Згідно з протоколом змагань, ви поступилися суперниці з Донеччини Маргариті Криловій на плавальному сегменті 8 секунд.

– Насправді було трошки не так. Результат брався після виходу з транзитної зони. З води після запливу ми вийшли більш-менш рівно. Але в транзитній зоні, де ми змінюємо наше обладнання або перевзуваємося, суперниця потратила менше часу. Чому так вийшло? Специфікою цього старту був крос, відповідно, я використовувала спеціальне взуття для гірського велосипеда. І потратила якийсь час, поки його взувала. А в моєї суперниці велотуфлі, як для звичайного тріатлону, вже були на велосипеді. Відповідно, вона з транзитної зони вийшла трошки швидше, ніж я.

– Після цього на велосипеді ви створили комфортний відрив для себе.

– Так. Я думаю, що саме в такій специфіці виду, як крос, я була краще підготована, більш технічна. Перед змаганнями тренувалася під специфіку цього старту. Спеціально на байках ми відпрацьовували техніку, різні повороти, підйоми, силові навантаження.

– Ви втретє виграли «Polissia Challenge Cup» за трирічну історію цих змагань. Мабуть, виходячи з попереднього досвіду, проводили таку спеціальну підготовку?

– Так, і з цього виходила теж. Скажу, що на цих змаганнях у нас був дуже щільний подіум, стартували всі ті дівчата, з якими я змагаюся впродовж цілого сезону. Тобто, приїхав весь основний склад збірної України. Тому конкуренція була серйозна.

– На сайті Федерації тріатлону України вас назвали «почесний» чемпіон Сомина. Як вам таке звання?

– Звичайно, приємно, коли мене так називають, і я рада, що втретє виграла ці змагання. До речі, якраз на цьому старті було дуже приємно, коли мешканці того чи іншого села виходили на трасу зі спеціальними плакатами, які були призначені всім учасникам, з різними мотивуючими гаслами. І це було приємно, коли вони всі виходили на вулицю, плескали. Для людей це було свято, і вони всіляко старалися нас підтримувати. Хотілось би, щоб на львівських змаганнях, які скоро відбудуться (відкритий Кубок Львова), теж багато людей так вийшли і підтримували тріатлоністів.

– Окрім плакатів та оплесків, можливо, мешканці пропонували ще й водички попити, фрукти?

– Ні, такого не було (посміхається). Але підбадьорювали, підказували, що фініш близько. А на фініші маленькі діти вручали переможцям квіти. Це було дуже класно!

– Бачив світлину, на якій ви з квітами ще біжите. Вам одразу після фінішу подарували букет?

– Навіть раніше. Метрів за 100 до фінішу. Було просто зворушливо.

– За перше місце ви отримали грошовий приз – 15 тисяч гривень. Солідний, як для змагань із тріатлону?

– Так, це хороший рівень призових. Дуже мало в Україні є стартів з такими призовими. І це завдяки організаторам змагань, які захотіли і змогли зробити такий призовий фонд – 100 тисяч гривень.

– Тріатлон аматорський і професійний чим відрізняються? Розміром фінансової винагороди? Чи ще чимось?

– У професійних спортсменів тріатлон – це як робота, вони приділяють цьому весь свій час. Аматорським тріатлоном захоплюються люди, які ходять на роботу і у свій вільний час займаються спортом. Відповідно, це як їхнє хобі. Я себе зараховую до професійних спортсменів, тому що я в основному складі збірної команди України, їжджу на чемпіонати Європи, світу. Я досягнула такого рівня завдяки тому, що більшу частину свого часу приділяю тренуванням і змаганням.

– На цих змаганнях основний заділ ви зробили на велосипедному сегменті. Велосипед – ваша найсильніша дисципліна?

– Можна так сказати, тому що я дуже довгий період часу їжджу на велосипеді. В мене тато – тренер з велоспорту. Він мені розповідав багато різних тактичних моментів, як діяти в тій чи іншій ситуації. Також старався підбирати найкращі запчастини. А це все впливає на результат. І якраз на цих змаганнях я їхала на велосипеді, який мені допомогла придбати наша Навчально-спортивна база літніх видів спорту. Я вважаю, що саме ці фактори якраз і вплинули на такий хороший результат на вело.

– На велосипеді тільки їздите, чи ще можете розібрати його, закрутити якусь деталь?

– Елементарні якісь проблеми з велосипедом я зможу вирішити. Залежить, у чому проблема. Якщо щось серйозне поламалося, тоді треба звертатися до спеціаліста. А якщо замінити камеру, запаску або щось закрутити, звичайно, таке можу зробити.

– Наступний ваш старт – 8 вересня на відкритому Кубку Львова з тріатлону?

– Ще точно не знаю, чи буду там стартувати, бо маю індивідуальний план підготовки, і ще не знаю, чи Кубок впишеться в цей графік.

– Якщо все ж будете стартувати, вам доведеться захищати своє минулорічне звання переможниці.

– Так. Насправді минулого року старт був для мене дуже хвилюючим. Була висока конкуренція. Я дуже переживала, тому що змагання були у Львові, я – львів’янка. Хотілося показати хороший результат. На плаванні мені вдалося добре виступити. На вело ми старалися працювати разом, усією командою, хто їхав у моїй групі, але нас наздогнала наступна група. І на останньому етапі, на бігу, я дуже переживала, як складеться. Я вже почувалася не дуже добре, не знала, як поведе себе мій організм, чи зможе він витримати темп. І ми вибігли з транзитної зони, я біжу своїм темпом і думаю: «Ну зараз почнуть мене обганяти». Але пробігла одне коло до повороту, розвернулася, дивлюсь, а суперниці мене не доганяють. І це мені додало ще більше сил, мотивації. Я перемогла, хоча був дуже складний старт, фізично дуже тяжкий біг по бруківці. Ну але все склалося якнайкраще.

– Ви можете не взяти участь у Кубку Львова у зв’язку з тим, що 8 жовтня в Катарі стартують Перші Всесвітні пляжні ігри-2019, на яких маєте намір виступити?

– Так. І, до того ж, у мене буде серйозний старт у Валенсії (Іспанія) – там 14 вересня пройде чемпіонат Європи-2019. Ми ще з тренерами порадимось і вирішимо, як краще зробити.

– На Перших Всесвітніх пляжних іграх-2019 маєте намір виступити в акватлоні?

– Так. Змагання складатимуться з плавання і бігу. Але, якщо я не помиляюсь, то там має бути спершу біг, потім плавання і знову біг. Тобто, організатори ускладнили програму. Насправді це дуже важко – після бігу ще проплисти, а потім ще раз пробігти. Це буде дуже непросто. І ще там буде висока температура повітря. Але будемо старатися.

– Поїздки на такі змагання фінансує федерація, міністерство чи доводиться шукати спонсорів?

– Міністерство.

– Відбір на Олімпіаду в тріатлоні полягає у наборі рейтингових очок. Як у вас з цим?

– Для того, щоб відібратися на Олімпійські ігри, потрібно їздити на етапи Кубка світу, які проводяться по всій планеті. І там потрібно посідати такі місця, які приносять олімпійські очки. 30 найкращих відбираються на Олімпійські ігри. Наразі ми працюємо над цим, але який буде результат, сказати не можу. Я ще молода і більше, напевно, працюю на наступний олімпійський цикл.

– Що найголовніше для успішних виступів у такому важкому виді спорту, як тріатлон?

– Є багато важливих факторів. Для початку повинна бути хороша фізична підготовка і хороша технічна підготовка. Тобто, не має бути чогось такого, що може з технічних причин підвести на змаганнях – до прикладу, окуляри чи костюм. Також дуже важливим є психологічний підхід. Я стараюся перед стартом не переживати. Звичайно, хвилювання є, але я стараюся себе так налаштовувати, що все одно покажу на цих змаганнях свій максимальний результат. Такі моменти впливають на результат.

– Скільки часу присвячуєте тренуванням?

– Тренуюся шість днів на тиждень, два-три рази в день. Загалом, в день тренуюся близько п’яти годин. В понеділок, зазвичай, буває вихідний. Але у вихідний може бути одне легке тренування. Бувають довгі тренування. Якщо це, наприклад, вело, то може бути близько трьох годин, тобто, приблизно 100 км їзди. Бігове тренування – це приблизно 15 км і година 15 хв. – година 20 хв. По часу. Плавання може бути до 4-5 км. Тренування бувають з різною інтенсивністю, різною, роботою, силовим навантаженням. Все залежить від тренувального плану. Я люблю тріатлон за те, що в один день можна тренувати різні види спорту. Тобто, ніколи не буває нудно, ніколи не буває одноманітно.

– 13 серпня у дитячому таборі відпочинку «Росинка» (с. Зіболки, Жовківського району) відділення НОК України у Львівській області спільно з обласним центром «Спорт для всіх» провели спортивно-інтелектуальні та розважальні заходи в межах Олімпійського літа. Близько 200 школярів віком від 6 до 16 років взяли участь в олімпійський розминці #DoLikeOlympians, позмагались у футболі, баскетболі 3х3, настільному тенісі та подоланні «смуги перешкод». Також у межах свята відбулась тематична вікторина та спілкування з вами. Які залишилися враженнями від участі у заході?

– Дуже приємні. Я колись уже була в «Росинці». Брала участь у велогонці, і ми в цьому таборі переночували. Мене багато хто там знав, як і мого тата – тренера з велоспорту. Я була приємно здивована великою кількістю дітей і тим, що вони мали велике бажання перемогти і виграти призи. Кожен брав активну участь у змаганнях. Навіть не зауважила, щоб хтось не хотів змагатися і просто сидів собі на лавці. Всі брали активну участь, всі хотіли виграти. Це мені сподобалось, і я була приємно здивована. Всім дуже сподобалось олімпійське свято. Під час «Зустрічі зі спортсменом» я розповідала дітям про себе, про тріатлон, про своє життя. Було приємно, що діти ставили багато питань. Бо, зазвичай, таке буває, що ніхто нічого не хоче сказати, запитати. А тут така велика цікавість у дітей. І це – приємно.

– Чим цікавились?

– Тренуваннями, змаганнями, на яких змаганнях була, які країни відвідала. Питали, яке було найдовше моє тренування. Коли я сказала, що бігала декілька разів 21 км, а бувало й 25 км, у них так очі порозплющувались (сміється). А бувало і 130 км каталась на велосипеді. Вони були такі здивовані (сміється).

– Такі зустрічі важливі для дітей, оскільки ви їх надихаєте до занять спортом. І, напевно, такі зустріч і вас надихають?

– Безумовно. Надихають і мотивують, тому що ти стаєш для них таким певним прикладом. І це дуже приємно, що ти мотивуєш дітей займатися спортом. Такі заходи важливі, і відділення НОК України у Львівській області робить потрібні справи. Обов’язково в майбутньому братиму участь у подібних заходах.

Автори: Василь Танкевич,
Юрій Турянський

Джерело: noc.lviv.ua
(http://www.noc.lviv.ua/novyny/26280)

Дзюдо

Бокс

Важка атлетика#2019-49 (12/04/2019)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com