rss
07/08/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Українська громада Чикаго відзначила 28-му річницю Незалежності України

Традиційно урочистості відзначення Дня Незалежності України розпочинаються церемонією підняття Державного Прапора України на одній із площ у центрі Чикаго – Daley Plaza.

В п’ятницю, 23 серпня, Бог подарував чудовий сонячний день. На площі зібралося багато українців, одягнених у вишивані сорочки, а також чимало людей інших національностей, які підтримують Україну в боротьбі проти російської агресії. Привітати українців з державним святом прибули Генеральні консули багатьох країн світу, акредитовані у Чикаго, зокрема, Туреччини, Еквадору, Іспанії, Литви, Греції, Польщі, Нідерландів, Румунії, Чилі, Індії. Представники американських владних структур – від чиказької мерії, від головної Скарбниці міста та від офісу Генерального прокурора штату Іллінойс – також привітали українську громаду зі святом. Після виконання гімну Америки та гімну України (Ольга Цвинтарна) відбулася церемонія підняття Державного Прапора України.

Надзвичайну увагу багатьох учасників дійства, особливо неукраїнців, привертала фотоекспозиція про Україну, підготована Генеральним консульством України в Чикаго.

Продовження святкування відбулося протягом вихідних, 24-25 серпня, в серці Української околиці, на фестивалі «Українські Дні», який традиційно організовує та проводить Український Конгресовий Комітет Америки (відділ Іллінойс). Уже декілька років поспіль проведення цього фестивалю відбувається у новому місці – на Chicago Ave., між вулицями Western та Leavitt.

У суботу, о третій годині пополудні, розпочалася святкова програма. З вітальним словом до присутніх звернулася ведуча свята – пані Марія Коркач-Грошко. Вона прочитала звернення до української громади сенатора Річарда Дурбіна. За участю американсько-українських ветеранів (відділ 32, командир – майор Петро Бенсак), відбулася церемонія внесення державних прапорів Америки та України. Гімн Америки та України прозвучав у виконанні Марії Гарматюк.

Численну українську громаду та гостей привітали: Ігор Дячун – голова УККА (відділ Іллінойс), Лариса Герасько – Генеральний консул України в Чикаго, Денні Дейвіс – конгресмен, Річард Бойкин – колишній член Ради Комісарів Cook County, Нубія Вільямс – директор канцелярії нових американців в офісі мера м. Чикаго Лорі Лайтфут, адвокат Сауліус Куприс – голова Литовсько-Американської Ради і Балтійсько-Американського Національного комітету.

Title Title  Title
 Генрик Марсиняк,
др. Марія Коркач-Грошко,
Віталій Кутний, Марія Папас,
Богдан Ватраль,
Роман Яцковський, др. Джорж  Отто
 Ричард Бойкин, др. Олесь Стрільчук,
Денні Дейвис,
др. Марія Коркач-Грошко,
Сауліус Куприс
 Мотря Мельник та Валя Сідельник
- члени жюрі конкурсу вишиванок

В неділю, 25 серпня, на фестиваль завітали Марія Папас – головний скарбник Cook County, Генрик Марціняк – представник від Польсько-Американського Конгресу (відділ Іллінойс), директор Фундації «Шлях до миру», а також д-р Джорж Отто – заступник голови Польсько-Американського Конгресу (відділ Іллінойс).

Title  Title
 На церемонії підняття Державного Прапора
(Дейлі Плаза, Чикаго)
 Представники діаспори та гості на церемоній
підняття Державного прапора

Впродовж двох святкових днів на сцені вирувало мистецьке життя – пісні, танці, музика у виконанні місцевих колективів та окремих виконавців. Зокрема, виступали: «Елегія», «Дивосвіт», Соломія Худик, Школа моделей, музична школа при парафії св. Йосифа-Обручника, «Джерело талантів», Дмитро Цвинтарний, Марія Гарматюк, Іван Когут, дует «Мрії», Катерина Глют, Галина Мазурик, Любов Лукашевич, Леся Багрій-Мухамед, Михайло Бойчук, «FLiT», Ольга Цвинтарна, ANDRUX, дует Balbus & Aleta, хор СУМ ім. Миколи Павлушкова, Володя Кияк, хор «Надія», хор «Водограй», Ліза Романюк, танцювальний колектив «Іскра», Юля Перехожук, Ксеня Левкович, Софія-Марія Саквук, ансамбль «Перлинки», «Вишиванка», дует «Бріо», тріо «Аркан», А.  Чорний, В. Ключенко, К. Левкович, «Козаки», «Горлиця», «Ліра», Іван Шміло, Рима Бабієць, «Rainz», Ірина Лончина, Юрій Яремчук, «MAD HEADS».

Title  TitleTitle 

Концертну програму підготувала Світлана Поляк.

У суботу фестивальну програму вели Марія Коркач-Грошко, Олександра Боднар, Данило Мельник. У неділю обов’язки ведучої далі професійно виконувала Марія Коркач-Грошко, до неї приєдналися Саша Чорній і Данило Терлецький.

Title Title  Title

Ведучі щиро оголошували подяки головним спонсорам дійства – Selfreliance Ukrainian American Federal Credit Union та Heritage Foundation, головному спонсору гурту «Mad Heads CA» VISTA Trans Holding and UA Event, MB Bank, Cricket, Meest, UCFED (UCU), Kasia Deli, Tryzub, Midwest Star Group, Cirque Group, In Paris, Zhivago, Hankewych and associates, Midwest health center, Muzyka funeral home, Fatso’s last stand, Bilas dentistry, Corb, Old Lviv, Shokolad, Charivne Namysto, всім волонтерам, усім людям, які спричинилися до організації цього чудового свята в Українському Чикаго. Особлива подяка – фотографу Тетяні Дрожжиній.

Title 

Родзинкою фестивалю був конкурс на найкращу вишиту сорочку – «А сорочка вишита – серцю мила». Як пише на своїй ФБ-сторінці одна з організаторів конкурсу – пані Марія Дзюма: «Згідно з народним повір’ям, щасливу людину називають людиною, «народженою в сорочці». Організатори переконані, що щастя на цьогорічних «Українських Днях» зашкалювало. Серед такого багатого мистецького вернісажу вишиваних сорочок нелегко було визначитись членам журі конкурсу – пані Мотрі Мельник та пані Валі Сідельник. Як мистецтвознавець, хочу акцентувати свою увагу на професійному оцінюванні членами журі цьогорічного конкурсу. Традиція повинна продовжуватися, популяризуватися і передаватися нащадкам у незмінному вигляді.

Title Title 
 Конгресмен Денні Дейвис з вітальним словом Членкині новоствореного 140-го
відділу Союзу Українок Америки ім. Лесі Українки.

На цьому конкурсі є переможці, та головне – немає переможених, оскільки українська традиція невмируща!

Переможці конкурсу:

Петро Волівець (категорія «Козацькому роду нема переводу»);

Оксана Борнівець, Галина Угрина та Тетяна Савин (категорія «Ой файна я си файна»).

Title 

В категорії «А ми такі паровані, як сорочки вишивані» переможцями визнано родину Цепла, родину Саквук та молоду пару – Марію Любецьку і Тараса Євдокимова. Усі переможці конкурсу насолоджуватимуться романтичними вечерями в ресторанах «Живаго», «Тризуб» та кафе «Шоколад». Мистецьким призом для однієї з переможниць було дизайнерське намисто від Галини Рихтицької.

Title 

Отже, головний приз у цій категорії вибороли Марія Любецька і Тарас Євдокимов. Ця молода пара, яка, до речі, недавно заручилася, презентувала стародавній весільний стрій Північної Буковини кінця ХІХ – першої половини ХХ сторіччя. Марія є членом новоствореного відділу Союзу Українок Америки (140 відділ ім. Лесі Українки). Ці молоді люди вболівають за відродження українських традицій, за збереження та увічнення духовної спадщини наших предків. Національна спілка майстрів народного мистецтва України звернулася до української діаспори з проханням про фінансову підтримку видання сторіччя – «Геометричний орнамент Карпатського регіону кінця ХІХ-ХХ сторіч». В касі «Самопоміч» відкрито рахунок (172207.100 «Ukrainian Оrnaments»). Свій приз у сумі $500 Марічка і Тарас вирішили пожертвувати на цей мистецький проект.

З такою молоддю Україна непереможна!

 

Світлини Тетяни Дрожжиної,
Марії Мельник та автора

Українсько-американська спільнота Чикаго відсвяткувала відновлення Незалежності України

Скарби української вишивки:

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com