rss
07/11/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Результати вступної кампанії-2019: чи буде задоволено попит роботодавців

Згідно зі статистикою Міністерства освіти та науки України, найбільшою популярністю серед абітурієнтів цього року користувались такі спеціальності, як «Філологія», «Право», «Менеджмент», «Комп'ютерні науки» та «Середня освіта».

 

Порівняння з результатами вступної кампанії-2018 показує: переваги майбутніх студентів змінилися незначною мірою. Можемо зазначити те, що з п'ятої на четверту позицію піднялася спеціальність «Комп'ютерні науки», але, загалом, список найпопулярніших напрямів навчання залишився таким самим.

  Title

А от запити роботодавців виглядають іншим чином. Найбільшим попитом користуються IT-фахівці (на них припадає 15% усіх розміщених протягом 2019 року вакансій), спеціалісти з продажів (14%) та маркетингу (9%), адміністративний (6%) та виробничий персонал (6%).

Такі відмінності між уподобаннями абітурієнтів і фактичними потребами роботодавців є передумовою дисбалансу попиту та пропозиції на ринку праці України. Однак, тут варто враховувати той факт, що велика кількість пошукачів цікавляться роботою не за фахом навчання. Так, згідно з опитуванням, проведеним кілька років тому серед користувачів порталу hh.ua|grc, зовсім в іншій сфері працюють 44% респондентів, ще 20% лише частково пов'язані з отриманою спеціальністю. Говорячи про причини такої ситуації та перекваліфікації, більшість респондентів заявляли про проблеми з пошуком роботи. А згідно з опитуванням, проведеним у 2016 році серед користувачів порталу hh.ua|grc, серед тих, хто не працює за фахом, найбільше експертів природничих і гуманітарних наук, педагогів.

Аналіз бази резюме підкріплює припущення про дисбаланс (теперішній чи майбутній) на ринку праці за певними профсферами. Так, серед претендентів студентського віку (18-22 років), що шукають роботу в профсфері «Початок кар'єри», популярні спеціалізації «Інформаційні технології, Інтернет, Мультимедіа» (15% усіх розміщених резюме у відповідній категорії), «Продажі» (14%), «Адміністративний персонал» (11%), а кожне десяте CV було розміщено в спеціальностях «Мистецтво, Розваги, ЗМІ», «Маркетинг, Реклама, PR». А от виробничі, аграрні та робітничі спеціальності тощо не потрапляють у поле зору молодих спеціалістів.

 

Джерело: «HeadHunter Україна» (http://www.hh.ua)

 

Корвет нової надії. Чи відновиться кораблебудування у Миколаєві?

Посол Туреччини в Україні розповів про перспективи Угоди щодо ЗВТ

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com