rss
07/08/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ Вавриш зводить незаконний ЖК на березі моря в Одесі

Девелоперські компанії, пов'язані з Андрієм Вавришем та Дмитром Ісаєнком, будують в історичному ареалі Одеси, на вул. Французький бульвар, 63/65, житловий комплекс «Kandinsky Odessa Residence». Хоча офіційно місто дозволило звести там не житловий, а оздоровчий комплекс.

 

Це будівництво суперечить Генплану і виданим офіційним документам, оскільки проводиться на землях оздоровчого призначення з перевищенням дозволеної висотності в історичній частині Одеси більш, ніж удвічі.

Будівництво розгорнулося на ділянці площею 3,44 га у двокілометровій охоронній зоні Чорного моря. Тут колись був державний санаторно-оздоровчий багатопрофільний комплекс для дітей з батьками «Магнолія». У 2011-му власниками корпусів санаторію стали одеські приватні компанії - ТОВ «Аверс» Костянтина Ткача і Геннадія Беседовського і підконтрольні йому «Фейм Груп» і «Транс Океан Тур». Того ж року Одеська міськрада передала цим трьом компаніям 3,44 га в оренду на 49 років для обслуговування санаторію «Магнолія». До речі, орендна плата спочатку становила 1,44 млн грн. на рік, але у подальшому фірми через суд зменшили її до 700 тис. грн.

Фірми поступово знищували «Магнолію», і у 2014 році знесли практично всі будівлі, розчистивши місце під нове будівництво.

Попри те, що ділянка передавалася в оренду для обслуговування корпусів «Магнолії», а нове будівництво на її місці - це вже зовсім інше цільове призначення ділянки, місцеві чиновники сприяли новій діяльності орендарів. І у січні 2015 року видали містобудівні умови та обмеження (МУО) на забудову ділянки.

Управління архітектури Одеської міськради дозволило звести на 3,44 га новий курортно-оздоровчий комплекс із 4 корпусів, одноповерхового паркінгу і лікувально-діагностичних приміщень. При цьому чиновники дозволили висоту будівель - 73 метри (орієнтовно - 24 поверхи).

Після отримання цього документу особливого руху на об'єкті не відбувалося. Аж поки не знайшовся інвестор. Ним стало ТОВ «Одесаінвестбуд», яке у травні 2017 року уклало з орендарями ділянки договір про організацію будівництва, отримавши функції замовника будівництва (щодо фінансування та здійснення будівельних робіт).

Після цього замовники того ж року отримали експертизу проектної документації об'єкту та дозвіл на будівництво корпусів курортно-оздоровчого комплексу з паркінгом.

І, натомість, почали будувати житловий комплекс.

Цей ЖК «Kandinsky Odessa Residence» складатиметься з чотирьох 21-поверхових будинків. Це відповідає тим чотирьох корпусам оздоровчого комплексу, який чиновники дозволили будувати.

За Генпланом - ділянка належить до території курортно-оздоровчого призначення. Від відповідності Генплану у цій забудові залишилася лише назва: «курортно-оздоровчий комплекс». І намагання не згадувати відкрито про квартири, замінивши їх на «апартаменти».

Цікаво, що орендарі з новим інвестором додатково отримали рішення судів, де прописано правомірність виданих МУО і дозволу на виконання будівельних робіт. Так, у вересні Окружний адмінсуд Києва розглянув позов «Одесаінвестбуду» до орендарів ділянки, в якому новий інвестор вимагав визнати вказані документи неправомірними і скасувати їх. Та суд очікувано відмовив.

За фактом незаконних дій чиновників Одеської міськради, які своїми діями сприяли забудовникам, ще у вересні 2017 року було відкрите кримінальне провадження. Слідчі Нацполіції у своїх клопотаннях, які є у держреєстрі, вказували, зокрема, на таке:

- будівництво курортно-оздоровчого комплексу не відповідає цільовому призначенню ділянки, зазначеному в договорі оренди; а чиновники Одеської міськради проігнорували це порушення при видачі погоджень;

- у документах прописано будівництво курортного закладу - висота будинків чинним законодавством не обмежена, а от санаторії не можуть бути вищими, ніж 9 поверхів;

- під час проєктування були використані ДБН для житлового будівництва, що підтверджує намір забудовників стосовно зведення житлових будинків на землях оздоровчого призначення, що прямо заборонено законодавством України;

- ділянка розташована в Історичному ареалі м. Одеса (Французький бульвар). Тут дозволено будівництво на рівні 31 м. Натомість, будуються секції ЖК висотою 71 м. Крім того, не отримано жодного погодження від Міністерства культури України;

- за отриманою інформацією, ТОВ «Одеса Міськбуд» (генпідрядник будівництва) підробило кваліфікаційні документи у частині наявності кваліфікованого персоналу під час отримання будівельної ліцензії, у зв'язку з тим, що станом на 2015 рік на підприємстві було працевлаштовано 3 людини.

Втім, жодних даних про рух цього кримінального провадження з вересня 2017 року немає.

Будівництвом ЖК «Kandinsky Odessa Residence» займаються девелоперські компанії SAGA Development, Perfect Group і Citex Development.

Власником SAGA Develop­ment є колишній заступник директора Департаменту містобудування КМДА Андрій Вавриш, відомий також як друг керівника Офісу президента Андрія Богдана. Нещодавно Вавриш і Богдан презентували президенту Володимирові Зеленському проєкт перенесення Офісу до Українського дому.

Perfect Group пов'язують з відомим забудовником Дмитром Ісаєнком. Це - ексчиновник Міноборони і Мінрегіону, який пройшов у нову Верховну Раду за списками «Опозиційної платформи - За життя» Віктора Медведчука.

Станом на 2017 рік засновником ТОВ «Одесаінвестбуд» було ТОВ «Спецбудінвест-17» із групи компанії Perfect Group. Зараз же засновниками «Одесаінвестбуду» є компанія «Спецмехбуд 21», Костянтин Барський, ТОВ «Гелинен» і кіпрська компанія Melonasa Holdings Ltd. Керівником фірми є Олександр Бочков.

ТОВ «Спецмехбуд 21» входить до групи Perfect Group. Засновниками ТОВ «Гелинен» є Василь Редькович та Олексій Заїка. Останній є керівником ТОВ «Андріївська», засновником якого значиться інвестфонд «Еверест», очолюваний юристом Вавриша Дмитром Овсієм.

Автор: Ірина Шарпінська

Джерело: «Наші гроші»

Залізниця за 6 мільйонів купила у «прокладки» російських запчастин з п’ятиразовою накруткою

Who is Mr.Firtash – монополіст, що зловживає становищем, чи національний виробник, що потерпає від конкурентів?

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com