rss
05/25/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Поради фахівців \ Рейтинг вищих навчальних закладів очима роботодавців. Частина 2

Вступна кампанія-2019 у розпалі. А hh.ua|grc продовжує аналізувати попит на випускників тих чи інших вищих навчальних закладів з боку роботодавців та пошукацькі запити самих випускників. Так, у фокусі цього дослідження - ВНЗ, які у 2018 році потрапили у першу трійку консолідованого рейтингу інформаційно-освітнього ресурсу «Освіта.ua»: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

 

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

 

Це - класичний університет дослідницького типу, провідний сучасний науково-навчальний центр України. В університеті щорічно відбувається понад 350 захистів докторських і кандидатських дисертацій. Навчальний процес забезпечують 204 кафедри. Науковий потенціал Київського університету на сьогодні - це більше, ніж 60 дійсних членів та член-кореспондентів Національних академій наук України, 626 докторів наук, 1697 кандидатів наук. В університеті працюють 13 факультетів (географічний; економічний; історичний; інформаційних технологій; комп'ютерних наук та кібернетики; механіко-математичний; соціології; психології; радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем; фізичний; філософський; хімічний; юридичний), 8 навчальних інститутів (військовий; високих технологій; журналістики; міжнародних відносин; післядипломної освіти; філології; управління державної охорони України), 1 навчально-науковий інститут («Інститут геології»), 1 навчально-науковий центр (ННЦ «Інститут біології та медицини»), 2 коледжі (геологорозвідувальних технологій та оптико-механічний), Український фізико-математичний ліцей, підготовче відділення, Центр українознавства, геологічний та зоологічний музеї, Музей історії університету, Міжфакультетський лінгвістичний музей, Інформаційно-обчислювальний центр, Астрономічна обсерваторія, Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет» та Наукова бібліотека ім. М. Максимовича.

Згідно з аналізом резюме, випускники Київського національного університету імені Тараса Шевченка наразі мешкають у 138 містах та містечках України. Найбільше їх у Києві. На другому місці - Чернігів (3%), після якого услід ідуть Харків (2%), Одеса (2%) та Львів (1%).

Дівчата з дипломами КНУ складають більшість (60%), хлопці - 40%. За віком це, здебільшого, молоді люди віком 18-30 та 31-40 років. При цьому декларований досвід у більшості резюме (53%) перевищує 6 років.

Найбажанішими варіантами для працевлаштування, судячи з резюме, для випускників КНУ стануть сфери «Маркетинг», «ІТ, телеком» та «Адміністрування». Трохи менше охочих працевлаштуватися у сферах «Продажі» та «Юриспруденція».

  Title

Переважна більшість роботодавців (90%), які вказували у своїх вакансіях побажання знайти випускників КНУ, зареєстровані в Києві. Кожен 20 роботодавець з Одеси і по 2% вакансій розмістили компанії з Харкова та Дніпра.

Найбільш популярними серед роботодавців стали юристи з дипломом університету Шевченка - на них припадає 42% відповідних вакансій, IT-шників з відповідним дипломом запрошували на роботу 14% роботодавців (які шукали випускників КНУ). Майже кожен 10-й випускник КНУ мав шанс працевлаштуватися в сферах «Рітейл» і «Маркетинг», а один із 20 міг сміливо претендувати на місце в банку. Щодо досвіду роботи, то вимоги такі: лише для 5% роботодавців важливо, щоб пошукач мав досвід більше, ніж 6 років, а 68% готові були розглянути спеціалістів, чий сумарний досвід роботи не перевищує 3 роки. Найбільшу зацікавленість випускниками КНУ продемонстрували компанії, що працюють у галузях ІТ, В2В, фінансовому секторі.

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

 

Сучасний Харківський університет - це провідний науковий та навчальний заклад України з понад 200-річною історією свого існування. Він має 20 факультетів і 127 кафедр. У складі університету працюють 3 науково-дослідні інститути (астрономії, біології, хімії), Центральна наукова бібліотека, фонди якої нараховують понад 3,5 млн книг, Ботанічний сад, Музей історії університету, Музей природи, Музей археології та етнографії. На факультетах, у Центрі міжнародної освіти, Центрі довузівської підготовки навчаються близько 16 тисяч студентів і слухачів, 500 аспірантів і докторантів. В університеті працюють 24 міжнародно визнані наукові школи, він є найпотужнішим у Лівобережній Україні центром підготовки кадрів вищої кваліфікації.

Вакансії, в яких містилось побажання роботодавця бачити в штаті випускника та/або студента ХНУ, розміщуються в таких профсферах, як «Продажі», «Маркетинг», «Юриспруденція», «Мистецтво, медіа», «Медицина». Відповідно, у пропозиціях як бажані згадувались такі спеціальності навчання, як економічні, IT, маркетинг, технічні, юридичні. Варто зазначити, що, загалом, харківські роботодавці не часто у вакансіях прописують побажання щодо конкретного ВНЗ потенційного співробітника, що може слугувати ознакою наявності певного кредиту довіру до якості освіти місцевих ВНЗ.

Більшість випускників ХНУ, що розмістили свої резюме на сайті hh.ua|grc, складають представниці жіночої аудиторії, чоловіча - представлена в обсязі 39%. Лише 20% пошукачів з дипломом ХНУ мають більше, ніж 40 років. Незважаючи на порівняно молодий вік, майже половина (47%) зазначають у своїх резюме понад 6-річний робочий стаж, ще чверть має мінімальний стаж. Проживають/працюють пошукачі вказаної ЦА в 73 населених пунктах по всій Україні. З них 78% - у Харкові і 12% - в Києві.

Найактивнішими були пошукачі, націлені на сфери «IT, телеком», «Маркетинг» та «Адміністративний персонал». Кожен 10-й пошукач шукав роботу в «Рітейлі» і 7% резюме випускників «Каразіна» не проти були б спробувати свої сили в сфері «Мистецтво та медіа».

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

 

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (КПІ ім. Ігоря Сікорського) - найбільший технічний університет України дослідницького типу, один із провідних університетів Європи та світу. У ньому навчаються близько 25 тисяч студентів, зокрема, іноземці. До його складу входять 28 навчально-наукових підрозділів (9 інститутів і 19 факультетів), 8 навчально-наукових центрів, 12 науково-дослідних інститутів, 14 науково-дослідних центрів і 1 конструкторське бюро.

Представники 128 міст України, зареєстровані на сайті hh.ua|grc, мають дипломи КПІ. Здебільшого, це - мешканці Києва (90%), по 1% випускників шукають роботу у Львові, Одесі, Харкові та Броварах. Співвідношення жінок та чоловіків - 33% та 67%. Основна вікова група - 18-40 (сумарно 79%). Серед даної ЦА більшість (63%) складають люди зі стажем роботи не менше, ніж 6 років.

Здебільшого, шукали роботу, пов'язану, головним чином, зі сферою ІТ (35% резюме), кожен 10-й випускник бачить себе у відділі маркетингу або рітейлі; 8% резюме від випускників КПІ спрямовані на пошук роботи в сфері «Виробництво», 5% - у сфері «Адміністративний персонал».

Роботодавці, які вказували про побажання бачити у штаті випускника КПІ, перебувають у Києві (96%), Тернополі, Білій Церкві та Львові. 39% таких роботодавців готові були працевлаштувати пошукача з мінімальним досвідом, 44% - з досвідом від року до трьох. При цьому найбільш популярними є маркетологи (ј усіх вакансій), IT-спеціалісти (15%), ті, хто освоїв виробничі професії, представники сфери будівництва. Завжди популярні менеджери з продажу - кожна з 10 вакансій націлена на пошук саме їх. Галузевий розподіл виявився таким: компанії-роботодавці мають, здебільшого, стосунок до освітніх установ, IT-напряму та будівництва/нерухомості/архітектури.

 

Джерело: «HeadHunter Україна» 

 

На яку зарплату зможуть розраховувати випускники найдорожчих спеціальностей?

«Пластик» фінансує бізнес – потенціал кредитних карток

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com