rss
09/28/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ Бронетанковий завод підозрюють в закупівлі неякісних гусениць до БМП на 31 мільйон

Військова прокуратура підозрює керівництво ДП «Житомирський бронетанковий завод» у заволодінні коштами під час купівлі у ТОВ «Торговий дім «ТПК Нова» гусениць до бронетранспортерів на 78 млн грн.

 

Про це стало відомо з ухвали Корольовського районного суду м. Житомир. Слідство встановило, що керівництво «ЖБТЗ» знало, що у «ТД «ТПК Нова» відсутні реальні матеріально-технічні та людські ресурси для виготовлення гусениць до БМП-1 та БМП-2, але дало вказівки підлеглим укласти в 2017 році з фірмою три угоди на загальну вартість 78 млн грн. Було замовлено виготовлення та постачання нових машино-комплектів гусеничних стрічок до бронетранспортерів. При цьому, сам вибір фірми суперечив кваліфікаційним умовам, які концерн «Укроборонпром» прописав своїм підприємствам для вибору підрядників.

В результаті, «ТД «ТПК Нова» постачало на «ЖБТЗ» гусеничні стрічки, з яких неналежну якість та сумнівне погодження мала продукція на понад 31 млн грн.

Досудовим розслідування розкрито, що для виготовлення складових гусеничної стрічки до БМП фірма залучила ТОВ «Чернігівський Ковальський завод» та харківські ТОВ «Промхімтекс» і ТОВ «ТПК Нова». Останнє замовило частину схожих робіт іншій харківській фірмі - ТОВ «Меткон-Сервіс».

З ухвал відомо, що у 2018 році, після відкриття провадження, було отримано судовий дозвіл Міністерства юстиції на проведення експертами Київського НДІ судових експертиз металів та сплавів. Тепер у суді прокурор клопотав про доступ до документів та частин гусениць, які є на зберіганні у фігурантів кримінальної справи, і суд клопотання частково задовольнив, дозволивши зробити копії з документів.

Власниками «Торговий дім «ТПК Нова» є харків'янин Ігор Вікторович Гріго та прописаний в окупованому Донецьку Дмитро Костянтинович Кочергін. Керівником фірми з листопада 2015 року є Олександр Гершаннік. У своїй декларації за 2018 рік він, як присяжний, вказав, що заробив у «ТД «ТПК Нова» 2 тис. грн. на місяць, що майже вдвічі нижче від мінімальної зарплати.

Співвласник «ТД «ТПК Нова» Ігор Гріго вказаний єдиним засновником підрядника цієї фірми у виготовлені запчастин - «ТПК Нова». Власником ще одного підрядника - «Меткон-Сервіс» - є Григо Геннадій Вікторович. Як і Гріго, він народився в Новоград-Волинському.

«ТД «ТПК Нова» є фігурантом кримінального провадження № 42017000000000463 від 17.02.2017 р., яке розслідує прокуратура Києва. Там фірма входить до переліку майже з 20 підприємств, яких підозрюють у тому, що вони постачали «Житомирському бронетанковому заводу» вживані запчастини під виглядом нових. При цьому, до цієї схеми були залучені посадовці самого заводу, Міністерства оборони та Генерального штабу. Внаслідок схеми було привласнено 24,76 млн грн. державних коштів.

На початку 2019 року Кочергін та Гріго стали також власниками ТОВ «Баварська кузня».

З лютого 2017 року і до середини минулого «ЖБТЗ» керував Михайло Мосін. Раніше він був засуджений за службове підроблення, коли очолював ««Херсонелектротранс». З Херсона походив тодішній керівник концерну «Укроборонпром» Роман Романов та його заступник Артур Херувімов. Обоє вже покинули концерн.

Відомо, що СБУ розслідує постачання на «ЖБТЗ» часів Мосіна вживаних запчастин під виглядом нових також до БМП1 та БМП2.

 

Джерело: «Наші гроші»

 

Заробіток на Рибальському. Надкусить Тігіпко, з’їдять разом з Порошенком

В НАБУ відкрили справу щодо «мосту Кличка»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com