rss
08/05/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Супрун закликає інвестувати в медицину

Успішних історій на рівні сімейної медицини, яка вже змінилася в рамках трансформації, стає дедалі більше. Будується нова система охорони здоров'я з чіткими та прозорими правилами. Саме тому вона є привабливою для інвесторів.

 

Про це в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала у Facebook.

Очільниця МОЗ нагадала, що загальний бюджет на медицину в 2019 році - 95,8 млрд грн. На ці гроші можна покривати надання медичних послуг, які пацієнти отримуватимуть безоплатно за програмою медичних гарантій, - пише Супрун. Але, водночас, наголошує, що цих грошей не вистачає для всіх так званих капітальних інвестицій.

«Для того, щоб забезпечити українцям не лише якісну медичну допомогу, а й сучасні нові лікарні, ми шукаємо інвестиції за кордоном. Наразі тривають перемовини з European Investment Bank, International Finance Corporation (World Bank Group) та приватним іноземними інвесторами. А для пошуку нового дороговартісного обладнання для медичних закладів проводимо перемовини з урядами дружніх країн - Японії, Канади, Італії та інших», - додала вона.

На її думку, «інвесторів приваблює прозорість нової системи охорони здоров'я, а також те, що ми пропонуємо їм фінансувати конкретні проекти, а не процеси чи якісь потенційні зміни. Вони чітко розуміють, куди підуть надані кошти та матимуть змогу перевірити результат».

Супрун стверджує, що вже готові майстер-плани госпітальної мережі для Полтавської та Львівської областей, які були розроблені разом із місцевими громадами. Разом зі Світовим банком місцеві громади розробляють такі майстер-плани для всіх областей України.

Також вона додала, що «якщо у регіонах вже є чітке розуміння своїх потреб у медицині та готовність співпрацювати - звертайтеся до МОЗ України. Ми допоможемо знайти інвестиції».

Супрун пропонує інвесторам уже розроблені проекти, наприклад, розбудова Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Або реорганізація госпіталю «Лісова поляна» в реабілітаційний центр для ветеранів.

Також, за її словами, є зацікавленість з боку інвесторів розбудовувати мережу інсультних центрів, діагностичних лабораторій і відділень, які надають послуги гемодіалізу.

Якщо йдеться про сімейну медицину, то кожен п'ятий заклад, у якому пацієнти укладали декларації з лікарями - приватний, - стверджує Супрун. Очільниця МОЗ підкреслює, що головний результат - посилення конкуренції, а отже - покращення сервісу та медичних послуг.

Українські порти за півроку збільшили перевалку вантажів до 70 мільйонів тонн

Оздоровчий комплекс «Прикарпаття» в Яремче повторно виставили на торги

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com