rss
08/05/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Події в Україні \ У Пентагоні чекають продовження оборонних реформ в Україні

У Пентагоні чекають продовження оборонних реформ в Україні

 

Номінант на посаду міністра оборони США Марк Еспер заявив, що очікує від України продовження реформ у сфері безпеки та підтвердив намір продовжувати підтримку України на цьому напрямі на тлі російської збройної агресії.

Про це він заявив у вівторок у відповідях для Сенату під час слухань щодо затвердження його на посаді глави Пентагону, - повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Україна досягла значних успіхів у вдосконаленні власних військових можливостей, але потрібно виконати ще багато роботи. Якщо я буду затверджений (на чолі Пентагону - ред.), я наголошуватиму на необхідності (для України - ред.) продовжувати виконання положення Закону про національну безпеку 2018 року», - підкреслив Еспер.

За його словами, Україні необхідно посилити демократичний цивільний контроль над військовими, сприяти реформам управління, підвищити прозорість й підзвітність у сферах закупівель та формування бюджету, а також поліпшити оборонну промисловість.

Крім того, як зазначив в. о. міністра оборони США, для України важливо подолати корупцію, зокрема, в оборонному секторі. «Міністерство оборони США має позитивні сподівання від того, що президент Зеленський із самого початку взяв на себе зобов'язання продовжувати оборонні та антикорупційні реформи, які сприятимуть здатності України захищати її територіальну цілісність і підтримувати більш безпечну, процвітаючу, демократичну та вільну державу», - зауважив Еспер.

Він підкреслив, що для Сполучених Штатів також важливо мати докази прогресу оборонних реформ в Україні, щоби отримати повну суму коштів, виділених Конгресом за Програмою допомоги Україні у сфері безпеки.

Крім того, зазначив в. о. міністра оборони США, реформи зміцнять можливість України розвивати прагнення до членства в НАТО.

«Я також буду наголошувати на подальших зобов'язаннях Пентагону забезпечувати допомогу Україні у відповіді на ці складні виклики», - зауважив майбутній очільник Пентагону.

 

Міністр юстиції Австрії дозволив екстрадицію Фірташа до США

 

Міністр юстиції Австрії Клеменс Яблонер дав дозвіл на екстрадицію Дмитра Фірташа до США.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

Однак, його видачу наразі відтерміновано, оскільки захист бізнесмена подав клопотання про відновлення судового розгляду справи про екстрадицію.

Першим про ухвалення позитивного рішення щодо екстрадиції Фірташа повідомило у вівторок вранці австрійське радіо Оsterreich 1. В новині зазначалося, що письмове рішення глави Мін'юсту Австрії, яким схвалювалася екстрадиція українського олігарха до США, було передано його адвокатам у понеділок вранці. Втім, уже після обіду понеділка Земельний суд Відня у кримінальних справах зупинив екстрадицію бізнесмена, допоки суд не прийме рішення щодо поданого наприкінці червня клопотання захисту Фірташа про відновлення розгляду справи.

Таким чином, можлива видача Фірташа американському правосуддю може відбутися лише після того, коли суд прийме рішення щодо поданого захистом бізнесмена клопотання.

 

Президент увів Баканова й Нефьодова до антикорупційної Нацради

 

Президент Володимир Зеленський увів першого заступника Івана Баканова до персонального складу Національної ради з питань антикорупційної політики.

Відповідний указ № 523/2019 опублікований на сайті глави держави.

«Увести до персонального складу Національної ради з питань антикорупційної політики Баканова Івана Геннадійовича - першого заступника голови Служби безпеки України - начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України», - йдеться в документі.

Крім того, президент затвердив у персональному складі Нацради з питань антикорупційної політики голову Державної митної служби України Максима Нефьодова.

 

ЦВК дозволила полярній станції в Антарктиді виготовити бюлетені

Центральна виборча комісія надала дозвіл дільничній виборчій комісії на полярній станції України виготовити виборчі бюлетені для виборів народних депутатів.

Про це повідомляється на сторінці ЦВК у Facebook.

Зазначається, що ДВК на полярній станції може виготовити 13 бюлетенів для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та ще 13 бюлетенів для голосування в ОВО № 223.

 

КСУ визнав конституційним закон про декомунізацію

 

Відповідне рішення оприлюднене на сайті КСУ.

КС виходить з того, що Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» ухвалено «з метою недопущення повторення злочинів комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, будь-якої дискримінації за національною, соціальною, класовою, етнічною, расовою або іншими ознаками у майбутньому, відновлення історичної та соціальної справедливості, усунення загрози незалежності, суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України».

У КС підкреслюють, що «комуністичний режим, так само, як і нацистський режим, завдав непоправної шкоди правам людини... Як наслідок, кілька поколінь українців жили в атмосфері всеохоплюючого страху за відсутності свободи, перебували в умовах свавільного обмеження громадянських, політичних та інших прав і свобод».

КС акцентує увагу на тому, що червону зірку, перехрещені серп і молот та інші символи комуністичного режиму кілька десятиріч широко використовували антиукраїнські сили для поширення атмосфери страху, ненависті та агресії, для заперечення права українського народу на власну незалежну державу.

Також, наголошують у КС, символи комуністичного режиму активно застосовувалися у 2014 році для штучної дестабілізації ситуації в Україні, для виправдання анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також збройної агресії та тимчасової окупації Російською Федерацією частини Донецької та Луганської областей, у межах яких незаконні збройні формування, що їх створила, підтримує та фінансує Російська Федерація, захопили органи державної влади України та місцевого самоврядування, створили окупаційну адміністрацію, позбавивши населення права на демократичне врядування, унеможливили дію Конституції України та законодавства України в цих районах, запровадили квазісудові та позасудові розправи, утримують заручників та застосовують до них катування й нелюдське поводження.

Отже, засудження Законом нацистського режиму та комуністичного режиму і встановлення заборони на використання їхньої символіки обумовлені легітимною метою - не допустити повернення до тоталітарного минулого. Така заборона повинна унеможливити будь-які спекуляції з використанням історичного минулого, пов'язаного з тоталітарними режимами, не допустити звеличування цих режимів, виправдання їх злочинів, - резюмує Конституційний суд.

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним, і не може бути оскаржено.

 

Держкіно визначило проекти, які поїдуть на фестиваль у Торонто

 

Державне агентство з питань кіно оголосило імена переможців конкурсу, які отримають тревелгрант для подорожі на Міжнародний кінофестиваль у Торонто.

Про це повідомляє прес-служба агентства у Facebook.

«На участь у конкурсі було подано 24 заявки. Переможцями, які отримають компенсацію витрат на переліт Київ - Торонто - Київ, стали продюсери таких проєктів:

«Ти - Космос», режисер Павло Остріков, продюсери Володимир Яценко і Анна Соболевська;

«Українці», режисер і продюсер Володимир Мула;

«Міс Рок-Європа», режисерка Надія Парфан, продюсер Ілля Гладштейн;

«Віктор_Робот», режисер Анатолій Лавренішин, продюсерка Олена Голубєва», - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, переможці візьмуть участь у секції TIFF Industry, що пройде з 5 до 15 вересня 2019 року.

Конкурс проводила кінокомпанія Arthouse Traffic за підтримки Держкіно.

Заявки на участь у конкурсі оцінювало професійне журі, до складу якого ввійшли представники української кіноіндустрії.

Лінія фронту: окупанти накрили позиції ЗСУ мінометним вогнем

Лінія фронту: під Луганським окупанти з гранатометів обстріляли позиції ЗСУ, втрат немає

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com