rss
02/21/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#369

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Здоров’я \ Аденоїди. Видаляти чи лікувати?

Одні радять видалити аденоїди якомога швидше. Інші запевняють, що робити цього категорично не можна, бо тоді інфекції з легкістю проникатимуть в організм. На жаль, радниками часто є люди, далекі від медицини. Як наслідок, страждають діти...

 

То що робити, якщо у вашої дитини виявили цю проблему? Відповісти на це запитання ми попросили дитячого отоларинголога Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ», віце-президента Асоціації дитячих оториноларингологів України Федора Юрочка.

- Аденоїди - це мигдалик, який є у носоглотці кожної дитини, - пояснює Федір Юрочко. - Як і кожен орган, він хворіє. Найчастіше йдеться про хронічне запалення аденоїдів (аденоїдит) або їх збільшення (гіпертрофія). Зазвичай ця проблема виникає у дошкільному віці. Причинами, як правило, є рецидивні інфекції верхніх дихальних шляхів, певні вірусні інфекції або спадковість. Але часто причину взагалі не вдається встановити.

- Які ознаки вказують на наявність надмірного розростання носоглоткового мигдалика?

- Утруднене носове дихання, хропіння (іноді дуже сильне, із зупинками дихання вночі), часті нежиті або синусити, часті отити або погіршення слуху (наслідок того, що аденоїди блокують слухові труби), зміни прикусу і форми обличчя.

- Як діагностують та лікують хвороби аденоїдів?

- На підставі скарг і огляду. Лікар розпитує, яким є перебіг хвороби та оглядає пацієнта (насамперед - проводить огляд носа і носоглотки). Лікування найчастіше нехірургічне, зокрема, санаторно-курортне. Іноді можуть бути показання до операції з видалення аденоїдів.

- У випадку хронічного запалення піднебінних мигдаликів (хронічного тонзиліту), лікарі також рекомендують пацієнтам видалення мигдаликів. За яких умов узагалі показана така операція?

- Якщо є хронічний тонзиліт із частими загостреннями, часті паратонзилярні абсцеси або ускладнення від хронічного тонзиліту (наприклад, ревматизм). Можливість хірургічного лікування розглядають також у випадку неефективності консервативного лікування тонзиліту.

- Побутує думка, що коли видалити мигдалики, інфекції з легкістю потраплятимуть в організм. Це - правда?

- Ні, неправда. Без мигдаликів захист організму від інфекцій беруть на себе інші органи імунної системи верхніх дихальних шляхів. Якщо мигдалики самі є джерелом небезпеки (наприклад, ревматизму, який може загрожувати життю), тоді користь від операції однозначна і переважує теоретичні недоліки.

- З якого віку проводять операції з видалення мигдаликів? Можливо, є вік, коли це робити найкраще?

- Видалення мигдаликів можна виконувати з будь-якого віку. Але стосовно пацієнтів віком до 10 років слід докласти максимальних зусиль, щоб уникнути операції. Лікування у таких випадках - здебільшого консервативне.

- Яким є ваше ставлення до кріохірургії? Наскільки вона ефективна?

- Це - один зі способів лікування тонзиліту. Проте, ця методика вивчена недостатньо, тому не входить у стандарти лікування провідних країн світу.

 

Автор: Христина Клекіт

Джерело: «Високий Замок»

Цукор-невидимка

Крім білків, жирів і вуглеводів. Лекція Тетяни Макаренко про вітаміни

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com