rss
07/10/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Де селити гостей: проблеми і перспективи готельного бізнесу біля моря в Україні

Третина українців регулярно відпочивають за кордоном, решта - вибирають внутрішній туризм. Україна має величезний туристичний потенціал, і щоб його реалізувати, необхідна відповідна інфраструктура. Одним з основних елементів такої інфраструктури є наявність готелів різних категорій, що відповідають запитам туристів, які відвідують той чи інший регіон.

 

 Title 
 Готель «Шато Шафран» – один з найкращих
у Лебедівці. Фото з архіву «Часу і Подій»
 

В Одеській області добре розвинута туристична сфера. Тут є великий мегаполіс на узбережжі Чорного моря і є курортні зони, наприклад, Затока. Якщо в приморській зоні готелі завантажені на 80-90% тільки в пляжний сезон - із травня до вересня, а в інший час простоюють і готуються до наступного сезону, то в центрі Одеси готелі користуються попитом і в міжсезоння. Це - здебільшого корпоративні клієнти, оскільки Одеса є також одним з ділових центрів України. Таким чином, середньорічне завантаження, а відповідно і рентабельність бізнесу, в центрі мегаполісу вищі, ніж на узбережжі.

Як зазначає керівник департаменту фінансового консалтингу компанії Pro Capital Investment Юлія Назаренко, найімовірніше, окупаються вкладення в хостели. Витрати на купівлю приміщення, ремонт, обладнання меблями і всім необхідним для перебування клієнтів повернуться у вигляді прибутку протягом п'яти-семи років. Інвестиції в дорожчий хостел європейського типу будуть окуповуватися до десяти років. В Одеській області за минулий рік відкрилося два такі хостели під торговельною маркою Friday - один в Одесі, другий - у Коблево. Їхня середньорічна завантаженість становить близько 70%, влітку ціни на проживання вдвічі вищі, ніж узимку. Хороших фінансових показників вдається досягати завдяки орієнтації на цільову аудиторію споживачів - бюджетних туристів, організовані групи спортсменів, школярів і тому подібне.

  Title
  Лебедівка славиться не тільки чистим морем, а й
унікальним лиманом Бурнас із цілющими грязями.
За потенціалом Бурнас нічим не поступається
славнозвісному Куяльнику. Фото з архіву «Часу і Подій»

Готелі вищого класу мають в Одесі великі періоди окупності. Три-чотиризіркові - 10-12 років, п'яти­зір­ко­ві - ще довше, але точний термін назвати важко. Проблема в тому, що кожен інвестор, який будує розкішні готелі, розуміє це поняття по-своєму. Так, в Одесі серед восьми п'ятизіркових готелів у наявності є такі, в яких якість і вартість меблів та ремонту відрізняються в рази.

Що ж до Затоки, то створити там курорт світового рівня сьогодні практично нереально. Неможливо побудувати хороші курортні готелі, які залучали би іноземних туристів, без попереднього зонування території. При хаотичній забудові, що має місце в Затоці, зробити це дуже важко, хіба що попередньо знести все дощенту.

Більш перспективними з цього погляду є малоосвоєні курортні зони, такі, як Лебедівка, Приморське, Шабські лимани. Але освоєння їх потребує величезних вкладень, і не лише в готелі, але, передусім, у транспорт. Адже у нас влітку значно простіше дістатися до Туреччини чи Єгипту, ніж до Одеси, не кажучи вже про віддаленіші приморські райони.

Однак, незважаючи на наявні проблеми, туристична сфера України все ж розвивається. Дедалі більшої популярності набуває внутрішній туризм. Іноземці також активно цікавляться нашою країною. Цьому сприяли такі великі міжнародні заходи, як Євро-2012, фінал Євробачення, фінальний матч Ліги чемпіонів, а нещодавній американський серіал «Чорнобиль» викликав справжній туристичний бум у Зоні відчуження. Тому вкладення в будівництво в Україні готелів, особливо міні- й хостелів, поступово набувають дедалі більшої привабливості, - резюмує Назаренко.

 

Автор: Алла Дубровик-Рохова

Джерело: «День »

 

Равликів теж тримають на дієті, бо помруть від «ожиріння»

Шабо – колонія швейцарських виноробів, єдина в історії цієї країни

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com