rss
09/22/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#360

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ «Мотор Січ» нардепа Богуслаєва постачає деталі для двигунів військовим РФ, працює у Криму і т. зв. «ДНР»

Українське підприємство «Мотор Січ», попри заборону на експорт військової техніки до РФ, продовжує постачати деталі для двигунів російській армії. Після 2017 року - через спорідненого боснійського посередника.

 

Про це йдеться у розслідуванні Анатолія Остапенка для Bihus.Info.

«Мотор Січ» - одне з головних авіаційних підприємств пострадянського простору. До 2014 року головним ринком збуту заводу офіційно була Російська Федерація. Зокрема, і російська оборонка.

Почесний президент «Мотор Січі» - В'ячеслав Богуслаєв. Герой України, народний депутат 5-го, 6-го, 7-го та 8-го скликань та член комітету нацбезпеки та оборони. Активно виступав за вступ у Митний союз і продовжує виступати за зближення з РФ.

Директор представництва «Мотор Січі» у Москві Петро Кононенко та В'ячеслав Богуслаєв володіють низкою підприємств у Росії. Зокрема, компаніями: «Борисфен», «Лосиный остров», «ЦИАМ», «Авиаремонт-МС», «ВКМС» та «ВК-МС».

Попри військову агресію та окупацію Криму, російські компанії Богуслаєва продовжують працювати. Зокрема, компанія «Борисфен» обслуговує ФСБ. З 2015 та 2017 рр., за даними порталу російських держзакупівель, вона отримала 3,5 мільйона доларів на продовження терміну роботи авіаційних двигунів моделей АІ-9В.

Також АТ «Борисфен» обслуговує двигуни для кримської компанії «Універсал-авіа». Це - державне підприємство, яке займається авіаційними перевезеннями та обслуговуванням авіації в Криму. Після окупації півострова ця компанія була «націоналізована» росіянами. Своєю чергою, ЄС, США та Україна запровадили проти неї санкції.

Але російська компанія Богуслаєва «Борисфен» продовжила працювати з «Універсал-Авіа» та, за даними російського порталу держзакупівель, із 2015 року отримала від неї 5 мільйонів рублів.

Окрім цього, компанія «Борисфен» отримала декілька державних замовлень від підприємства «Летный отряд Россия». Це - російська державна компанія, яка обслуговує посадових осіб військових сил Російської Федерації та керівників російських спецслужб. Серед інших «Летный отряд Россия» перевозить президента Росії Володимира Путіна.

Ще одна російська компанія Богуслаєва, «ВКМС», із 2015 до 2016 років постачала деталі для двигуна ТВ3-117 виробництва «Мотор Січ» на російський 218 авіаремонтний завод.

Хоча ще у 2014 році 5-й президент України Петро Порошенко підписав заборону на експорт до Російської Федерації товарів військового призначення та подвійного використання з метою їх військового кінцевого використання Російською Федерацією.

Російське підприємство Богуслаєва «ВКМС» у 2015-2016 рр. офіційно здійснило постачання на авіаційний завод українських деталей для двигуна ТВ3-117 на півтора мільярда рублів. Ці деталі постачались з України на російську компанію Богуслаєва напряму.

Представники «Мотор Січ» та особисто В'ячеслав Богуслаєв неодноразово заявляли, що деталі українського виробництва дійсно експортуються до Росії, проте встановлюються виключно на двигуни цивільної авіації.

Але в одному з контрактів на постачання деталей, який опублікований на сайті російських держзакупівель у 2016 році, вказано, що українські деталі на 218 авіаремонтний завод приймало військове представництво міністерства оборони Російської Федерації.

А вказані в контракті ГОСТи визначають порядок прийому виключно військової техніки. Тобто, російська сторона приймала українські деталі не як товари для цивільної авіації, а як деталі для експлуатації на військових вертольотах.

За даними журналістів, у 2018 році пряме постачання деталей двигунів до РФ з «Мотор Січі» різко зупинилось, компанія почала відправляти напряму до Росії лише двигуни для газонокосарок, сепаратори для молока та обладнання для електростанцій.

  Title

Однак, як з'ясували Bihus.Info, є велика вірогідність, що «Мотор Січ» і надалі постачає деталі для двигунів, що використовують російські військові, - тільки тепер через спорідненого боснійського посередника.

Із 2018 р. підприємство «Мотор Січ» почало масово постачати деталі для двигунів у Боснію та Герцеговину, на свіжостворену компанію D.O.O Inzeniring BN. За 2018 рік український виробник відправив на Балкани понад 600 вантажів із деталями для двигунів моделі ТВ3-117.

За даними міжнародної митної бази Importgenius, надалі ця боснійська компанія відправляла вантажі з аналогічним деталями для гелікоптерів до Росії. Причому, виключно на дві російські фірми В'ячеслава Богуслаєва - «ВКМС» та «ВК-МС».

Директор боснійської фірми - Саво Цвієтіновіч. Він - член партії Союзу незалежних соціалістів, яку аналітики та політологи називають інструментом впливу Росії на Балканах. Він активно їздить до Росії як представник «общества Российско-Сербского единства».

У телефонній розмові з журналістом Bihus.Info він підтвердив, що Боснійська фірма працює звичайним посередником між двома компаніями Богуслаєва. А транзитувати українські деталі до Росії через Боснію його попросив особисто В'ячеслав Богуслаєв. Проте, Саво не зміг назвати власників боснійської фірми.

А от згідно з інформацією боснійських баз даних, володіють боснійським посередником двоє громадян Росії, що є менеджерами російських фірм Богуслаєва. Валерій Автушенко - ексзаступник начальника штабу військової авіації РФ, який наразі працює директором богуслаєвської фірми «Авіаремонт-Мотор Січ» (РФ).

Другий власник боснійського посередника Віктор Денисов - колишній командувач військово-транспортної авіації РФ. Теж працює у Богуслаєвській компанії в РФ - «ВКМС», яка постачає деталі для потреб російських військових.

Із 2018 року російський авіаційний завод у тендерній документації засекретив переможців конкурсу на постачання деталей для двигунів ТВ3-117. Проте, в контрактах на постачання прописані деталі, які раніше українське підприємство постачало напряму до Росії та після 2018 року почало постачати у Боснію. Збігаються не тільки найменування, а і номенклатура запасних частин.

Також частини українських двигунів та силові установки постачались до Росії транзитом через іншого посередника - еміратську компанію Double Power FZE. Ця фірма фігурувала в розслідуванні «Армія, друзі, бабки». Вона виступала у ролі посередника в постачанні висотомірів на державне підприємство «Укрспецекспорт». Судячи з листувань, контролював посередництво Станіслав Хош, який тривалий час працював у дочірніх компаніях «Укрспецекспорту».

Окрім цього, підприємство Богуслаєва продовжує працювати на непідконтрольній Україні території. До 2014 року одним зі структурних підрозділів «Мотор Січі» був Сніжнянський машинобудівний завод. Він випускає ключову деталь для «Мотор Січі» - лопатки для двигунів.

Після 2014-го Сніжне було окуповано бойовиками. А про подальшу долю заводу у ЗМІ побутували різні чутки. Зокрема, про таємне перевезення стратегічного заводу до Російської Федерації. У 2014-му після жорстоких боїв за Савур-могилу у соціальній мережі «Вконтакті» паблік тодішнього ватажка ДНР Стрєлкова повідомив, що на заводі була створена база для ремонту військової техніки бойовиків.

Також у 2016 році Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо фінансування тероризму представниками заводу «Мотор Січ». За попередніми даними української спецслужби, за перші три квартали 2015 року підприємство В'ячеслава Богуслаєва заплатило терористам 32 мільйони російських рублів.

Те, що завод «Мотор Січ» не втратив контроль над підприємством у 2015 році, опосередковано підтверджує і сам завод. Вони заявили про втрату контролю лише наприкінці 2017 року.

Але це була заява на сайті «Мотор Січі», а журналістам у 2017-му Богуслаєв повідомив, що підприємство й надалі їхнє, тільки передано в управління іноземній компанії. Тоді ж на прохідній підприємства змінилась вивіска. Судячи з напису, новий управлінець заводу - компанія «Авіатех». У документах знайдених на сайтах так званої ДНР, фірма фігурує як «ДФ ООО АВІАТЕХ».

Та, попри зміну зовнішньої вивіски, всередині підприємства все завішано стендами української «Мотор Січ».

А у телевізійний сюжет потрапив календар за 2019 рік з логотипом російської компанії В'ячеслава Богуслаєва АО «Борисфен».

«ДФ ООО АВІАТЕХ» - це дочірня компанія російської фірми «Авіатех». «Материнська компанія» зареєстрована у Ростові, а її власники - партнери по російському бізнесу Богуслаєва. Зокрема, ексначальник озброєння Міністерства оборони РФ та член наглядової ради компанії Богуслаєва «ВКМС» Анатолій Ситнов.

Ще один власник - генерал-лейтенант, колишній командувач Військово-транспортною авіацією Росії та директор богуслаєвської фірми «ВКМС» Віктор Денисов.

Як відомо, наразі Богуслаєв балотується самовисуванцем по мажоританому округу № 77 у Запоріжжі. За минулих 5 років він був присутній у парламенті лише 45 разів. Відповідно, відсутній - 532.

Найрейтинговіша партія «Слуга народу» висунула конкурентом Богуслаєва на окрузі маловідомого весільного фотографа. А менеджер Богуслаєва Геннадій Касай взагалі йде кандидатом по-сусідньому округу від партії «Слуга народу».

Під час нещодавнього візиту до Запоріжжя керівник партії «Слуга народу» Дмитро Разумков завітав на «Мотор Січ» із компліментарною промовою.

 

Автор: Анатолій Остапенко

Джерело: Bihus.Info

Вільні VS куплені та перекуплені…

Президент СКУ Павло Грод: «Зеленський закликав інвестувати не лише гроші, а й наш час у підтримку України»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com