rss
07/12/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Вітаємо з Днем незалежності США!
Title  
Independence Day Parade in Washington, D.C. Author -
S Pakhrin
 
У четвер, 4 липня, США святкують День незалежності. Цього року відзначається 243-я річниця підписання документа, що оголошує про створення нової держави. Декларація Незалежності проголосила, що 13 британських колоній Північної Америки «відтепер є незалежними державами і відрікаються від усіх зобов’язань стосовно Британської корони». У Декларації вперше офіційно було використано назву нової держави – Сполучені Штати Америки.

Головним автором Декларації вважається Томас Джефферсон (майбутній третій президент країни). Над текстом також працювали Джон Адамс (другий президент) і Бенджамін Франклін (винахідник, учений, публіцист і дипломат).
Історики уточнюють, що дата 4 липня – досить умовна. Документи свідчать, що незалежність США була проголошена 2 липня, але більшість делегатів поставили свої підписи лише 2 серпня, а деякі тягнули з цим до кінця серпня.
6 липня 1776 року текст Декларації був уперше опублікований у газеті. 8 липня Декларація була вперше зачитана на центральній площі Філадельфії. Того дня в місті відбувався традиційний ярмарок. Одним з результатів цього акту стала поява в США національної святині – «Дзвону Свободи»; легенда свідчить, що саме він скликав мешканців міста на площу.
Армія колоністів, яку очолив Джордж Вашингтон, була розквартирована неподалік від Нью-Йорка й отримала повідомлення про незалежність на день пізніше. А штату Джорджія новина досягла лише в серпні – там свято відзначили 10 числа цього місяця. З урахуванням тодішніх засобів комунікацій у столиці вже колишньої метрополії – Лондоні – про прийняття заморськими колоніями Декларації незалежності дізналися лише 30 серпня.
Із 56 осіб, які поставили свої підписи під Декларацією Незалежності, п’ятеро були захоплені британськими солдатами, постали перед військовим трибуналом і були страчені як зрадники. Дев’ять людей померли від ран, отриманих під час війни за незалежність. Багато хто втратив дружин, дітей і майно. За іронією долі, двоє авторів історичного документа – Джефферсон і Адамс – померли в один день, 4 липня 1826 року, рівно через 50 років після підписання Декларації.
  Title
 Declaration of Independence (1819), by John Trumbull
Здобуття незалежності було підтримано не всіма колоніями. З 13 колоній Декларацію підтримали лише дев’ять. Пенсільванія і Південна Кароліна висловилися проти відокремлення від Великобританії, Делавер не прийняв певного рішення, а Нью-Йорк утримався.
Оригінал тексту Декларації незалежності зберігається в Національному архіві США у Вашингтоні.
У липні 1776 року населення 13 колоній становило приблизно 2,5 млн. осіб. Нині чисельність населення США досягла 325,7 млн.
31 населений пункт США має у своїй назві слово «свобода» (liberty).
11 міст і селищ мають у назві слово «незалежність» (independence).
Один населений пункт у країні (його населення – лише 209 осіб) – називається Патріот. Він розташований у штаті Індіана. Інший з аналогічною назвою розташований в Огайо, у Point Pleasant, і не має власного муніципалітету.
Традиція Дня незалежності передбачає проведення маніфестацій, феєрверків і сімейних пікніків. Існують і певні регіональні особливості. Так, 4 липня в місті Сюард (штат Аляска) проводиться піший похід на вершину гори Маунт-Марафон; у місті Літітц (Пенсільванія) – фестиваль свічок, а в місті Текумсе (штат Небраска) на будівлі суду вивішуються кількасот прапорів на честь кожного місцевого уродженця, який служив у збройних силах США.

Хто очолить уряд?

Кінь Калігули, собака Ляшка та дочасні вибори

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com