rss
07/06/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Хто очолить уряд?
Після проведення дочасних парламентських виборів нова конфігурація влади має отримати звершений вигляд.

Парламентська більшість сформує уряд України. І ключовим питанням цього важливого процесу має стати вибір і утвердження кандидатури прем’єр-міністра України.
З огляду на те, що президентом України було обрано людину, яка не має політичного і державницького досвіду, навичок державного управління, бачиться принципово важливим обрати такого прем’єра, який би нові підходи та енергію реформ, що генеруватиме президент, доповнив би, врівноважив та зміцнив своїм фаховим досвідом державного діяча і діяльністю, що спрямована не на конкуренцію з президентом за владні повноваження, а на синхронну роботу в напрямку розвитку України.
Соціологи вловили цей суспільний інтерес і провели свою попередню розвідку. Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) опитав понад 2 тис. респондентів, що є для соціологічного дослідження достатньо достовірною вибіркою.
Результати опитування примушують задуматися.
Як не дивно, на перше місце опитані поставили лідера ексрегіоналів Юрія Бойка, віддавши йому 12,9%. Як відомо, на президентських виборах Юрій Бойко до другого туру не увійшов, але достатньо серйозну електоральну підтримку отримав. Він тоді поступився Петрові Порошенку, а що ж тепер? Чи побачили українці в цьому опитуванні Петра Олексійовича майбутнім очільником уряду України?
Виявляється, якщо й бачать, то далеко не всі.
Лише 2,6% отримав Петро Порошенко, хоча перед цим казав, що не проти обійняти посаду голови уряду. Не прислухалися українці до цих слів?
А де ж тоді тих 25%, які віддали свої голоси П. Порошенкові у другому турі президентських виборів? Де вони розчинилися? Куди поділися? Нелогічно.
На друге місце опитані поставили Юлію Тимошенко – 11,3%. Не набагато вона відстала від Юрія Бойка – лише на півтора відсотка.
Але якщо уявити собі майбутні вибори прем’єра у тій новообраній Верховній Раді України, яка постане у серпні цього року, то повірити, що та майбутня парламентська більшість може запропонувати кандидатуру лідера ексрегіоналів на прем’єра, практично неможливо.
Кандидатура Юлії Тимошенко більш реальна, адже вона вже двічі обіймала цю посаду. Та й себе позиціонує як проукраїнського політика-демократа, що налаштована на співпрацю з президентом України.
З Юлією Тимошенко має досвід співпраці відомий олігарх Ігор Коломойський. Ті, котрі вважають, що він впливає на президента В. Зеленського, переконані, що Ігор Валерійович їх зведе. Ті, що бачать, як В. Зеленський намагається публічно відсторонитися від Коломойського, сумніваються, що президент згодиться з кандидатурою Юлії Тимошенко, тим більше, якщо її дійсно рекомендуватиме олігарх.
Тим більше, що сам В. Зеленський добре знає, як пані Юлія вміє «їсти» президентів – не раз проказував ці сценки в своєму «Кварталі-95», коли грав там роль В. Ющенка.
Для пані Юлії з її досвідом, владолюбством та здатністю до інтриг «проковтнути» недосвідченого Володимира Зеленського складнощів нібито не складає. Але чи дасть себе «з’їсти» В. Зеленський з його амбітністю – це ще питання.
Уявити собі, що Юлія Тимошенко в ранзі прем’єра буде тихо і смирно себе поводити і не вступить у змагання за владу з президентом В. Зеленським – непросто. Більш реально те, що він може їй здатися легкою здобиччю.
На третьому місці в опитуванні Ігор Смешко. Відомий із 2004 року як голова СБУ, в присутності якого було отруєно Віктора Ющенка, він пережив півтора десятиріччя в тіні, а цього року вийшов на авансцену і набрав на президентських виборах неочікувано високий результат – понад 6%.  Його прихильники запевняють, що при цьому в нього вкрали не менше, ніж 3 відсотки.
Так чи інакше, І. Смешко веде до Ради виборчий список своєї партії «Сила і Честь» і сподівається бар’єр подолати. А на прем’єрських змаганнях він отримав від українців у цьому опитуванні почесне «бронзове» місце з результатом 8,1%.
Чи зможе партія «Сила і Честь» своєю фракцією ввійти до складу парламентської більшості зі «Слугою народу» вдвох чи за участі партії Святослава Вакарчука «Голос»?
Теоретично зможе, причому, в обох варіантах. Тож, Ігор Смешко також має шанси на прем’єрство. Відомий журналіст Дмитро Гордон, який керує нині кампанією Ігоря Смешка до ВРУ, запевняє, що варіант В. Зеленський – президент, І. Смешко – прем’єр є найкращим варіантом для країни. Для країни не знаю, а ось для І. Смешка – так точно найкращий варіант.
Четверту сходинку на думку опитаних зберігає поки що чинний глава уряду Володимир Гройсман. Він відмовився йти на парламентські вибори разом з П. Порошенком і веде свою невелику партію окремо. Шансів ця партія не має, але В. Гройсман принципово не захотів балотуватися по мажоритарному округу. Там би він пройшов, але якою ціною? Кинувши напризволяще свою непрохідну партію?
Тож В. Гройсман на цих виборах вирішив героїчно потонути разом зі своїми соратниками, але не покинути їх напризволяще. Правильне рішення, як для лідера партії. І це рішення на перспективу. Значить, В. Гройсман не виключає, що буде свою партію надалі розвивати під себе, щоб вивести її на національний рівень.
На цьому велика четвірка претендентів закінчується. П’ятого кандидата на прем’єрське крісло КМІС – Анатолія Гриценка – соціологи результатом не тішать, даючи йому 4%.
А ось спільне тристороннє дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка та Центру «Соціальний моніторинг», проведене трохи раніше, у травні, дало Анатолієві Гриценку 7,1%.
Може, за місяць-півтора рейтинг А. Гриценка впав? Не виключено. Адже його партії «Громадянська позиція» нині дають 4,5%.
А ось представника партії «Голос» українці поки що прем’єром не бачать. Хоча партія нині має 8,4%, ні лідер партії Святослав Вакарчук, ні інші члени його команди змін українцями на роль очільника уряду поки що не розглядаються.
Не виключено, що на роль прем’єр-міністра України буде висунуто особу, котра нині або має невеликий рейтинг, або й зовсім не включена до опитування.
Але ні А. Садовий з його 2,6%, ні А. Яценюк з його ще меншими 2,2% реальними кандидатами поки що не розглядаються.
А ось якщо кандидатом у прем’єри стане Ігор Палиця, який отримав лише 0,5%, то тоді багато хто може сказати, що Ігор Коломойський, все-таки, має вплив. Бо І. Палиця вважається його людиною.
А от людина В. Зеленського – О. Данилюк – отримав 1% голосів. Тож, може так і залишитися на посаді секретаря РНБОУ, де нині і перебуває. А може стати і прем’єром.
Час покаже.

Вітаємо з Днем незалежності США!

Кінь Калігули, собака Ляшка та дочасні вибори

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com