rss
10/17/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#362

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Чикаго за тиждень

Пріцкер підписав законопроект, що обмежить виконання імміграційних законів

 

Губернатор Іллінойсу Дж. Р. Пріцкер підписав законопроект, який забороняє діяльність приватних пенітенціарних закладів для іммігрантів.

Такий центр хотіли відкрити для Dwight в окрузі Livingston. Міський голова Jared Anderson розповів радіостанції WJBC, що відкриття такого закладу дозволило б забезпечити понад 300 робочих місць.

Натомість, Пріцкер заявив, що не дозволить приватним компаніям «отримувати прибуток від імміграційної політики президента Дональда Трампа». Він також підписав законопроект, який забороняє місцевій поліції допомагати федералам шукати й арештовувати нелегалів.

Ще один законопроект дозволить студентам коледжів Іллінойсу отримувати допомогу від штату, навіть якщо вони нелегально перебувають у країні.

 

На модернізацію аеропорту O'Hare виділять понад $60 млн

 

Міжнародний аеропорт O'Hare отримає кошти на модернізацію. Про це повідомили у Міністерстві транспорту США.

Зокрема, інформацію про інвестиції на суму $65 млн оприлюднив міністр транспорту США. За його словами, кошти частково будуть використані для будівництва нових злітно-посадкових смуг четвертого у світі за завантаженістю аеропорту.

«Будівництво злітно-посадкових смуг допоможе Чикаго зберегти статус одного з найбільш зайнятих у світі», - зауважив помічник керівника Федерального управління цивільної авіації (FAA) Bailey Edwards.

Він запевнив, що будівництво смуг стартуватиме вже незабаром.

«Ми сподіваємося недаремно, оскільки це стосується вкладання коштів в аеропорт, - вважає Edwards. - Коли справа дійде до інвестування в інфраструктуру, ми виділимо ці кошти для аеропорту якомога швидше».

Аеропорт Midway, відповідно, отримає $276 000. Ці кошти будуть скеровані на те, щоб допомогти виміряти рівень шуму, який створює аеропорт, та його вплив на сусідні райони, - повідомили чиновники.

Аеропорти Чикаго - це два з 327 аеропортів, які отримають федеральні кошти на модернізацію.

Наразі в Департаменті авіації Чикаго не кажуть, як саме федеральні кошти будуть витрачені.

 

Демократи Іллінойсу закликають розпочати збір інформації про імпічмент

 

Члени Палати представників США, демократи з Іллінойсу Шон Кастен і Ян Шаковскі приєдналися до десятка депутатів США, які вимагають розпочати збір інформації про імпічмент президентові Дональду Трампу.

«Я не балотувався до Конгресу, щоб оголошувати імпічмент президенту - будь-якому президенту, тому що відчував, що люди мого округу заслужили на чесність від свого обраного представника», - зауважив Кастен. Він вперше за останні десятиріччя зумів вибороти перемогу для демократів у 6-му приміському окрузі.

«Тому після довгих роздумів і ретельного обговорення я підтримую ініціативу з початку збору інформації стосовно імпічменту президентові Сполучених Штатів, - продовжив Кастен. - Мені нелегко далося це рішення. Я не насолоджуюся ідеєю збору інформації про імпічмент. Я усвідомлюю всю серйозність наслідків. Але коли наш президент демонструє грубе нехтування законом і підриває основи наших демократичних інститутів, наш обов'язок використати всі інструменти, які є в нашому розпорядженні, щоб розкрити всю правду американському народові».

Рішення Кастена є знаковим, оскільки він є лише третім демократом, який підкинув у 2018 році ідею публічної підтримки процесу імпічменту, після члена Палати представників з Нью-Джерсі Tom Malinowski та його колеги з Каліфорнії Katie Porter. У листопаді Кастен виграв вибори в окрузі DuPage і вже має, принаймні, одного суперника на виборах у 2020 році - колишнього заступника губернатора Evelyn Sanguinetti.

Тим часом Шаковскі заявила у своєму відео, опублікованому на YouTube минулого тижня, що Палата представників повинна розпочати збір інформації стосовно імпічменту, «тому, що президент Трамп, без сумніву, вчинив усі види злочинів, які відповідають вимогам щодо імпічменту, зокрема, особливо важкі злочини і правопорушення».

«З першого дня відтоді, коли Дональд Трамп підняв руку і прийняв присягу, я відчула, що він уже порушив положення Конституції США, що забороняє держслужбовцям отримувати матеріальну вигоду зі сторонніх джерел», - зауважила Шаковскі, посилаючись на положення Конституції США, яке забороняє будь-кому, хто має державну посаду, отримувати подарунки або платежі від іноземних компаній.

Шаковскі заявила після оприлюднення доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера, що «існує багато-багато прикладів, коли президент перешкоджав правосуддю».

«Початок збору інформації стосовно імпічменту фактично дасть нам можливість отримати більше інформації, більше документів... аби отримати ще більше доказів того, що президент заслуговує на імпічмент», - додала Шаковські. Вона презентує 9-й округ, який охоплює північні передмістя Чикаго, починаючи з 1999 року.

Підтримка Шаковскі процедури збору інформації стосовно імпічменту є по-своєму важливою, оскільки вона обіймає посаду першого заступника керівника демократів у Палаті представників. Її позиція йде врозріз з позицією спікера Ненсі Пелосі, яка неодноразово заявила, що планує зосередитися на поточних розслідуваннях дій Трампа Конгресом, перш ніж підтримати збір інформації стосовно імпічменту.

Наразі, принаймні, 71 демократ та один республіканець підтримують процедуру збору інформації стосовно імпічменту, серед них - ще п'ять демократів зі штату Іллінойс. Про це повідомляє NPR.

Кастен і Шаковскі приєдналися до членів Палати представників Bobby Rush, Robin Kelly, Danny Davis, Jesus «Chuy» Garcia та Mike Quigley, які закликають розпочати збір інформації про імпічмент. Шість інших демократів зі штату Іллінойс заявили, що підтримують поточні розслідування, але не імпічмент. Натомість, п'ять республіканців з Іллінойсу, члени Палати представників, не підтримують збір інформації про імпічмент.

 

Лорі Лайтфут запевняє, що місто не допомагатиме федералам шукати нелегалів

 

Міський голова Чикаго Лорі Лайтфут засудила намір Бюро з контролю і дотримання імміграційного і митного законодавства США (ICE) провести рейди з пошуку нелегальних мігрантів. Вона заявила, що місто здійснює «конкретні дії» для підтримки громад іммігрантів.

Зокрема, мер доручила супер-інтенданту поліції Чикаго Едді Джонсону припинити доступ ICE до баз даних CPD і виступила категорично проти проведення таких рейдів. Про це йдеться у заяві, опублікованій офісом Лайтфут.

«Ми всі знаємо про погрозу президента Трампа ініціювати рейди ICE. У відповідь Чикаго здійснило конкретні дії, щоб підтримати наші громади іммігрантів. Я доручила - і супер-інтендант Джонсон це підтвердить, - CPD припинити доступ ICE до баз даних CPD, пов'язаних з діяльністю федералів. Я особисто розмовляла з керівництвом ICE в Чикаго і висловила своє категоричне заперечення проти будь-яких таких рейдів. Крім того, я ще раз нагадала, що CPD не співпрацюватиме і не сприятиме ICE, коли йдеться про будь-які примусові дії (стосовно нелегалів - ред.). Чикаго завжди буде містом-притулком і захисником прав наших громад іммігрантів і біженців. Я закликаю будь-якого мешканця, який потребує правової допомоги, звернутися до Державного центру з питань підтримки іммігрантів».

Інші відомі політики, зокрема, член Палати представників Jesus «Chuy» Garcia і сенатор Дік Дурбін, також розкритикували рішення провести такі рейди.

Чикаго є одним з численних міст, в яких, як повідомляється, будуть проводитися рейди ICE, - повідомляє NBC News. За даними джерел, рейди будуть стосуватися, здебільшого, «сімей, яким вручать остаточне розпорядження про депортацію».

В ICE у відповідь на доповідь про рейди заявили, що «арештовуватимуть та висилатимуть із країни» нелегальних іммігрантів, які становлять загрозу національній безпеці.

«З метою забезпечення конфіденційності стосовно дій правоохоронних органів, а також безпеки персоналу Бюро з контролю і дотримання імміграційного і митного законодавства США, агентство не надаватиме конкретної інформації, пов'язаної з діями бюро. Як завжди, ICE надає перевагу арешту та виселенню з країни іноземців, які незаконно тут перебувають і становлять загрозу державній безпеці, безпеці населення та кордонів.

Насправді 90% іноземців, які були арештовані під час операцій ICE у 2018 фінансовому році, мали або кримінальну судимість (кримінальну справу), що очікувала на кримінальне обвинувачення (звинувачення), або були біженцями чи особами, які незаконно повернулися у країну. Всі особи, які порушують імміграційні закони, можуть підлягати імміграційному арешту, затриманню та - якщо буде підписане остаточне розпорядження про депортацію - виселенню зі Сполучених Штатів».

Кандидати у президенти від демократів, зокрема, сенатор Берні Сандерс, закликали усіх постраждалих негайно звертатися по юридичну допомогу.

 

Губернатор Іллінойсу підписав законопроект про використання рекреаційної марихуани

 

Губернатор Іллінойсу підписав законопроект, який зробив штат 11-м у країні, де легалізовано використання рекреаційної марихуани.

Закон дозволить мешканцям купувати і володіти майже 1 унцією (30 г) придатної до використання марихуани. У нерезидентів може бути тільки 15 г. Для особистого користування буде дозволено вирощувати до п'яти рослин, але тільки для пацієнтів, які отримали відповідний дозвіл у рамках програми з використання медичної марихуани.

Десять штатів і федеральний округ Колумбія дозволяють рекреаційне використання канабісу. Водночас, цієї весни в Нью-Йорку і Нью-Джерсі законопроект про легалізацію рекреаційної марихуани не підтримали. Обговорення в Пенсільванії також досі не зрушило з місця.

Aqua Illinois досі промиває водопровід, щоб очисти воду від свинцю

Війна зірок

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com