rss
07/12/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Здоров’я \ Бронхіальна астма: і у спеку дихати важко, і у мороз, і у зливу…

Погодні умови або зміна пір року можуть провокувати загострення бронхіальної астми. Зокрема, сильні грози можуть становити небезпеку для людей, що хворіють на астму. З домівки після зливи їм краще не виходити...

 

Що відбувається з організмом хворого на астму під час нападу ядухи? Слизові оболонки бронхіол (відгалужень бронхіального дерева) набрякають, внаслідок чого звужуються дихальні шляхи. Утворюється густий в'язкий слиз, що містить злущений епітелій бронхів. Через це людина не може нормально ані вдихнути, ані видихнути повітря. У кожного хворого є свої «спускові гачки», які провокують напад. Однак, певні погодні умови або зміна пір року також можуть працювати як пусковий механізм.

Спекотне літо

 

Гаряче повітря, яке вдихаємо, може подразнювати дихальні шляхи, які й без того звужені. Спека і надмір сонячного світла додатково погіршують якість повітря, вступаючи у реакцію з хімічними речовинами, що містяться у ньому (утворюючи смог). «Уважно стежте за повідомленнями про рівень забруднення повітря. Якщо прогноз несприятливий, намагайтеся обмежити час перебування на вулиці. У приміщенні використовуйте кондиціонери: вони допоможуть охолодити повітря, а фільтри - очистять його від подразників», - радять експерти порталу WebMD.

Більше часу на свіжому повітрі - більший вплив зовнішніх подразників на дихальні шляхи. Серед сезонних тригерів нападів астми - дим від приготування їжі на відкритому вогні, сильний запах хлору в басейнах тощо. Незважаючи на те, що погода влітку сприятлива, аби сушити випрані речі на балконі або подвір'ї, краще користуватися сушаркою - це дозволить уникнути проникнення подразників у дихальні шляхи. Після повернення з вулиці йдіть у душ - вода змиє пил з тіла і волосся. Одяг обов'язково витрусіть, перш ніж покласти його до шафи.

Похолодання

 

Зі зниженням температури навколишнього середовища симптоми астми можуть посилюватися. Холодне повітря висушує слизову оболонку дихальних шляхів, роблячи їх більш чутливими і підвищуючи ймовірність їх звуження. Намагайтеся дихати носом, а не ротом.

Загалом, холодна пора року є «прайм таймом» для застуд і грипу, які можуть сприяти загостренню астми. Котли на дровах - не найкращий варіант для людей, які хворіють на астму, оскільки дим від спалювання дров може подразнювати нервові закінчення дихальних шляхів. Електричне і газове опалення - те, що треба!

Вологість

 

За підвищеної вологості повітря дихається важче. Вологе середовище сприятливе для плісняви і пилових кліщів, які подразнюють легені. Кондиціонер або осушувач повітря допоможуть знизити рівень вологості повітря в оселі. Якщо необхідно вийти на вулицю, намагайтеся робити це вранці чи ввечері, оскільки у цей час доби вологість, зазвичай, нижча.

Висока концентрація пилку у повітрі

 

Усі види дерев і рослин викидають у повітря дрібний жовтий пилок, який є головною причиною алергій, а також тригером для нападу ядухи у багатьох пацієнтів. Зверніться до алерголога, який допоможе визначити, які види пилку вам особливо докучають. Лікування, призначене спеціалістом, допоможе приборкати алергію.

Гроза

 

Легкий дощ може «змити» пилок з дерев, той не потрапить у повітря, відтак, симптоми захворювання не посиляться. А от сильні грози можуть становити небезпеку для людей, що хворіють на астму. Дощ розіб'є його на більш дрібні частинки, вітер піднесе їх у повітря, ті потраплять у легені і викличуть симптоми астми.

Раптова зміна погоди

 

За раптової зміни погоди симптоми астми можуть різко загостритися. Деякі вчені переконані, що ключову роль у цьому випадку відіграє атмосферний тиск. Інші дослідження вказують, що «винуватцями» є зміни вологості та температури повітря. Стежте за прогнозами погоди, аби завжди бути напоготові.

Дощ

 

Звичайно, контролювати погоду неможливо, однак ви можете забезпечити відповідну чистоту в оселі, а також циркуляцію повітря, часто змінюючи фільтри у кондиціонерах. Крім того, подбайте про те, аби приміщення, насичені парою (такі, як кухня або ванна), мали хорошу вентиляцію. Це дозволить уникнути появи плісняви у них.

 

Автор: Андрій Гелий

Джерело: «Високий Замок»

Улітку сонце треба «їсти ложками»!

Молоко й ківі – від високого тиску: змінюючи харчування, тиск можна знизити навіть на 14 пунктів

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com