rss
05/16/2022
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ НБУ введе в обіг банкноту 1000 гривень з Вернадським

Національний банк України вирішив ввести в обіг банкноту номіналом 1000 гривень і вивести з обігу 1, 2 і 5 копійок.

 

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом з 1 жовтня 2019 року. Також з обігу поступово будуть виводити 25 копійок, але цією монетою ще можна буде розрахуватися.

Із 25 жовтня 2019 року в обіг введуть банкноту 1000 гривень. На ній буде зображено Володимира Вернадського.

«Його вибрали за видатний внесок в історію України як філософа, натураліста, засновника цілої низки нових галузей науки - геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної 1918 року», - повідомив Смолій.

На зворотному боці надруковано зображення будівлі президії Національної академії наук України.

За розміром і кольором банкнота номіналом 1000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів. Розмір нової банкноти - 75х160 мм. Основний колір - блакитний.

У результаті реформи номінальний ряд гривні скоротиться зі 17 до 12 номіналів. «Залишиться 6 номіналів монет і 6 номіналів банкнот. Так він стане більш упорядкованим. Саме ряд з 11-13 номіналів є найбільш вживаним підходом для провідних країн у різних куточках світу - від США, Канади, Великобританії до Чехії, Данії, Швейцарії та Австралії», - заявив голова НБУ Яків Смолій. Востаннє НБУ вводив в обіг новий номінал 13 років тому - у 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1000 гривень і розмінювалася двома банкнотами високого номіналу.

«Зараз для отримання середньомісячної заробітної плати необхідно вже не менш, ніж 20 банкнот. Як наслідок, стало більше грошей у гаманцях - обсяг готівки в обігу виріс більш, ніж уп'ятеро - майже до 380 млрд грн.», - сказав Смолій.

«Необхідність введення в обіг банкноти нового високого номіналу назріла досить давно. Після появи в обігу банкноти номіналом 1000 гривень середньомісячна заробітна плата буде розмінюватися дев'ятьма банкнотами високого номіналу, і це буде значно зручніше, ніж зараз», - вважає він.

Щодо дрібних монет, то вартість їх виготовлення значно перевищує їх номінальну вартість, а використання сильно обмежена. Протягом трьох років після виведення з обігу копійки можна буде здати в банки: до 30 вересня 2020 року - в усі, без винятку, відділення, до 30 вересня 2022 року - у відділення НБУ, Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль.

Монети номіналом 25 копійок теж будуть виводити з обігу, але поступово - потрапивши в банки, вони не будуть повертатися в обіг, і поступово їх ставатиме дедалі менше.

Також у найближчих планах Національного банку - завершити оновлення номінального ряду вдосконаленими банкнотами номіналом 50 і 200 гривень.

Нагадаємо, що 2018 року в Україні набули чинності правила округлення готівкових розрахунків у зв'язку з відмовою від дрібних монет. Продавець повинен округлювати суму чека до цифри, яка закінчується на «0». Цифри 1-4 округлюються в менший бік, 5-9 - у більший. У чеках повинні вказуватися дві суми: до округлення і після.

 

Пресслужба НБУ

 

Газовий інтерконектор Україна – Польща та тінь Росії

Роман Шеремета: «Поведінка однієї людини впливає на всю макроекономіку»

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com