rss
10/25/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Ювілей парафії Української Православної Церкви Святої Трійці

Хай Трійця Святая в любові єднає

Парафію нашу в єдину родину,

А мир, мов голубка, над нами літає.

Ми Богу приносимо нашу молитву.

16 червня 2019 року в передмісті Чикаго, в містечку Бенсенвіль, відбулося святкування 10-річного ювілею Української Православної Церкви Святої Трійці та 30-річчя священничої служби настоятеля церкви - отця Богдана Калинюка. Цього дня ми також святкували одне з головних 12-ти свят - свято П'ятидесятниці. Саме П'ятидесятниця вважається початком історії церкви, коли Господь відкрив апостолам повноту своєї слави у триєдинстві. За межами церкви існують традиції прикрашати свої будинки травами, зеленими гілками, тому в народі це свято називають «Зеленою неділею».

 

З почуттям радості та глибокої вдячності Всемогутньому Богові вітаємо парафіяльну громаду з 10-річчям служіння в Христовому винограднику в Святій Українській Православній Церкві в США.

Наша парафія ще дуже молода, але з упевненістю можемо говорити про успішні досягнення громади під проводом отця Богдана Калинюка. Озираючись назад, можна побачити, як багато всього відбулося за 10 років і як багато змінилося в житті нашої молодої церковної родини. Переступаючи поріг нашої церкви, відчуваєш спокій, блаженство, твої думки і молитви спрямовані тільки до Бога. Радіємо з того, що парафія зростає з кожним роком, укріплюється вірою та збагачується любов'ю до Бога.

Title Title 

 

Title Title

 

Історія нашої церкви не проста, але дуже цікава. В квітні 2009 року в містечку Бенсенвіль, три церкви, засновані в 19-му сторіччі німецькими фермерами, вирішили об'єднатися в одну церкву і продавали дві інші. Вже в травні було оглянуто одну з церков. Приміщення церкви «Immanuel United Church of Christ» - 1009 S. Church Rd., Bensenville IL., всім припало до душі. З Божим провидінням та зусиллями отця Богдана та енергійної молодої громади почалася відбудова церкви. Християнська любов об'єднала всіх, і почалися дні і ночі невтомної праці, хотілося якнайшвидше відновити всю українську культуру і традиції в новій церковній оселі. Працювали з любов'ю, вкладаючи душу в кожен фрагмент оновленого інтер'єру. Важко перерахувати всіх тих, чиї руки працювали на благо церкви, їх дуже багато. Їхні імена назавжди будуть записані золотими літерами на небі.

Перше богослужіння припало на П'ятидесятницю - 7 червня 2009 року. Так утворилася парафія Святої Трійці в місті Бенсенвіль.

Як зазвичай, при кожній Українській православній парафії існують сестринство і братство для допомоги й утримання парафії. Цього звичаю дотримується і наша парафія. Сестринство і братство є духом церковного життя. 28 червня 2009 року було створено сестринство та ухвалено рішення взяти собі за покровительку світлу святу Анну. Сестриці піклуються про підтримання храму у належному стані, сприяють справам милосердя й доброчинності.

Title Title

 

Також проводять роботу з організації та проведенню всіх традиційних свят, банкетів, фестивалів. Уже стали традиційними недільні обіди після богослужіння. Голова сестринства Леся Гриник примножує традиції сестринства святої Анни. З нагоди ювілею дякуємо всім сестрицям, а також почесній сестриці пані Ларисі Діяк, яка багато років очолювала сестринство при нашій парафії.

Після заснування нашої парафії вже в травні 2009 року було організоване братство святого Константина. За 10 років склад змінювався, але незмінним був і є потяг до праці на славу Божу. Отець Богдан є не тільки духовною особою, а й надзвичайно дбайливим господарем. Багато його ідей було втілено в розбудову церкви. Неможливо перерахувати все, що зроблено за ці роки, краще побачити все своїми очима. Сьогодні братство святого Константина очолює Петро Вінярський. Дбайливими руками художника Михайла Голембйовського церква перетворилася на чудову писанку. Художник Михайло Голембйовський - випускник Львівського училища прикладного мистецтва ім. Івана Труша. Він виконав всю іконографію в церкві. Його невтомну працю видно всюди: і на стінах, на стелі, на хорах. Приходьте до нашого храму і побачите все самі.

Церковний спів у православній церковній відправі посідає провідне місце. Хор новозаснованої парафії був створений зі самого початку для прославлення Господа нашого Ісуса Христа. Успіху церковного хору завдячуємо настоятелеві парафії отцю Богданові Калинюку та талановитому диригенту Тарасові Руденку. Щира подяка всім диригентам, які протягом цього десятиріччя збагатили нашу парафію мистецтвом «хорової молитви»: Тарасові Руденку, Андрієві Карасейчуку, Володимирові Дуді і Богданові Кулешку - нині чинному диригентові церковного хору.

При церкві Святої Трійці діє школа українознавства «Калина», яка була створена під керівництвом і опікою отця Богдана Калинюка, директор школи - Наталя Горбач. Упродовж 10 років школа наповнює юні серця любов'ю до церкви та України. Молоде покоління українців Чикаго виховується в українських традиціях. Головне завдання школи - вивчення та поширення української мови та культури. При школі створені різноманітні гуртки.

Святкування храмового свята розпочалося з Архієрейської Божественної Літургії, яку відслужили Високопреосвященний архієпископ Даниїл, ієрарх Західної Єпархії Української Православної Церкви в США, Преосвященний єпископ Панкратій, митрофорний протоієрей отець Богдан Калинюк та отець Андрій Шельвах. На Божественній Літургії було багато парафіян та гостей. Серед гостей була присутня президент Ради округу Кук - Тоні Пренквіл, яка є другом нашого настоятеля.

З чудовою промовою до парафіян звернувся архієпископ Даниїл. У своїй промові він наголошував на людській небайдужості та вірі в перемогу кожного над собою і своїми страхами.

Title Title

 

«Треба не боятися жити і бути небайдужим до свого життя, творити добро і бути милосердним», - сказав архієпископ Даниїл. Дуже багато теплих слів подяки та вітань було сказано отцю Богданові Калинюку, який святкує в ці дні свій ювілей, 30-річчя служіння Богові. Після Божественної Літургії Його Високопреосвященство архієпископ Даниїл вручив ордени та почесні грамоти за відданість Богові та його церкві. Отець Богдан Калинюк був нагороджений орденом Преподобного Іова Почаївського, Лариса Діяк - орденом святого Андрія Первозванного, а Галина Грушецька отримала орден святителя Петра Могили. Це - нагорода Української Православної Церкви за її багаторічну культурно-просвітницьку діяльність протягом усього життя, та за відданість і невтомну працю для нашої парафії й української діаспори США. Нагороди, зокрема, отримали: Володимир Довгайчук - голова управи, Леся Гриник - голова сестринства, Петро Вінярський - голова братства та ще багато парафіян, усіх неможливо перерахувати.

Title  Title

 

Title  Title

 

В затишній і красиво прибраній залі нашої церкви відбувся ювілейний банкет. На банкеті було багато гостей та парафіян церкви Святої Трійці. Ведучими були Христина та Михайло Калинюки. З привітаннями з нагоди 10-річчя парафії та 30-річчя священичої служби отця Богдана Калинюка виступили Високопреосвященний архієпископ Даниїл, отець Іван Лимар з Православної катедри святого Володимира, м. Чикаго, отець Андрій Шельвах, отець Олексій Касперук з Української Православної Церкви святої Софії, отець Михайло Кузьма з Української Греко-Католицької Церкви Непорочного Зачаття, м. Палатайн, і багато інших.

Title Title

 

Серед поважних гостей, котрі теж вітали та піднесли щедрі подарунки нашій парафії, були: Віталій Кутний - виконавчий директор Української Кредитної Спілки «Самопоміч», Богдан Ватраль - президент Української Кредитної Спілки «Самопоміч» та член Ради директорів - Роман Яцківський. Кредитівка «Самопоміч» уже вкотре стала головним спонсором ювілейного банкету.

Теплі слова на адресу нашої парафії сказав Ігор Бондар - український консул в Чикаго.

Окрасою святкового банкету був виступ квартету «Жайвір» у складі: Тараса Руденка, Назара Карабіновича, Ігоря Хитрого та керівника - Володимира Дуди. Публіка дякувала їм бурхливими оплесками. Привітати отця Богдана Калинюка прийшли діти зі школи українознавства «Калина». Кароліна Гикавчук і Анастасія Олійник виконали українську народну пісню «Веселі черевички». Назар, Соломія та Христина Прокулевич виконали пісню «You Raise Me Up». Володимир Дуда в супроводі Христини та Соломії Прокулевич виконали пісню «Тобі Господь».

Title Title

 

Галина Грушецька розповіла про 30-річний священичий шлях та помножені таланти митрофорного протоієрея Богдана Калинюка. Висловлюємо слова вдячності та найкращі побажання нашому настоятелеві та духовному батькові від усіх його парафіян.

Отець Богдан Калинюк - неймовірно цікава і неординарна людина. Він поєднує в собі багато талантів - від талановитого проповідника до надзвичайно обдарованого музиканта. Отець Богдан - дуже працьовита людина, має неабиякі організаторські здібності, але найважливіше те, що він відданий служінню Богові і своїм парафіянам. Він знаходить місце у своєму серці для кожної людини, старається всім допомогти, тішиться чиїмись успіхами, заспокоїть або дасть пораду при негараздах. Його недільні проповіді дуже життєві і всім зрозумілі, часом розчулюють до сліз, тому до нашої церкви приходить багато молоді.

Title  Title

 

Отець Богдан має чудову сім'ю - дружину Марію, яка багато допомагає церкві, та двох талановитих синів - Михайла і Богдана, невісток Христинку і Шенон. Їхня підтримка є дуже важливою для батька.

Отець Богдан має багато друзів, один із них завжди з ним поруч, разом вони проводять усі богослужіння, це - протоієрей отець Андрій Шельвах.

Title Title

 

Роки, місяці та дні пливуть і минають, а праця, добрі діла і любов, яку виказує отець у священстві до Бога і церкви, є і будуть вічні! Дякуємо вам отче, за все, що ви робите для людей, віримо вам, цінуємо і любимо. Зичимо здоров'я, наснаги, Божого благословення на всі ваші добрі справи.

Чудовий і неймовірно теплий прийом та надзвичайно смачну їжу приготували та організували сестринство святої Анни, братство святого Константина, а також - небайдужі парафіяни.

Багато і плідно попрацював Ювілейний комітет, який був створений до 10-тріччя парафії.

Кожен сумлінно виконував свою роботу, але особлива подяка за підготовку та випуск Ювілейної книги - Діані Медвідь, Галині Гушецькій та Михайлові Калинюку.

Банкет не міг закінчитися просто так, без співу нашого соловейка отця Богдана. Він заспівав улюблені українські пісні, які співав весь зал і не шкодував бурхливих оплесків. Зі словами подяки виступив отець Богдан і подарував усім присутнім троянди.

У кожного з нас своя доля, своя дорога до храму. Одні по цій доріжці йдуть з дитинства, інші пізнають у зрілому віці, та головне - щоб наша віра була сильною, а добрі справи примножувались і приносили свої плоди. Двері нашої церкви Святої Трійці відчинені для всіх, хто хоче долучитися до нашої парафіяльної сім'ї.

Світлини Володимира Дуди

 

Зустріч кардинала Леонардо Сандрі з християнською спільнотою українського Чикаго

Концерт музики М. Скорика та Б. Фільц у Самборі

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com