rss
02/22/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#369

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Зустріч кардинала Леонардо Сандрі з християнською спільнотою українського Чикаго

У п'ятницю, 14 червня 2019 року, кардинал Римо-Католицької церкви, дипломат Святого Престолу, префект Конгрегації Східних Церков Леонардо Сандрі (Leonardo Sandri) відвідав Чикаго. Свій візит до Америки кардинал Сандрі розпочав з української греко-католицької громади в Чикаго, яка вважається найбільшою і найсильнішою не тільки в Америці, а й в усьому світі.

 

Зокрема, в Катедральнім соборі св. Миколая поважного гостя зустріли - єпископ Чиказької єпархії св. Миколая владика Венедикт (Алексійчук), отець Володимир Кушнір, отець Роман Бобесюк, духовенство інших парафій українського Чикаго та його передмість, представники української християнської громади. Дитячий хор під керівництвом Ірини Дичій привітав кардинала піснями, виконаними трьома мовами - англійською, іспанською та українською - чим приємно розчулив поважного гостя.

Title  Title

 

Відтак, кардинал Сандрі відвідав собор святих Володимира і Ольги, де також мав теплий прийом духовенства, прихожан, молоді. В обох храмах Леонардо Сандрі залишив запис в Євангеліях. Після приватної розмови з владикою Венедиктом відбулася зустріч із представниками української спільноти Чикаго. Зустріч відбулася поза церквою - в Українському Інституті модерного мистецтва, чим кардинал був приємно здивований. Президент Українського Інституту модерного мистецтва пані Мотря Мельник привітала поважного гостя. Парох церкви св. Йосифа-Обручника отець Микола Бурядник ознайомив присутніх з короткою біографією Леонардо Сандрі.

TitleTitle

 

Далі до слова було запрошено кардинала Леонардо Сандрі, який розповів, що дуже добре знає українців, неодноразово відвідував Україну, мав особисту зустріч з кардиналом Йосифом Сліпим. Після промови Леонардо Сандрі відповів на численні запитання духовенства (зокрема, о. Миколи Бурядника), та присутніх у залі. Під час цієї зустрічі кардинал вручив владиці Венедикту (Алексійчуку) пам'ятну медаль папи Франциска з нагоди візиту папи до Румунії, а владика подарував поважному гостеві панагію із зображенням Зарваницької Божої Матері. Така панагія є лише в єпархії св. Миколая, і дарують її кожному єпископові, який відвідує єпархію.

 

Title

 

Кардинал з відчутною південноамериканською легкістю спілкувався з людьми, з радістю розмовляв з кожним, хто до нього підходив. У залі панувала дружня родинна атмосфера, а від кафе «Шоколад» присутнім була запропонована смачна перекуска - всі страви подавала сама господиня Галина Федус.

Усі бажаючі мали змогу фотографуватися з Леонардо Сандрі.

Title Title

 

Мені вдалося поспілкуватися з єпископом Чиказької єпархії владикою Венедиктом, який радо погодився відповісти на деякі запитання.

- Ваше Преосвященство, розкажіть, будь ласка, про мету візиту кардинала Леонардо Сандрі до Чикаго.

- Якщо запитати вас, яка мета вашого візиту до брата чи сестри? Ви скажете - просто зустрітися, побачити, як вони живуть. Українська Католицька Церква вважається однією з найбільших Східних Католицьких церков, яких є понад двадцять у світі. Візит саме до Чикаго є символічним. Кардинал Сандрі вилетів у п'ятницю з Рима і вже ввечері він зустрівся з українською католицькою громадою Чикаго. Пізніше мав би зустрітися з малабарцями - представниками Індійської Східної Католицької Церкви в Чикаго. Тоді мав би поїхати до Детройта, Парми. Це його програма на 10 днів перебування в Америці.

 

Title
 

 

- Владико, яка роль кардинала Леонардо Сандрі у церковному житті?

 

Title

 

- Він є певним модератором між Папою і Східними Католицькими церквами. Східна конгрегація, яку очолює префект, якраз і є містком поєднання між Папою і Східними Католицькими церквами. Папа не має можливості бути в курсі всього, що відбувається в усіх двадцяти церквах, і ця конгрегація допомагає йому орієнтуватися в тому, що відбувається, і він несе відповідальність за те, що діється в Східних Католицьких церквах.

Title Title

 

- Чи були ви знайомі з кардиналом раніше?

- Він декілька разів був в Україні. Ми зустрічалися, коли я був настоятелем монастиря в Святоуспенській Унівській лаврі. Леонардо Сандрі тоді відвідував монастир і відтоді пам'ятає мене. Також будучи помічником у Львові, я часто приїздив до Рима. Світ дуже тісний - де є монастир, де є Львів, де є Чикаго?..

 

- Щиро дякую, владико, за розмову, а також за вашу місію у відродженні святині духовного життя українського Чикаго - Катедрального собору святого Миколая.

Окрема подяка управі Українського Інституту модерного мистецтва за чудово організоване прийняття українською громадою Чикаго кардинала Леонардо Сандрі.

Світлини отця Романа Бoбесюка
та автора

 

Ювілей парафії Української Православної Церкви Святої Трійці

Концерт музики М. Скорика та Б. Фільц у Самборі

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com