rss
10/17/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#362

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Поради фахівців \ Спеціальності, яким пророкують поступове відмирання, та українські реалії

Розвиток технологій накладає свій відбиток практично на всі сфери нашого життя. Актуальним це твердження є і для ринку праці.

 

Раніше ми вже писали про те, що через 5 років зможемо побачити зміну понад 35% робочих навичок, наявних у сучасних людей. Звичайно, що самими тільки навичками прийдешні зміни не обмежаться: ми будемо спостерігати, як професії з'являються та зникають з ринку праці. Які ж з них під загрозою? Особливо це питання актуальне для абітурієнтів - 10 липня розпочнеться вступна кампанія до вишів.

Hh.ua|grc проаналізував, як змінився попит з боку українських роботодавців на представників спеціальностей, яким пророкують поступове відмирання.

Одним з головних трендів майбутнього чи навіть теперішнього часу вважається автоматизація. Спеціальне обладнання та програмне забезпечення здатні як оптимізувати бізнес-процеси і підвищити ефективність, так і призвести до масової ліквідації робочих місць. Наприклад, нещодавно сінгапурський Esquire випустив журнал, написаний AI-ботом. За словами головного редактора видання Нормана Тана (Norman Tan), загалом, бот має бути більш об'єктивним, ніж реальний журналіст. Згідно з доповіддю «Майбутнє робочих місць», яку було оприлюднено в рамках Всесвітнього економічного форуму, в майбутньому проблеми з працевлаштуванням можуть чекати на бухгалтерів, адміністративних та виконавчих секретарів, поштарів, фінансових аналітиків, касирів, механіків, заводських робітників, водіїв автомобілів, фургонів, менеджерів з туризму, інсталяторів електроніки, адвокатів, банківських службовців та ін.

Проте, ми розуміємо, що світові тренди не завжди можуть бути актуальними для наших українських реалій. Оперуймо цифрами. У середньому, за 2018 рік, порівняно з 2013 роком, кількість вакансій виросла майже на 70%. Проте, не всі сфери розвиваються рівномірно. Наприклад, у такій профсфері, як «Туризм та готельна-ресторанна сфера», пропозицій про роботу стало більше на 50%. Традиційні менеджери з туризму в зоні ризику, адже дедалі більшу популярність набувають системи Інтернет-бронювання квитків, готелів, електронні гіди, додатки та пристрої для синхронного перекладу. Проте й тут є певна зона для розвитку - розробка та просування індивідуалізованих турів і туристичних форматів відповідно до фізичної форми, вподобань та інтересів подорожуючого. Адже споживач майбутнього тяжітиме не лише до персоналізованих комунікацій, а й до таких же продуктів і послуг.

А от у таких профсферах, як «Інсталяція», «Робітничий персонал», «Адміністративний персонал», «Транспорт», динаміка зростання кількості пропозицій про роботу вища за середні показники. Хоча, за прогнозами, попит на таких фахівців має поступово знижуватись, наші реалії вносять свої корективи. Розгляньмо для прикладу профсферу «Транспорт». Загалом, її значення має зростати, адже людство стає дедалі більш мобільним. Паралельно з цим у ній мають активно впроваджуватись інтелектуальні системи для регулювання дорожнього руху, управління транспортними засобами та логістикою, а безпілотні автомобілі мають стати звичним явищем на дорогах. Проте в Україні зміни у цій галузі були досить незначними. Отже, одна частина тренда (зростання ролі транспортної галузі) для нас актуальна, а от інша - ні.

 

Джерело: «HeadHunter Україна»

 

Вибір є – обирай самостійно

Трамп: митниця дає добро...

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com