rss
01/27/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#368

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Повертайтесь до рідної школи, повертайтесь у будь-який час, не забуде вона вас ніколи, двері завжди відкриє для вас…

Ось і пролунав останній дзвоник для випускників школи українознавства ім. Василя Стуса в м. Чикаго. Саме у цей момент наші випускники, як ніколи, відчули, що школа українознавства - це їхня рідна домівка, адже тут вони виростали, дорослішали. Саме тут з несміливих маленьких пташенят вони перетворились на справжніх птахів, готових летіти, розправивши свої крила.

 

За традицією, святковий день розпочався із служби Божої в катедрі святого Миколая. Наші випускники, батьки, учні, вчителі отримали Боже благословення від о. Сергія Ковальчука та настоятеля церкви св. Володимира і Ольги крилошанина О. Кривокульського. Після служби Божої у школі відбулося свято Останнього дзвоника.

Title  Title

 

Випускники разом з учнями першого класу підготували святкову програму. Було прочитано привітання від голови шкільної Ради д-ра Юрія Гаєцького і педагогічного дорадника школи п. Романа Гірняка. Після цього директор школи п. Н. Пономарьова вручила дипломи про успішне закінчення школи українознавства випускникам. Варто зазначити, що десятикласники здавали випускні іспити з таких предметів, як історія України, література, українська мова, культура, географія, сучасна Україна. Позаяк наша школа є однією акредитованою школою у штаті Іллінойс, то ці дипломи, видані шкільною Радою при УККА, дадуть змогу нашим випускникам отримати додаткові кредити при вступі до коледжів та університетів. Пані Наталя також нагородила всіх випускників похвальними грамотами від посла України в США Валерія Чалого. Ці грамоти пан Валерій Чалий особисто передав директору школи, і вони були вручені випускникам під час конференції освітян шкіл українознавства в посольстві у Вашингтоні наприкінці травня.

За доброю традицією наші десятикласники подарували першокласникам чудові книжки від видавництва «Апріорі» і також отримали у подарунок чудові словники «Гарна мова - одним словом».

Title Title

 

А ввечері на затишному подвір'ї культурного осередку зібралося дуже багато людей: учні школи, вчителі, батьки і чимало гостей. Спеціально прикрашений святковий зал заворожував усіх присутніх. Бо саме тут відбувалась найочікуваніша подія року - випускний вечір. І ось до зали під звуки козацького маршу та оплески батьків, учителів, запрошених гостей зайшли випускники 2019 року: Бандрівська Зоряна, Боднар Олександр, Глущенко Катя, Лехман Андрій, Пилявська Вікторія, Музика Богдан, Рачкевич Аліса, Яхторович Матвій, Барна Мілана, Вильотник Марко, Коваленко Соломія, Масник Таня, Петрович Леона, Попович Діана, Чабан Анна. Їх і не впізнати в чарівних вишиваних сорочках та сукнях. Усі такі гарні, урочисто-святкові і водночас дорослі! Радість, гордість і сум одночасно переповнювали усіх нас від усвідомлення того, що діти вже виросли.

Title Title

 

З прощальним словом виступила директор школи Наталія Пономарьова. У своїй промові директор наголосила: «У школі ви отримали знання, розвинули творчі здібності, навчилися захищати свої погляди і переконання. Це - безцінне багатство, яке допоможе вам побороти всі життєві випробування і досягти великих успіхів. Час учнівства позаду, позаду уроки, іспити. Попереду - життя, в якому доведеться застосовувати отримані в школі знання. Та пам'ятайте, що все життя людини - це суцільне навчання. Бо як писав відомий американський учений українського походження Любомир Романків, що у будь-який момент ти можеш втратити все, що маєш, але ніхто не зможе забрати у тебе освіту. Тому насамперед треба досягати успіху в навчанні, тоді все інше прийде саме».

Згодом перейшли до вручення свідоцтв і цінних подарунків випускникам школи.

А вже самі випускники за давньою традицією передали «Свічечку освіти» своїм наступникам з 9-го класу.

Title Title

 

Продовжували лунати щирі, теплі слова вдячності та побажань від гостей, опікуна класу п. Люби Галатими та батьків. Після закінчення святкової частини розпочалась розважальна програма. Ось тут вже наші випускники продемонстрували свої таланти у співах і танцях. У виконанні гурту «Каскад» звучали відомі українські пісні. Діти залюбки йшли до танцю зі своїми батьками і вчителями. Свято випускного вечора було наповнено атмосферою тепла та позитивних емоцій.

 

Title
 

 

Водночас, хотілось би висловити особливі слова подяки громадським організаціям за грошові дарунки для наших випускників і датки на розвиток школи. А це, насамперед, Українській Кредитній спілці «Самопоміч», Фундації «Спадщина», а також Українському Народному Союзу (UNA). Щиро дякуємо їм за їхню жертовність на благо наших учнів і за підтримку української освіти в США, а також Посольству України в США в особі Валерія Чалого за почесні грамоти, якими були нагороджені випускники нашої школи.

У добру путь, любі наші випускники! Нехай вам щастить...

Бісерна терапія

Клуб драми Академії святого Юра – прем’єра казки «Баба Яга»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com