rss
08/05/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Бісерна терапія

Терапією без ліків можна назвати один із найцікавіших видів мистецтва - бісеронанизування. Мої колеги по мистецтву, члени Bead Art Studio при Українському Інституті модерного мистецтва (Чикаго), жартома кажуть, що «бісероманія» - майже невиліковна «хвороба».

 

Захоплена цим видом мистецтва людина за інерцією шукає зустрічей та знайомств з подібними собі, відвідує і стає учасником різноманітних виставок, де відбувається процес збагачення знаннями, обміну досвідом та народження нових ідей.

Title  Title
 Презентація українського народного мистецтва
на Bead & Button Show-2014
 Bead & Button Show

 

Щоразу після виснажливого трудового дня сідаю за свій творчий столик, доторкаюся до маленьких різнокольорових кораликів, і втома плавно покидає тіло, а кожна його клітинка наповнюється солодким спокоєм. Один за одним нанизую на голку дрібнюсінькі коралики, і з плином часу вимережується ювелірно витончена орнаментальна стрічка. Експериментальний підбір кольорів та відтінків, гра світла і тіні вприскують у виткане полотно потік позитивної енергії, і воно оживає, веселковими барвами виблискує на сонці. Саме в такому настрої - в переплетенні почуттів позитиву, любові, творчого спокою - народжуються правдиві прикраси-обереги...

У дитинстві захоплювалась малюванням, орнаментальним багатством стародавньої вишивки, подобалося бавитись із глиною, що, зрештою, привело мене до Чернівецького індустріального технікуму на факультет «Технологія кераміки». Стажування проходила на одному з підприємств з виготовлення фарфоро-фаянсових виробів, де оволоділа навиками ручного розпису фарфоро-фаянсового посуду. Далі - навчання на загально-технічному факультеті Чернівецького державного університету.

Title Title
 Ukrainian People Fashion Show-2018 Ukrainian People Fashion Show-2018
(співпраця з дизайнером одягу Наталією Гергелюк)

 

В основі курсових і дипломних робіт в обох навчальних закладах було креслення, створення складних схем, у результаті чого навчилася орієнтуватися у віртуальних площинних та об'ємних просторах. Після навчання набуті навики відшліфовувались у конструкторському бюро одного з Чернівецьких підприємств, де працювала на посаді інженера-конструктора. Паралельно всі ці роки поповнювала колекцію фрагментів стародавнього вишивкового орнаменту та елементів народної ноші.

І ось таким технічно-мистецьким коктейлем з відчутною перевагою мистецької складової роками наповнювалась моя душа. Рухаючись життєвими манівцями, маючи два заняття: одне для заробітку на хліб насущний, інше - для задоволення душевної потреби, шукала себе.

Потяг до народного мистецтва спонукав до поглибленого вивчення традицій та мистецької спадщини Буковини, в результаті чого вийшли у світ три книги-альбоми.

У вільний від основної роботи час малювалося, вишивалося, писалося, але цілковитого задоволення не було, допоки не натрапила на стародавні буковинські ґердани в одному з чернівецьких музеїв.

Title  Title
 Гердан-краватка. Авторська робота
Настасії Марусик

 Гердан Павичі.
Авторська робота Настасії Марусик

 

Відтоді я зрозуміла, що знайшла свою стежку в мистецькій царині, адже в бісеронанизуванні є можливість поєднати традиційний орнамент та мозаїку.

Бісер є дуже давнім і, водночас, сучасним матеріалом для творчості. Сучасні технології дають можливість виробляти бісер широкої кольорової гами, різноманітних форм та розміру. Також існує багато допоміжного матеріалу, що розширює можливості для дизайнера. Я стараюсь відвідувати мистецькі ярмарки, де продаються різноманітні види матеріалу для створення прикрас. Також є можливість знаходити якісь цікаві елементи старої біжутерії на аукціонах, в антикварних крамничках, на так званих «блошиних ринках».

Щороку в містечку Мілуоке (Milwaukee), штат Вісконсин, відбувається найпрестижніше у світі шоу (Bead & Button Show), куди з'їжджаються представники багатьох країн світу.

Тут можна не тільки придбати ексклюзивний матеріал для роботи, а й ознайомитися з кращими роботами світових дизайнерів. До речі, у 2014 році мистецька студія (Bead Art Studio) при Українському Інституті модерного мистецтва, якою я маю за честь керувати, презентувала на цій виставці стародавні буковинські ґердани, відтворені членами студії. Наш павільйон привертав надмірну увагу відвідувачів.

TitleTitle
 Дизайнерські яйця-плетінки. Автор Настасія Марусик Комплект прикрас Писанка. Авторська робота
Настасії Марусик

 

Особливе зацікавлення демонстрували американці. Це пояснюється схожістю орнаментів Західної України та індіанців Америки.

В основі моїх творчих робіт закладено традиційний орнамент. На сьогодні працюю в двох напрямках - відродження старовинних зразків та створення авторських робіт, поєднуючи традиції і сучасність.

Розробляю схеми за зразками старовинних сорочок, килимів. Також пробую у своїх дизайнах втілювати ідеї з картин відомих художників зі світовим ім'ям. Кожен проект виношується в уяві, і тоді, коли робота «вистоїться», відшліфується - іде процес народження. Не люблю працювати на замовлення, оскільки замовлення «прив'язує» до часових термінів, до повторювання, до смаків замовника.

У 2017 та 2018 роках мала можливість цікавої співпраці з дизайнерами одягу Галиною Хостетлер (бренд «Zelenco») та Наталією Гергелюк (бренд «Gaptuvalnyа»). Покази відбулися в Чикаго на престижному шоу «Ukrainian People Fashion Show». Як дизайнер бісерних прикрас була учасницею показу, організованого однією з околиць Союзу Українок Америки.

Користуючись нагодою, хочу запросити шанувальників мистецтва бісеронанизування на свою ювілейну персональну виставку, відкриття якої відбудеться:

20 вересня у Чернівецькому художньому музеї.

10 жовтня у виставковій залі Національної спілки майстрів народного мистецтва України (м. Київ).

22 листопада в Українському Інституті модерного мистецтва (Чикаго).

До зустрічі!

Повертайтесь до рідної школи, повертайтесь у будь-який час, не забуде вона вас ніколи, двері завжди відкриє для вас…

Клуб драми Академії святого Юра – прем’єра казки «Баба Яга»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com