rss
07/09/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Чоловіча сторінка \ Як вибрати одяг у період військових конфліктів і техногенних катастроф

Як одягнутися мирній людині, коли в її місті тривають бойові дії? Якщо ви раптом опинилися всередині дії військового конфлікту, то основне правило в одязі - він має бути простим і непомітним.

 

Думка ця народилася тому, що камуфляжний одяг на мирній людині у місті, де тривають військові дії, стає не зовсім прийнятним. А весь одяг, який належить до стилю «мілітарі», дуже нагадує армійські зразки.

Отже, коли йдеться про всілякі види армійських курток, штанів і взуття з високими берцями, ви автоматично потрапляєте у розряд однієї з протиборчих сторін, навіть якщо при вас немає зброї. Все це призведе до того, що противник, який зустрів людину, котра йде в армійському або схожому на нього одязі, розглядатиме її як потенційну загрозу.

Виходячи з цього, ми повинні усвідомлювати, що одяг має бути простим, непримітним, не вирізнятися своєю дорожнечею, бути мішкуватим і, за можливості, мати великі кишені.

Якщо, наприклад, голодний, трохи брудний і пригнічений через військові дії мирний місцевий мешканець викликає в агресорів незначний інтерес, то багато й яскраво одягнена людина, а тим більше, в камуфляжному одязі, асоціюється з противником і привертає до себе зайву увагу. Звичайно, немає жодної гарантії, що звичайний цивільний одяг вбереже вас від випадкової кулі, уламків або особистого огляду, але те, що ваша особистість вийде за рамки пріоритетних цілей, буде важливим фактором у справі виживання під час військового конфлікту.

Нижче ми розглянемо приклади найкращого одягу для мирного цивільного населення в період проведення на території вашого проживання військових дій. Треба зауважити, що описані нижче рекомендації стосуються як чоловічої, так і жіночої частини мирного населення.

Взуття

 

За великим рахунком, підійде будь-яке міцне і зручне взуття не армійського зразка. Будь-які черевики або кросівки непомітних і неяскравих кольорів. За рівнем забруднення взуття можна з'ясувати, як довго людина перебувала поза домівкою, тому за взуттям необхідно слідкувати за будь-яких умовах. Якщо ж на вас - взуття армійського зразка, то зробіть усе можливе, щоб воно перестало виглядати як військове. Наприклад, розправте широкі штанини поверх своїх армійських черевиків.

Штани

 

Згодяться всі види джинсів, а також будь-які інші міцні непомітні і щільні штани, що не утруднюють рух під час бігу, ходьби і подолання різних міських перешкод. Усі документи і цінні речі необхідно зберігати саме у штанах, в кишенях, що надійно закриваються. Навіть якщо ви втратите свій наплічник, куртку і навіть взуття, то в останню чергу на людині залишаються саме штани.

Пояс для штанів бажано мати такий, який швидко можна зняти, з необмеженим регулюванням затягування. Подібні ремені, зазвичай, виконані у вигляді пласкої плетеної смужки зі синтетичного волокна з наскрізною пряжкою, яка фіксується на ремені за рахунок зворотного натягування. Такі види ременів корисні і тим, що у випадку поранення їх можна ефективно застосовувати як джут, що зупиняє кров.

Верхній одяг

 

У виборі такого верхнього одягу як куртка, пріоритет повинен бути наданий досить вільному і мішкуватому покрою, який зможе приховати й обмежити доступ до силуету вашого тіла. Так само важливою деталлю куртки є наявність капюшона. Він не тільки допоможе захиститися від негоди, але і за необхідності приховає ваше обличчя. Як зовнішні, так і внутрішні кишені на куртці повинні бути великими і широкими. Це зумовлено тим, що саме в них мають бути сховані предмети першої необхідності. Цими предметами, насамперед, є ліки, перев'язувальні засоби, предмети гігієни, пристрої зв'язку і т. д. Навіть якщо на вулиці порівняно тепло, то все одно беріть зі собою верхній одяг, оскільки невідомо, куди ви можете потрапити.

Головний убір

 

Краще вибрати щось суто цивільне, наприклад, бейсболку або в'язану шапку у світло-сірих, оливкових і кремових відтінках. Головні убори темних, а особливо чорних і яскравих кольорів, краще взагалі не носити, адже вони - дуже помітні практично на будь-якому фоні. Голова - це найупізнаваніша і найуразливіша частина тіла людини, яка дуже добре демаскує її силует, тому її треба всіляко розмивати, зокрема, застосовуючи широкий капюшон куртки.

Окремо треба згадати про такі додаткові види одягу, як шалик або «бандана». Їх можна використовувати не тільки як додатковий засіб для захисту дихальних шляхів від пилу (у змоченому вигляді - як фільтр від диму), але і як альтернативну заміну для перев'язувальних засобів, що в умовах воєнного конфлікту буде зовсім не зайвим.

Рукавички

 

В умовах перебування у зоні військового конфлікту, можливо, вам доведеться пробиратися через напівзруйновані будівлі, завали або перелазити через різні інженерні перешкоди. Також є ймовірність, що вам доведеться брати участь у відновлюваних або рятувальних роботах. У всіх цих випадках захист рук є найважливішим фактором збереження вашої працездатності. Будь-яка, навіть дрібна травма рук, а особливо долонь і пальців, знизить ваші шанси на виживання. Тому свої руки завжди треба 3берегти від серйозних травм, бруду, порізів і навіть незначних подряпин.

Можна надати перевагу звичайним шкіряним рукавичкам або ж рукавичкам для садово-городніх робіт із прогумованою основою, які продаються в будь-якому будівельному або господарському магазині. Їхні очевидні переваги - це порівняна дешевизна, простота і практичність у застосуванні.

Перенесення речей

 

Якщо вам потрібний додатковий засіб для перенесення речей, то найоптимальнішим варіантом для цих цілей буде невеликий міський наплічник об'ємом 25-35 літрів. При виборі наплічника намагайтеся підібрати не дуже яскраві і не дуже темні кольори. На відміну від усіляких сумок і баулів, наплічник забезпечить вам не тільки додатковий захист спини, але і порівняну свободу ваших рук.

Наостанок

 

Намагайтеся за можливості уникати в одязі темних і чорних кольорів, оскільки і в міських умовах, і на пересіченій місцевості темний одяг добре демаскує силует людини. Надавайте перевагу оливковим, кремовим, коричневим, джинсовим і сірим тонам. Також не варто вибирати надто світлий або яскравий одяг, оскільки він дуже швидко забрудниться і приверне до вас додаткову увагу.

При виборі одягу надавайте перевагу щільним тканинам з натуральних волокон, які за своїми властивостями наближаються до брезенту або парусини. Пам'ятайте, що захист від вітру і вологи також є важливим фактором при виборі верхнього одягу.

Можливо, ви потрапите в такі умови, коли вам потрібно буде спати у верхньому одязі. Тому намагайтеся вибирати для себе такий одяг, який не мнеться. За можливості намагайтеся мати чистий і охайний зовнішній вигляд. Це допоможе вам не привертати до себе зайвої уваги. Постарайтесь мати при собі хоча б один комплект чистої натільної білизни і хоча б одну пару сухих шкарпеток, які можна тримати в одній з кишень верхнього одягу.

Як додатковий утеплюючий пласт, наприклад, у міжсезоння, краще використовувати спортивний костюм. Він допоможе захистити тіло від перепадів температур, а також є досить пристойним верхнім одягом.

При наявності наплічника подбайте про легке змінне взуття, яке можна буде використовувати, наприклад, у приміщенні або під час просушування основного.

Камуфляж

 

Також варто згадати ту обставину, що камуфляжна форма у багатьох випадках відіграє важливу, а іноді й першорядну роль, тому недооцінювати переваги камуфляжу ніяк не можна. Вибір того чи іншого одягу залежить від тих умов, які є у конкретний момент збройного конфлікту, незалежно від того, чи йдеться про окупаційне протистояння, громадянську або ж партизанську війну.

Якщо основна частина людей, що протистоїть окупаційним силам, одягнена в камуфляжний одяг, то ваш вибір повинен схилятися в бік захисного камуфляжу з обов'язковими розпізнавальними маркерами вашої приналежності до сил опору. Одноманітний камуфляжний одяг, навіть якщо він - різного забарвлення і виду, дисциплінує і згуртовує людей. Камуфляж ніби знеособлює індивідуальність людини, роблячи її частиною загальної єдиної системи, спрямованої на протистояння з ворогом.

Якщо, до прикладу, на місто напали раптово, й основна частина населення перебуває або залишає його в цивільному одязі, то і вам треба вибрати саме його, щоб не вирізнятися з основної маси і не привертати до себе зайвої уваги з боку ворога.

Присвячується всім тим, хто сьогодні бореться зі злом, заради добра і миру!

 

Матеріал підготований і перероблений на основі публікації з більш раннього джерела, при безпосередній участі і сприянні мого хорошого друга, а також виходячи з особистого досвіду.

 

Автор: Артемій Горов

Джерело: «Асоціація власників зброї»

Як визначити час до заходу сонця за допомогою пальців руки

Про турнірні та тренувальні ножі

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com