rss
06/03/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Берегиня \ Ірина Масленікова: «Якщо ти бачиш, що маєш ресурси для чогось, обов’язково це роби»

Ірина Масленікова - засновниця у Facebook груп «Страви файних господинь», «Рецепти файних господинь», «Файні продукти» та групи з проведення кулінарних майстер-класів, мама чотирьох дітей, організаторка десятків кулінарних фестивалів та благочинних заходів, розповіла про свою роботу, поклик душі та правильну мотивацію.

 

- Ірино, нещодавно відбувся масштабний кулінарний івент Fine Food, організований вами. Все вдалося?

- На щастя, так. Я заходом дуже задоволена. Про Fine Food маємо лише позитивні відгуки, і нас це дуже тішить. Чесно кажучи, ми прогнозували високе відвідування нашої події, але всі сподівання перевершили наші очікування. Ми навіть хвилювалися, адже не всім вдалося продегустувати страви, представлені нашими господинями. Вже десь на екваторі ярмарку частина учасників розпродали всю свою продукцію. Така ситуація виникла тому, що господині, здебільшого, працюють поодинці і мають обмежені ресурси, а також майже в усіх є маленькі дітки. Усі готували фактично в останню ніч. Тобто, є певні моменти, які ми будемо враховувати у подальшому. Насамперед, проситимемо учасників більше готувати.

Title Title 
 Fine Food Дружна команда Fine Food

 

- Ще мені пригадалася ваша Спартакіада - фестиваль торта «Спартак».

- Як адмін я відслідковую в групі цифри різних значень. Мені завжди цікаво, як змінюються співвідношення чогось. У нас, до речі, дуже змінилось співвідношення чоловіків та жінок останнім часом. Чоловіків було 2-3 відсотки, а зараз майже 20. Цікаво дивитись, як змінюється мода на торти, на топери, печиво. «Спартак» - це, взагалі, якийсь фурор, який зчинила одна з господинь (Марія Стахів), запропонувавши цей торт із неймовірною кількістю коржів. Дівчата почали вдосконалюватися, експериментувати з коржами, кремами. Охочі придбати супер-«Спартак» записувались у черги. От я й влаштувала Спартакіаду - господині представляли «Спартачки», а відвідувачі могли продегустувати і визначитись зі своїм фаворитом. Через певний час я зрозуміла, що можна навчити цьому інших, і зробила майстер-клас зі «Спартака» на 50 коржів та записала ролик. Коли ми це організовували, то рахували вартість продуктів, час, потрачений на приготування. Той рецепт, який ми робили, складніший. Ми брали дорогі інгредієнти: маракуйю, вершки, якісне какао, масло, кукурудзяний крохмаль. Тож, за собівартістю він дуже дорогий, і приготувати такий торт - шалена праця.

Title Title 
 Ірина Лаушник. Торти Cotton Candy

 

- Крім розважальних і пізнавальних подій, ви часто влаштовуєте й благочинні заходи. Це - філософія життя, чи ви таким чином згуртовуєте групу?

- Щодо благодійних заходів, я можу сказати однозначно, що люди значно активніше на це реагують, ніж на комерційні акції. Мені це дуже тішить. Я відчуваю в цьому якусь містичну річ, відчуваю своє покликання. Ретельно вибираю, кому допомагати, і лише тоді виставляю оголошення. Це - не піар-хід для того, щоб об'єднати групу, підвищити її активність. Це - поклик душі. До того часу, коли я створила «Страви файних господинь», у мене був дуже важкий період у житті. Мій старший син мав лейкемію. Ми пройшли успішно лікування, після того в мене народилося ще троє дітей. Я дуже вдячна Богові і хочу віддячити за те, що я отримала, і мені вдається. Тобто, якщо ти бачиш, що маєш ресурси для чогось, обов'язково треба це робити. Я не вважаю себе благодійником. У мене немає фінансової можливості допомагати потребуючим, але я знаю, що можу організувати людей для доброї справи. По-іншому я не можу. Маю відчуття, що недаремно проживаю своє життя. Це є прикладом для моїх дітей, яких я також заохочую до добрих вчинків. На наші благодійні акції усі завжди приходять зі своїми дітками. У нас - сімейна аура, а це дуже об'єднує. Не обов'язково щось приносити, пекти, бути волонтером, достатньо просто бути присутнім.

- Скажіть, Ірино, ви взагалі хоч колись відпочиваєте?))))

- Я не виснажуюсь через фізичну працю, а емоційно вигораю. Якщо в мене вдома всі здорові, то я неймовірно працездатна. Навіть деколи себе зупиняю, бо розумію, що перевантажую учасників. Вони аж починають плутатись в моїх ідеях: де благодійний захід, де наша корпоративна зустріч. Потрібно жити своєю роботою, отримувати задоволення, і більше нічого не треба. Я цілковито щаслива, бо займаюсь тим, що є потрібним і корисним для людей.

Title Title 
 Юрій Басенко. «Моцне м’ясо» Солодощі Ірини Бобрович

 

- Групи «Рецепти файних господинь» - це логічне продовження, як і «Файні продукти»?

- Так, звичайно. Я вимушена була зробити «Рецепти», бо бачила, що люди хочуть обговорювати нюанси приготування різних страв. У принципі, це не було важко. Десь впродовж року спільнота була не вельми численна, а потім відбувся різкий підйом - впродовж року додалось майже 100 000 учасників. Зараз «Рецепти файних господинь» - дуже активна група, вона працює також за певними правилами. І ще маю сторінку майстер-класів. Там дівчата діляться анонсами майстер-класів, викладаємо звіти. Це такий навчальний напрямок.

- Що має найбільший попит у «Стравах файних господинь»?

- Однозначно, це торти - найпопулярніший товар, тематичні торти, десерти для кенді-барів. Замовлення є практично на всі свята. Наступна позиція - їжа на кожен день, традиційні страви: вареники, голубці, пельмені. Домашні якісні напівфабрикати, які можна заморожувати. І треті за популярністю - різні делікатеси.

Title Title 
 Кондитерська студія Софії Юзефів BD JO

 

- Ви особисто часто замовляєте страви у своїх господинь?

- Деколи замовляю. Дуже зручно мати все під рукою, я знаю, в кого якісні продукти, хто які акценти робить на смакових властивостях. У мене велика сім'я, і це максимально зручно, коли ти отримуєш якісний продукт, зовсім не витрачаючи сил та часу. Беру часто суші, цікавлюся різними рецептами.

- Фактично ви працевлаштували багатьох людей. Як це вплинуло на їхнє життя?

- Багато хто визнає, що в них відбулись позитивні зміни, відколи почали працювати в нашій групі. Бувало й таке, що особисте життя налагоджувалось. Чоловік мав претензії до готування дружини, а тут з'явилась можливість замовити все, що душа бажає. Знаю випадки, коли дівчата розповідали, що не мали змоги повести дітей на розваги до цієї роботи. Це приємно і дуже мотивує. Я відчуваю, що можу перевернути гори. Часто люди бувають невпевненими, і їм потрібно просто, щоб хтось сказав, що в них все вийде. Мені навіть деколи страшно від того, що не всі можуть використати свій шанс. Це - важка праця, і щоб чогось досягнути, отримати прибуток і визнання серед замовників, треба у буквальному значенні гарувати.

- Зважаючи, що в нас суцільний культ їжі, то у ФБ-спільнотах ви - поза конкуренцією.

- Львів - місто гурманів. Тут усе підлаштоване під туристів, і всі хочуть чимось здивувати, часто відбуваються різноманітні фестивалі їжі. Мешканці до цього звикли, і планка кулінарного мистецтва дуже висока. Навіть якщо подивитись, як готували три роки тому і як готують зараз, то це просто небо і земля. Настільки страви стали якіснішими у плані техніки приготування, а, особливо, декору. Це - просто шалений злет. Щодо конкурентів, то не можу сказати так категорично, бо давно хотіли багато що в мене запозичити, часто бувало, що копіювали мої правила, крадучи таким чином мою інтелектуальну власність.

 

Ірина Масленікова: «Основне для господині – не здаватися, адже репутацію можна зробити і на одній страві»

Купи сумку, випий кави – і врятуй комусь життя

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com