rss
05/27/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Діаспора \ У Вашингтоні обговорили, як зберегти українську освіту в США

Як зробити так, щоб українська мова, культура й традиції збереглися для наступних поколінь української громади Америки?

 

Про це йшлося на Першій щорічній конференції українських освітян США, яка відбулася в п'ятницю в Посольстві України в Вашингтоні, де побував власний кореспондент Укрінформу.

Title  Title

 

Подібний форум проводиться в Сполучених Штатах уперше за понад 70 років - з часів заснування Шкільної Ради при Українському Конгресовому Комітеті Америки (УККА). Нині Рада об'єднує більше, ніж сорок українських шкіл. Американські учасники конференції обговорили проблеми освіти та поспілкувалися з представниками української влади, зокрема, заслухали звернення Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

Як розповіла в коментарі агентству один з організаторів конференції, дружина посла України в США доктор Людмила Мазука, ідея встановити прямий діалог освітян Америки, Посольства і влади в Україні визрівала довгий час.

«Зі самого початку нашої каденції у мене виникла ідея зустрітися з учителями, директорами українських суботніх і недільних шкіл та організувати підтримку їх зусиль з боку України. Ми відвідали українські громади в понад 20-ти штатах, не ігнорували жодної зустрічі, намагалися почути всі їхні потреби», - зауважила вона.

Title Title
 Михайло Савків
 Людмила Мазука та Юрій Гаєцький

 

Коли вже визріло конкретне бачення проблем, у жовтні минулого року в Посольстві у Вашингтоні відбулася зустріч із членами Шкільної Ради при УККА, де і народилася ідея провести таку конференцію.

Чому це важливо? З часів заснування Шкільної Ради українська громада на місцях самотужки намагалася зберегти свою ідентичність у тих сім'ях, які колись були вимушені іммігрувати до США, передусім, серед молоді, яка була народжена вже в Америці.

За словами віце-президента УККА, директора Української інформаційної служби Михайла Савківа, цей процес можна навіть поділити на історичні етапи. «Ми пройшли через різні часи - від створення УККА в 1940 році, Другої світової війни, Холодної війни, відновлення Незалежності України - до зближення нашої громади з Україною», - зауважив Савків. Тож, за його словами, головна ідея освітніх зусиль полягала в тому, що наступні покоління є ґрунтом для майбутньої ідентичності української громади в Америці.

На конференцію прибув і 78-річний голова Шкільної Ради при УККА доктор Юрій Гаєцький. Він ще в 1979 році очолив школу українознавства в Чикаго, працював в Українському науковому інституті при Гарварді, викладав у Римі, є професором Києво-Могилянської академії та з 2003 року перебуває в керівництві Шкільної Ради.

«Якщо ми віримо, якщо ми є християнами, то усвідомлюємо, що маємо за собою силу. З одного боку, ми маємо завдання, щоби дітям передавати любов до України разом з любов'ю до українських дисциплін, це є українознавство і українолюбство. З іншого боку, ми знаємо, що за нами є правда, і ми не падаємо духом», - зауважив професор.

Title  Title
  Юрій Гаєцький

 

Як підкреслив у коментарі Укрінформу Посол України в США Валерій Чалий, зусилля шкіл українознавства в Америці є, водночас, елементом стратегічного партнерства України і Сполучених Штатів.

«Важлива взаємодія не тільки в політичній, економічній, енергетичній площині, сфері безпеки, але й на рівні міжлюдських контактів. Велику роль у цьому відіграють українці США, й очевидно, що перша конференція українських освітян Америки дасть можливість скоординувати ці зусилля», - підкреслив дипломат.

Він зауважив, що на часі - виховання нового покоління. «Розгалужена мережа українських шкіл Америки дає можливість у різних штатах підтримувати й ініціативи України, і виховувати молодь», - зазначив посол.

Він також висловив сподівання, що в майбутньому американські українці обійматимуть високі посади навіть у Конгресі США, як зараз вони присутні в американських виконавчих структурах. Адже базові речі для розвитку стратегічного партнерства - це спільні цінності, - підкреслив Валерій Чалий.

За підсумками роботи першої конференції її учасники прийняли Ухвалу, націлену, зокрема, на закріплення взаємодії Шкільної Ради при УККА з українським Міносвіти, науковими та навчальними установами України. Крім того, українські освітяни Америки домовилися створити платформу для обміну інформацією між собою, а також колегами з України. І, що не менш важливо, - попрацювати разом над адаптацією підручників для маленьких українців у США.

Автор: Ярослав Довгопол, Вашингтон

Джерело: «Укрінформ»

«Я – українець. Оце і вся моя автобіографія!»

Святкування 65-рiччя Української Православної Церкви св. Юрія Переможця

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com