rss
02/22/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Події в Україні \ Цьогоріч Порошенко заробив 16 мільйонів гривень

Цьогоріч Порошенко заробив 16 мільйонів гривень

 

Колишній президент України Петро Порошенко подав декларацію у зв'язку зі звільненням з посади за період з 1 січня до 20 травня 2019 року.

Відповідний документ опубліковано в Єдиному державному реєстрі декларацій.

За цей період Порошенко отримав доходи у розмірі приблизно 16 млн гривень.

Зокрема, 1 млн 752 тис. 392 гривень компенсації за завдану моральну шкоду Порошенко отримав від корпорації Бі-Бі-Сі.

Зарплата президента була нарахована у розмірі 128 545 гривень.

Майже 9,5 млн грн. склали проценти від депозиту в Міжнародному інвестиційному банку. Також Порошенко отримав погашення за придбаними ним минулого року облігаціями державної позики.

Водночас, головною статтею видатків у період з 1 січня до 20 травня 2019 року стали перерахування у виборчий фонд кандидата у президенти Порошенка. «Фінансування передвиборчої кампанії Петра Порошенка було здійснено за власні кошти кандидата, що є прикладом абсолютно прозорого та чесного фінансування витрат на вибори», - підкреслили в прес-службі Порошенка.

Також у прес-службі нагадали, що згідно з нещодавно оприлюдненими даними міжнародного світового агентства Bloomberg, за час президентства Порошенко втратив статус мільярдера, який мав до обрання. Відповідно до індексу Bloomberg Billionaires, чистий капітал Порошенка знизився за цей час майже на 40%.

 

Аллеров вийшов зі СІЗО під заставу 4,8 млн гривень

 

Колишній командувач Національною гвардією Юрій Аллеров вийшов з-під варти після внесення за нього застави в розмірі 4,8 млн гривень. Про це повідомив співробітник СІЗО.

Зазначено, що Аллерова випустили 20 травня. Заставу за нього було внесено ще 17 травня ввечері, але вихідні підозрюваний провів у слідчому ізоляторі.

Нагадаємо, 14 травня Національне антикорупційне бюро затримало колишнього командувача Національної гвардії Юрія Аллерова. Його звинуватили в махінаціях з нерухомістю для військових: за даними НАБУ і САП, він обміняв квартири в будинку в центрі Києва на вулиці Коновальця на квартири на околиці, на Бориспільській, різниця У справі Аллерова також в ціні становила понад 81 млн гривень.

 під заставу відпустили двох підозрюваних: експерта-оцінювача Алісу Гринчук із заставою 1,5 мільйона гривень і гендиректора «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороду - за 2 млн грн.

 

Місія МВФ почала роботу в Україні

 

Місія Міжнародного валютного фонду 21 травня в Україні розпочала свою роботу.

Про це Укрінформу повідомили у Представництві МВФ в Україні.

«Експерти МВФ розпочали роботу в Україні», - зазначили у Представництві МВФ в Україні.

Як відомо, місія МВФ перебуватиме в Україні 2 тижні. Протягом цього періоду представники фонду планують провести низку зустрічей з українськими урядовцями.

За підсумками роботи місії мають ухвалити рішення про готовність України до отримання нового траншу у розмірі 1,3 мільярда доларів.

Програма stand-by була затверджено 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR 2,8 млрд або близько 3,9 млрд дол. При цьому SDR 1 млрд (близько 1,4 млрд дол.) надано одразу, тоді як решту коштів має бути надано за підсумками піврічних переглядів програми в 2019 році.

 

Зеленський і Коболєв обговорили з міністром енергетики США перспективи постачань зрідженого газу

 

Президент Володимир Зеленський і голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв 20 травня обговорювали з міністром енергетики США Ріком Перрі перспективи постачань в Україну американського скрапленого газу (LNG).

Про це йдеться на сайті «Нафтогазу».

«Окрему увагу під час зустрічі було приділено шляхам підготовки України до проходження наступного осінньо-зимового опалювального сезону, фінансування і розвитку достатніх запасів газу в підземних сховищах. Також предметом обговорення став проект створення стійкого шляху імпорту зрідженого природного газу (LNG) через регазифікаційний термінал у Польщі в Україну», - повідомила прес-служба компанії.

Зараз Україна імпортує трубопровідний газ з Європи, оскільки постачання газу з Росії були зупинені з 25 листопада 2015 року. Зі Словаччини в 2018 році було імпортовано 6 461,6 млн куб. м, з Угорщини - 3 433,9 млн куб. м, з Польщі - 695,1 млн куб. м.

Нагадаємо, на початку травня Коболєв заявив, що Україна близька до підписання угоди про постачання газу зі США.

Америка останнім часом стала одним із ключових постачальників LNG в Європу. За останній рік постачання скрапленого газу зі США в Європу збільшилися на десятки відсотків. Для порівняння: в січні 2019-го країни Євросоюзу імпортували зі США 1,3 млрд кубометрів СПГ, тоді як у січні 2018 року постачання становили всього 102 млн кубометрів.

Частка американського СПГ в імпорті ЄС з початку 2019 року становила 12,6%. Зараз США - третій за величиною постачальник скрапленого природного газу в Євросоюз.

 

Україна внесла зміни до угоди про вільну торгівлю з Грузією

 

Україна внесла зміни до Угоди про вільну торгівлю з Грузією, які дозволять країнам використовувати ідентичні правила походження товарів у двосторонній торгівлі та застосовувати положення Конвенції Пан-Євро-Мед.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

«21 травня перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів та міністр економіки Грузії Натела Турнава підписали Протокол, яким внесли зміни до Угоди між урядом України та урядом Республіки Грузія про вільну торгівлю. Зміни до Угоди дозволять Україні та Грузії використовувати ідентичні правила походження товарів у двосторонній торгівлі та застосовувати положення Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед), зокрема, ефект діагональної кумуляції. Як відомо, з 1 січня 2019 року Україна почала застосовувати положення Конвенції Пан-Євро-Мед в торгівлі з ЄС», - йдеться в повідомленні.

Як зазначив Кубів, зміни до Угоди про вільну торгівлю з Грузією дозволять створити перший діючий трикутник діагональної кумуляції ЄС - Україна - Грузія.

«На практиці це означає, що українські виробники зможуть імпортувати сировину та комплектуючі з Грузії, переробляти їх в Україні та експортувати, наприклад, до Німеччини з українськими сертифікатами походження з нульовою або пільговою ставкою мита. Пан-Євро-Мед - один з інструментів для зміни акцентів міжнародної торгівлі з експорту, здебільшого, сировини на експорт більш високотехнологічної продукції з доданою вартістю, яка формується в Україні», - зауважив віце-прем'єр.

Зміни до Угоди про вільну торгівлю набудуть чинності після ратифікації парламентами обох країн.

Як відомо, режим вільної торгівлі між Україною та Грузією діє з 1996 року.

 

МОЗ призначило дату виборів ректора Національного медуніверситету

 

Міністерство охорони здоров'я призначило дату виборів ректора Національного медичного університету ім. Богомольця. Про це повідомила прес-служба відомства.

МОЗ продовжило проведення конкурсу на посаду ректора в зв'язку з набуттям чинності постанови Київського апеляційного суду від 15 травня 2019 року.

Вибори ректора відбудуться 30 травня 2019 року. До конкурсу допущено трьох кандидатів, що відповідають вимогам статті 42 Закону України «Про вищу освіту» та умовам конкурсу: Олександра Канюру, Олександра Науменка та Юрія Кучина.

Нагадаємо, конкурс на посаду ректора НМУ МОЗ оголосило ще в квітні 2018 року, однак не змогло провести вибори через судову заборону.

 

Понад 14 тисяч українських компаній експортують товари до ЄС - МЕРТ

 

Європейський Союз залишається найбільшим торговельним партнером України, понад 14 тисяч українських компаній експортують свою продукцію до ЄС.

Про це повідомляє прес-служба Мінеконорозвитку на своїй сторінці у Twitter.

«Сьогодні Європейський Союз є найбільшим торговельним партнером України. Більше, ніж 14 тисяч компаній експортують до ЄС, за три з половиною року видано 250 тисяч сертифікатів походження EUR.1», - йдеться в повідомленні.

Як відомо, український експорт товарів і послуг у 2018 році становив $57,1 млрд і зріс на 8,6% або на $4,5 млрд порівняно з 2017 роком. Українських товарів за 2018 рік у світі купили на 9,4% більше, ніж у 2017 році - аж на $47,3 млрд.

Європейський Союз - найбільший торговельний партнер для України. 41,1% від загального обігу товарів і послуг України за підсумками 2018 року припадає на ЄС.

Сертифікат з перевезення товару EUR.1 - це документ, що підтверджує статус преференційного походження товару. Зазначений сертифікат видається у випадку необхідності  надати доказ, що товари відповідають вимогам правил визначення преференційного походження, встановлених в Угоді про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ та в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, при застосуванні преференційних ставок ввізного мита.

 

На Миколаївщині три дні гасили сміттєзвалище

 

На Миколаївщині рятувальники три дні гасили пожежі на сміттєзвалищі у Вознесенському районі.

Про це повідомили у прес-службі ГУ ДСНС в області.

«Ще 19 травня о 09:24 за екстреним номером «101» надійшло повідомлення про загорання сухої трави та сміття на відкритій території у Вознесенському районі. О 12:40 черговий караул 12 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Миколаївській області ліквідував займання на площі 4 га. Але пожежа знову спалахнула. Над її ліквідацією боролися три дні. І лише 21 травня о 15:50 її остаточно ліквідовано», - йдеться у повідомленні.

Рятувальники зазначають, що за останні два роки займання на цьому полігоні твердих відходів комунального підприємства «СОМ» траплялись неодноразово, але балансоутримувачем та органами влади не вжито необхідних протипожежних заходів для гарантування пожежної та техногенної безпеки на об'єкті. Не обгороджено територію підприємства, що дає можливість доступу сторонніх осіб, відсутнє протипожежне водопостачання, первинні засоби пожежогасіння, працівники полігону не дотримуються регламенту захоронення відходів.

Лінія фронту: окупанти обстрілюють Водяне та Гнутове, поранено трьох українських військових

Лінія фронту: окупанти влаштували три обстріли, поранено бійця ЗСУ

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers