rss
02/25/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#369

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Берегиня \ Ірина Масленікова: «Основне для господині – не здаватися, адже репутацію можна зробити і на одній страві»

Соціальні мережі давно вийшли за межі лишень дружнього спілкування і стали корисним ресурсом для пошуку чого завгодно. Такі можливості роблять життя комфортнішим і навіть... смачнішим. Наприклад, фейсбучна група «Страви файних господинь» добре відома не лише на Львівщині, а й по всій Україні та за кордоном. Смаколики львівських господинь частенько мандрують до Італії, Чехії, Польщі та інших країн.

 

Ірина Масленікова - львів'янка, яка створила цю кулінарну спільноту, розповіла нам про свій шлях від жіночого чату до повноцінного бізнес-проекту та про особливості роботи адміністратора численної, активної і мега-популярної групи.

- Ірино, як ви «знайшли» ідею створити кулінарну групу?

- Ця ідея знайшлася на просторах Інтернету. Коли я тільки знайомилась із Facebook, побачила, стільки є можливостей, і звернула увагу на високу активність користувачів. Я поринула в це з головою, буквально загубилась на барахолках, щось постійно замовляла для дітей. Водночас, я зауважила, що на львівських барахолках величезна кількість одягу, побутової техніки, предметів повсякденного користування - і дуже мало пропозицій продуктів харчування і готових страв. До того ж, оголошення постійно губилися. Доводилось довго гортати стрічку, щоб знайти товар, який зацікавив.

Title Title
 Суші Галинки Поляк Троянди з пастили Olesya Bozhenko

 

В якийсь момент чітко уявила, що я зроблю, адже кулінарія - це моє хобі. Я створила групу «Страви файних господинь». Перша сотня приєдналась десь за місяць часу. Хоча група була не надто численною, але вона була дуже активною, й досі відрізняється від інших, власне, своєю активністю. Тобто, люди коментували, спілкувались про дітей, про вихідні, про рецепти. Ми тим жили. То був, радше, кулінарний чат.

 

Title

 

 Ірина Масленікова (по центру)

- Коли ви перейшли в іншу площину, тобто офіційно оформили «балачки» як бізнес?

- Знаєте, за освітою я - санітарний лікар, тож маю чітке розуміння, що є норми, яких треба дотримуватися. Спочатку «Страви файних господинь» виглядали як хобі. Дівчата використовували групу для продажу якихось своїх страв. Хтось залишався, хтось залишав нашу спільноту. Були мінімально платні якісь послуги, і мій перший заробіток становив 20 грн. )))). Коли ж я побачила, що ми набираємо обертів, то зрозуміла, що працювати нелегально не можу. Це заняття почало забирати багато часу, і виникла така дилема: або я мушу найматися на роботу до когось, або я працюю далі, отримую прибуток і роблю свій вклад у сімейний бюджет. Моя близька подруга (хороший досвідчений бухгалтер) допомогла мені оформити Товариство з обмеженою відповідальністю, і я почала отримувати свій прибуток законно. Відповідно, почала стимулювати дівчат ставати ФОПами (фізична особа-підприємець). Аби подолати низьку фінансову грамотність та ознайомити їх з певними юридичними моментам, довелось провести декілька навчань. Розумію, що їм важче зареєструватися підприємцем, ніж мені, адже я лише надаю послуги реклами. Усе відбувається не так швидко, як би я хотіла, але відбувається. І те, що чимало дівчат оформились і працюють легально, мене дуже тішить.

  Title
  Грузинська кухня від Каті Шатірішвілі

- Які основні принципи вашої роботи?

- Правила були прописані чітко від самого початку. До речі, мені часто закидають, що в мене суворі правила, багато обмежень. Наприклад, щодо оформлення постів. Я, напевно, одна з небагатьох адмінів, які вимагають, щоб у всіх постах були вказані ціна і локація. Коли під оголошенням перепитують локацію чи ціну, мене це дратує. Якщо нема ціни і локації, пост не буде опубліковано. Зараз у мене є премодерація і пости, оформлені з порушеннями, ми не пропускаємо, а раніше ми їх видаляли. Тобто, оформлення постів має дуже велике значення. Пости можна підняти один раз на три дні, частіше не можна, бо тоді почнеться хаос. За це можу дати попередження або й видалити з групи. Також не можна цікавитися рецептами, бо це збиває читачів з пантелику, крім того, я вважаю, що це некоректно. Оскільки людина заробляє гроші на певній страві, а тут її просять видати всі секрети приготування. За це теж можу видалити. А, крім того -  сварки, образи. Видаляю без попереджень за будь-які образи. У нас група - майже повністю жіночий колектив, і, чесно кажучи, дуже важко у жіночому колективі. Я в цьому переконалась за стільки років. Крім того, конкуренція робить свою справу. Час від часу в нас виникають різні сварки, «розбір польотів». Я даю можливість виговоритися сторонам окремим постом. Вони можуть виказати все, що мають одна на іншу, але такі пости не коментуються. Тобто, люди поінформовані, але не вступають у сварку, не ображають, не висловлюють своїх думок.

- А якщо є багато нарікань на якусь господиню?

Title  
 Солодкі подарункові набори
Інни Сеньковської

 

- Зазвичай, видаляю з групи. Хоча є різні ситуації. Якось замовнику не сподобався декор паски - був не салатовим, а жовтим. За це я не можу вигнати господиню, такі нюанси треба узгодити між собою. У групі чітко прописано про якість страв і надання послуг, цього треба дотримуватись усім учасникам. Якщо питання не стосується цих двох умов, я не видаляю. Найбільше завжди переживаю за якість страв. Звичайно, я не маю прямого стосунку до самої покупки і потрібно, по-перше, з'ясовувати між собою, а якщо ні, то треба писати в групу. Завжди прошу обов'язково всіх виставляти і негативні відгуки теж.

- Мабуть, найнапруженіші ситуації стаються на свята, коли господині набирають непомірну кількість замовлень.

- Я з вами погоджуюсь... Щоразу попереджаю, щоб вони розраховували свої можливості і від жадібності не набрали стільки, що потім не зможуть якісно і вчасно виконати замовлення.

- Ірино, як ви мотивуєте учасників своєї групи, як топових, так і новачків?

- Я дуже люблю новачків. Вони стараються, чітко розуміють, що це - важка справа, що існує велика конкуренція, що їх мало хто знає. Вони скрупульозні до дрібниць. Як от, наприклад, топові господині можуть розслабитись і на певні моменти не зважати, бо знають, що потрібну кількість замовлень зберуть. Новачки, здебільшого, звертаються у приват за різноманітними порадами. Люблю їм допомагати, тому що я дуже за них вболіваю, і хочу, щоб кількість учасників і господинь зростала, бо це й мій прибуток теж.

  Title
  Смаколики Hrystynka Vasylenko

У мене є група адмінів, які фактично цілодобово консультують наших дівчат. Тобто, підтримка від нас є постійно. Здебільшого, новачки ставлять ціну нижчу, ніж є вже в групі. І замовники можуть навіть заради інтересу зробити замовлення у них, відповідно, написати відгук і таким чином підвищити їм рейтинг.

- Можна зробити репутацію на одній страві?

- Спокійно. У нас, до речі, є дівчата, які заповнили якусь конкретну нішу і навіть не відволікаються на щось інше. Вони вибрали свій продукт, і їм це дуже добре вдається. Мають багато хороших рекомендацій, почувають себе впевнено і не потребують розширення асортименту своєї продукції.

- Які типові помилки новачків чи й загалом?

- Помилок припускаються часто і багато. Насамперед, це стосується якості фотографій. Як на мене, фотографія дуже ефективно працює і продає, дорогу річ чи дешеву - не має значення. І коли на фоні брудного посуду виставляють свій кулінарний шедевр - так не годиться робити. Чимало новачків тривалий час моніторять, як працюють інші господині в групі, і коли відчувають свою готовність - беруться до роботи. Це - правильно, бо вони навчаються певних маркетингових ходів. А є такі люди, які думають, що вони можуть не лише закинути неякісне фото, а й навіть не вважають за потрібне відповідати на запитання у групі. Тобто, вони не живуть у групі. Я всім кажу, що виставити пост - це замало, треба «жити тут». Це є робота власне в групі, і треба постійно там бути, крім того - не зупинятися на одній страві. Можливо, одна страва не зацікавить, треба інші виставити, змінювати, щось пробувати. Дівчата, які не опускають руки після перших невдалих спроб, знаходять себе в чомусь іншому. Вони мають великі шанси отримати замовлення. А багато зневірюються після першої невдачі.

  Title
  BBQ-меню від Ярослава Гуменецького

 

Юрій Ковриженко, шеф-кухар, володар нагороди Global Chef Award 2017: «Я обожнюю борщ – і він відповідає мені взаємністю, готувати його – своєрідна медитація»

Ірина Масленікова: «Якщо ти бачиш, що маєш ресурси для чогось, обов’язково це роби»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com